RANKING IBF: GŁOWACKI NAJWYŻEJ, DUŻY SPADEK JONAKA

Federacja IBF zaktualizowała swój ranking uwzględniając walki rozegrane w w lipcu, a w nim znalazło się czterech polskich pięściarzy.

W wadze ciężkiej pierwszą dziesiątkę zamyka Tomasz Adamek (49-3, 29 KO), który przymierzany jest do listopadowej walki z niesklasyfikowanym przez IBF Arturem Szpilką (16-1, 12 KO) podczas Polsat Boxing Night.

W kategorii cruiser, czy jak kto woli junior ciężkiej, szósty jest Krzysztof Głowacki (22-0, 14 KO), zaś jedenasty Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO). Należy przy tym dodać, iż dwie pierwsze lokaty pozostają nieobstawione, a Kołodziej i tak 27 września w Moskwie zaatakuje Denisa Lebiediewa (25-2, 19 KO) i należący do niego pas organizacji WBA.

Przykry spadek z czwartego na dziesiąte miejsce w dywizji junior średniej zanotował mało aktywny Damian Jonak (37-0-1, 21 KO). On też jest ostatnim naszym przedstawicielem w tym zestawieniu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 13-08-2014 22:41:25 
Adamek gdyby był mądry jeszcze by się mógł na walkę o pas wba mógł załapać.
Głowacki ma szanse na walkę o pas wbo daj mu Boże o wakat po Marco.
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 14-08-2014 01:06:31 
Główka zasługuje na mistrzowską szansę zdecydowanie bardziej jak Kołodziej. Co do walki z Huckiem to ciężko cokolwiek prorokować. Chodzą słuchy, że lepszy z rewanżu Cleverly-Bellew będzie bardzo blisko walki o tytuł WBO właśnie z Huckiem. Zresztą sam "Kapitan" dość poważnie nosi się z zamiarem przenosin do wagi ciężkiej. Zobaczymy jak to wszystko się rozwinie. W mojej osobie Krzysiek na pewno będzie miał kibica. Rozwinął się na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Szkoda jedynie tych kontuzji, które co jakiś czas dają znać o sobie. Ale mam nadzieję, że teraz już wszystko będzie w porządku.
 Autor komentarza: Imperator
Data: 14-08-2014 07:41:23 
Lukaszz

Hukic przenosi się do ciężkiej już od czasu przegranej z Powietkinem i jak na razie tego nie widać. Albo Wuj Sunderland ma inne plany i blokuje jeszcze zamiary mieszańca Bałkańskiego z obywatelstwem Niemieckim, albo są to tylko medialne spinki. na pewno przed przejściem do wyższej kategori fajnie byłoby zobaczyć Hukicia z Diablo
 Autor komentarza: maniekz
Data: 14-08-2014 10:36:20 
Głowacki:
- nie myśli w ringu
- jest schematyczny
- nie ma obrony na mocne walki
- słabo u niego z kondycją
- psychika również pozostaje zagadką
- dostaje okrutne lanie na sparingach z Włodarczykiem, więc z czym on chce wyjść do Hucka?

Dostanie bęcki w takim samym stylu jak Wawrzyk. Już jedna walka ze średniakiem pokazała że zaliczył by KO, gdyby pojedynek trwał 10 rund.

Szkoda tylko że Michał Cieślak traci czas na CW, walcząc w kategorii w której bardzo trudno o dobre pieniądze.

Chętnie bym zobaczył sparing Michała z Kozkami Don Wasyla.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.