TRZY POLKI MISTRZYNIAMI EUROPY!

Na zakończonych dziś w Asyżu V Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w boksie kobiet, podopieczne trenera polskiej reprezentacji Tomasza Różańskiego osiągnęły wielki sukces, zdobywając aż trzy złote i cztery srebrne medale! W gronie juniorek (dawniej kadetek) triumfowały dziś Weronika Zakrzewska (60 kg), Adrianna Jędrzejczyk (63 kg), a w grupie młodzieżowej (17-18 lat) zwyciężyła nasza wielka nadzieja na bokserskie sukcesy, młodzieżowa mistrzyni świata i Unii Europejskiej Elżbieta Wójcik (75 kg).

Natomiast swoje walki finałowe przegrały na punkty i wrócą do Polski ze srebrnymi krążkami: wśród juniorek Agata Kawecka (50 kg), Aneta Gojko (70 kg) i Weronika Pławecka (75 kg), natomiast w gronie młodzieżowym srebro zdobyła Wiktoria Sądej (48 kg), pokonana przez Rosjankę Geliusę Galievą.

Do tych wyników należy doliczyć także brązowe medale, które wywalczyły w grupie młodzieżowej Justyna Pietras (60 kg), Justyna Walaś (64 kg) i Gabriela Pawlicka (+81 kg) oraz juniorka Patrycja Kiwak (80 kg). To daje nam łącznie imponujący bilans, aż jedenastu medali, z którymi młode polskie pięściarki powrócą do kraju z mistrzostw Europy. Można śmiało powiedzieć, że w młodzieżowym kobiecym boksie europejskim Polska staje się prawdziwą potęgą, obok Rosji, Ukrainy, Anglii oraz Włoch. Najwięcej medali w tych mistrzostwach zdobyły właśnie reprezentantki Rosji, które zdeklasowały pozostałe kadry narodowe. Na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej uplasowała się właśnie nasza kadra narodowa. Trenerowi Różańskiemu oraz wszystkim naszym reprezentantkom składamy serdeczne podziękowania i gratulacje!

Występ z niedawnego Sępoleński Boxing Show - Weroniki Zakrzewskiej:

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 27-07-2014 20:22:31 
Brawo ..Powinni wysylac tylko kobiety..bo mezczyzni przynoszą zero medali
 Autor komentarza: Zubr
Data: 27-07-2014 20:48:59 
Brawo dziewczęta ! pięknie
 Autor komentarza: Jackass
Data: 27-07-2014 20:49:06 
Laska na zdjęciu nawet fajna jest ;)
 Autor komentarza: Ned
Data: 27-07-2014 20:51:32 
Nie lubię kobiecego boksu, ale dziewczynom należą się gratulacje. Powodzenia dziewczyny.
 Autor komentarza: JKWSB
Data: 27-07-2014 21:27:20 
Przypominam, że Tomek Rożański od jesieni razem z Jurkiem Baranieckim będzie trenował Rafako Hussars Poland. Jestem pewien, że tam też odniesie sukces :-) Gratulacje dla naszych młodych dam i ich trenera!!!
 Autor komentarza: Krzych
Data: 27-07-2014 21:48:29 
No chociaż jakaś część polskiego boksu działa. Niestety wynika to z tego, że damski boks nie jest jeszcze na wysokim poziomie i nasze szkolenie wystarcza. Gdy boks damski na świecie się rozwinie, stanie się bardziej popularny i zacznie się na świecie przykładać do niego większą wagę to znowu zostaniemy w tyle. Ale jak na razie możemy się cieszyć, że chociaż panie ratują honor naszego kraju w tym sporcie. Brawo.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 27-07-2014 22:17:55 
Gratulacje dla Trenera Różanskiego!Widziałem prawie wszystkie pojedynki finałowe naszych pięściarek oprócz Elzbiety Wójcik.Ale mam nadzieje że tutaj albo na Fc bedzie ta walka do obejrzenia! Skomentuje to tak:Wszystkie nasze dziewczyny zasługują na wielkie UZNANIE.Walczyły z niespotykaną determinacją.Brawo!Mam nadzieję że walki dziewczyn oglądali kornilow i jego kadra!Bardzo dobrze że TRENER Rózanski od jesieni dołączy do Jurka Baranieckiego i razem poprowadzą "Hussarie" Tylko czy jest w stanie pogodzić prace z dziewczynami,swoim klubem i Rafako Hussars?
 Autor komentarza: tap
Data: 28-07-2014 12:23:54 
Brawo zawodniczkom i szkoleniowcom a szczególnie Trenerowi RÓŻAŃSKIEMU.Wkobiecym boksie dzieje się baedzo dobrze,dla tego nie powinno osłabiać skuteczności szkolenia po przez desygnowanie Trenera Różańskiego do pracy z HUSSARIĄ.Uważam iż nie da się skutecznie pracować z dwoma Kadrami.Priorytetem powinny być przygotowań do OLIPIADY Awans na Igrzyska i medale mają obecnie owiele większy Kobiety.Duet trenerski PASIAK i RÓŻAŃSKI mają predyspozycje i ambicje aby zrobić dobre wyniki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.