IGOR JAKUBOWSKI: PO PROSTU ROBIŁEM SWOJE

Informowaliśmy Was wczoraj o wygranej Igora Jakubowskiego w pierwszej walce 8. Mistrzostw Unii Europejskiej rozgrywanych w Sofii. Aktualny mistrz Polski wagi ciężkiej pewnie wypunktował Jozsefa Darmosa z Węgier. Oto jak Igor widział pojedynek z własnej perspektywy.

- Ogólnie jest forma. Czuję gaz i "speeda" w lewej ręce, dynamika również jest już na dobrym poziomie. Do walki podszedłem na luzie, jak do sparingu i to jest chyba metoda żeby ominąć stres. Od pierwszej rundy wyszedłem na pressingu, punktowałem lewą ręką i jak nadarzała się tylko okazja, trafiałem z kontry. Byłem szybki na nogach i robiłem po prostu swoje. Miałem pojedynek pod kontrolą, a w ostatnich sekundach drugiej rundy złapałem Węgra na kontrę z prawej ręki. Zabrakło dosłownie pięciu sekund do liczenia, bo zasypałem go ciosami pod linami bez jego odpowiedzi. Do trzeciego starcia wyszedłem znowu rozluźniony i dalej robiłem swoje. Nogi chodziły, a przeciwnik chyba czuł jeszcze kumulację ciosów z końcówki poprzedniej rundy. Przez całą walkę może trzy razy dałem się mocno trafić, więc jak na pierwszy pojedynek jest naprawdę OK. Błędy jakie chciałbym wyeliminować, to na pewno zostawanie w miejscu po akcji, co przeważnie kończy się klinczem, przepychaniem i po prostu źle to wygląda. Wygrałem pewnie 30:27 30:27 i 30:26, tak więc sędziowie chyba widzieli to tak samo jak ja. Nie robię wagi, dlatego jest też świeżość, a tego na ostatnim Grand Prix zdecydowanie zabrakło. Kolejna walka z wysokim, mierzącym około 190 centymetrów Austriakiem, ale w Mołdawii sparowałem trzykrotnie z ponad dwumetrowym "super ciężkim", a to na pewno przyniesie pozytywny efekt. Jeżeli forma dnia dopisze i wszystko będzie w porządku, to moim zdaniem pokonam również tego rywala i będę już w fazie medalowej - powiedział nam Jakubowski, jeden z asów naszej reprezentacji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: JasnieOswiecony
Data: 11-08-2014 12:38:26 
Gratulacje dla Igora, oby tak dalej:) w tym miejscu chcialbym zapytać, może ktoś lepiej orientuje się w sytuacji aktorstwa w Polsce i wie co aktualnie dzieje się z kreowanym na następcę Goloty- Pawłem Wierzbickim?
 Autor komentarza: Ned
Data: 11-08-2014 12:41:37 
Oj przydałby się nam jakiś sukces, szczególnie w wyższych wagach. Tomek Adamek niedługo pewnie skończy karierę, a na horyzoncie nie widać żadnych zawodników z perspektywami na wielkie sukcesy zawodowe.
 Autor komentarza: ekspert
Data: 11-08-2014 14:52:48 
Redakcja Bokser Org: "Informowaliśmy Was wczoraj o wygranej Igora Jakubowskiego w pierwszej walce 8. Mistrzostw Unii Europejskiej rozgrywanych w Sofii. Aktualny mistrz Polski wagi ciężkiej pewnie wypunktował Jozsefa Darmosa z Węgier". - przepraszam, ale ja wczoraj żadnej informacji o sukcesie Igora nie znalazłem w zakładce "Boks Olimpijski". Ostatnia info jest z 9 sierpnia 2014 roku

Gratulacje dla Igora i Dawida!!!! :)
 Autor komentarza: ekspert
Data: 11-08-2014 14:55:02 
Faktycznie była na kanale ogólnym: http://www.bokser.org/content/2014/08/10/184851/index.jsp#CommentsAnch
 Autor komentarza: ekspert
Data: 11-08-2014 14:55:36 
I zginęła w potoku informacji o boksie zawodowym
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.