GRAD MEDALI MŁODYCH POLEK NA ME W ASYŻU

Polski boks kobiecy zawsze był mocny, ale teraz staje się europejską, a może i światową potęgą. Podopieczne trenera naszej reprezentacji Tomasza Różańskiego zawojowały trwające właśnie w Asyżu V Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Aż dziewięć naszych reprezentantek weszło do strefy medalowej, w tym pięć znalazło się już w finałach!

Wspominaliśmy już o sukcesie ubiegłorocznej mistrzyni świata Justyny Walaś, która awansowała do półfinału w kat. 64 kg. Dołączyły do niej trzy koleżanki z grupy młodzieżowej (17-18 lat): jeszcze bardziej utytułowana, znakomita Elżbieta Wójcik (75 kg), będąca naszą olimpijską nadzieją, oraz Wiktoria Sądej (48 kg) i Justyna Pietras (60 kg). Blisko awansu do półfinałów były Mirela Balcerzak (54 kg) i Larysa Sabiniarz (69 kg), przegrały jednak nieznacznie swoje walki na punkty.

Równie dobrze jak starsze koleżanki, zaprezentowały się na ringu w Asyżu nasze najmłodsze reprezentantki, które szturmem weszły do finałów. W gronie kandydatek do złota zobaczymy aż pięć Polek: Agatę Kawecką (50kg), Weronikę Zakrzewską (60kg), Adriannę Jędrzejczyk (63 kg), Anetę Gojko (70 kg) i Weronikę Pławecką (75 kg). Mamy zatem już pewnych dziewięć medali, a niewiadomą pozostaje jedynie rodzaj kruszcu, z jakiego będą. Z szacunkiem i radością składamy gratulacje trenerowi Różańskiemu i jego dzielnym zawodniczkom!

Zobaczmy występ i krótki wywiad z Justyną Walaś po zeszłorocznym finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi:

Prezentujemy także finałowy występ Elzbiety Wójcik w tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorek w Grudziądzu, gdzie ciężko jej było znaleźć przeciwniczkę i dopiero w finale zawalczyła pełen dystans:

Z tychże Mistrzostw Polski w Grudziądzu pochodzi nagranie walki finałowej Wiktorii Sądej:

Grudziądz gościł w tym roku także Justyne Pietras- zobaczmy i jej pojedynek, tym razem półfinałowy bo w finale nie dała szans swojej przeciwniczce, kończąc pojedynek w pierwszej rundzie:

Zakończmy ta medialna prezentajcę zawodniczek finałową prezentacja w ringu Larysy Sabiniarz z krótkim wywiadem zaraz po zdobyciu złotego krązka XIX Obólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi:

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.