PÓŁFINAŁY MME W ASYŻU - POLKI ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM

W dzisiejszych półfinałach V Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Asyżu nasze reprezentantki ze starszej grupy wiekowej (17-18 lat) boksowały ze zmiennym szczęściem. Swoje walki wygrały utytułowana Elżbieta Wójcik (75 kg) oraz Wiktoria Sądej (48 kg), zapewniając sobie co najmniej srebrne medale i szanse na złoto w jutrzejszych finałach. Natomiast z brązowymi krążkami swój udział w mistrzostwach zakończyły Justyna Pietras (60 kg), Justyna Walaś (64 kg) i Gabriela Pawlicka (+81 kg).

Wójcik (na zdjęciu) będąca naszą największą nadzieją na wielkie sukcesy w kobiecym boksie, potwierdziła znakomitą formę, wygrywając na punkty z Rosjanką Dariną Sandakovą. Wejście do finału mistrzostw Europy jest za to największym osiągnięciem w karierze mistrzyni Polski Wiktorii Sądej, która pokonała Irlandkę Lauren Hogan. Warto zauważyć, że Gabriela Pawlicka brąz zdobyła w swojej pierwszej walce na tym turnieju, gdyż w jej kategorii wagowej rywalizacja zaczęła się dopiero w fazie półfinałowej. Tak więc Polka choć pokonana przez Ukrainkę Irinę Vynnyk, wróci do kraju z medalem mistrzostw Europy.