FIRAT ARSLAN GOTOWY WALCZYĆ Z WŁODARCZYKIEM

Firat Arslan (34-7-2, 21 KO), który w sobotę spróbuje odebrać pas IBF Yoanowi Pablo Hernandezowi (28-1, 14 KO), wyraził również gotowość do walki z innymi mistrzami wagi junior ciężkiej - włącznie z czempionem WBC Krzysztofem Włodarczykiem (49-2-1, 35 KO).

- Chcę być mistrzem, dlatego jestem gotowy na każdego. Nie potrzebuję dobieranych rywali, chcę najlepszych – Hernandeza, Hucka, Lebiediewa, Włodarczyka i Drozda. Walka tych dwóch ostatnich powinna być bardzo wyrównana, obaj mają takie same szanse. Zamierzam zdobyć pas i walczyć z którymś z nich – stwierdził 43-letni Niemiec.

Włodarczyk i Drozd spotkają się 27 września na gali w Moskwie. Podczas tych samych zawodów Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO) zmierzy się z czempionem WBA Denisem Lebiediewem (25-2, 19 KO).

- Starcie Lebiediewa i Kołodzieja zapowiada się świetnie. Kołodziej ma przewagę wzrostu, ale sądzę, że Denis wygra. W przypadku walki wieczoru, jak już mówiłem, szanse rozkładają się 50-50 – powiedział Arslan.

Niemiec boksował już z najbliższym rywalem "Diablo" - w 2006 roku pokonał Drozda przez techniczny nokaut w piątej rundzie. Podkreśla jednak, że od tego czasu Rosjanin nabrał doświadczenia i powinien postawić Włodarczykowi twarde warunki.

- Moja walka z Grigorijem miała miejsce osiem lat temu, to kawał czasu. Długo o nim nie słyszałem, ale ostatnio w walce z Mateuszem Masternakiem zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Dlatego sądzę, że ma szanse pokonać Włodarczyka – oznajmił.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: maniekz
Data: 15-08-2014 12:31:07 
Włodarczyk go ciężko znokautuje i zakończy jego karierę. Tyle w temacie.

Natomiast jeżeli dudki się będą zgadzać to czemu nie? Obawiam się jednak że po drugiej przegranej z rzędu jego notowania spadną bardzo mocno.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 15-08-2014 12:37:54 
Arslan nie będzie miał drugiej przegranej z rzędu. Po każdej porażce z Huckiem notował po jednej wygranej z słabszymi przeciwnikami. Co nie zmienia faktu, że jutro najprawdopodobniej będzie miał trzecią porażkę z rzędu w walce o pas.

A co do walki Diablo z Drozdem, to naprawdę nie będę zdziwiony jeśli Diablo wróci bez pasa.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 15-08-2014 13:41:21 
Drozd ma w przeciwieństwie do Czakijewa kondycję aby lać Diablo przez 12rund.

Arslan polegnie przez k.o. z Hernandezem.

Arslan dla Diablo, dobry przerywnik, tylko czy Diablo walczyłby z nim za drobne?
Do Niemiec na walkę z Arslanem nie miałby po co jechać, jak by go nie znokautował to na punkty nie wygra.
 Autor komentarza: otke
Data: 15-08-2014 15:48:39 
fajnie by było zobaczyć tą walkę w Polsce, ale mają jeszcze przed sobą trudne walki, raczej na gadaniu się zakończy..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.