PATRYK LITKIEWICZ ZMIERZY SIĘ Z TRABANTEM

Patryk Litkiewicz (13-4, 7 KO) nie boi się przyjmować trudnych wyzwań. Nie inaczej będzie i tym razem. Pięściarz z Tczewa tym razem uda się na północ naszych zachodnich sąsiadów - malowniczego miasteczka Bad Segeberg. Tam już 6 września skrzyżuje rękawice z Michelem Trabantem (51-4-1, 24 KO).

Popularny "Phantom"  w połowie lat 90. został okrzyknięty największym talentem w historii niemieckiego boksu - jak się potem okazało, stanowczo na wyrost. Mimo wszystko kilka sukcesów ma na koncie. Na ringu zawodowym zadebiutował zaledwie w wieku siedemnastu lat. Wygrał pierwsze trzydzieści osiem walk! Między innymi 20 kwietnia 2002 roku podczas gali w Gdańsku, gdy Dariusz Michalczewski po raz pierwszy stanął do obrony pasa WBO przed polską widownią. Tego dnia swój sukces święcił również Michel, który po świetnym spektaklu wypunktował Christiana Bladta i sięgnął po mistrzostwo Europy wagi półśredniej. Po dwóch udanych obronach porzucił pas EBU, by zaatakować wakujący tytuł mistrza świata federacji WBA. Już na początku potyczki nadział się na potężny sierp Jose Antonio Rivery i wylądował na deskach. W końcówce odrabiał straty, lecz zabrakło czasu i po ostatnim gongu stosunkiem głosów dwa do remisu sędziowie wskazali na jego rywala.

Potem nie było już tak kolorowo. Trabant przegrał rewanż z Fredericem Klose, którego wcześniej pokonał, wpadł na dopingu i choć jeszcze sięgnął po pas Unii Europejskiej, to w starciu z Andre Berto był już bez szans i poległ przed czasem. Został też zwolniony z kontraktu z grupą Universum, jeszcze gdy ta stajnia naprawdę coś znaczyła na rynku. Michel wygrał osiem ostatnich potyczek, w tym pięć przed czasem i z pewnością będzie faworytem konfrontacji z młodym Polakiem, ale Patryk też tanio skóry nie sprzeda i postara się o niespodziankę. Stawką ich dwunastorundowej konfrontacji będzie pas EPBA kategorii junior średniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: CELko
Data: 22-07-2014 16:18:17 
gość z welter z watą.Patryk może dać radę
 Autor komentarza: Zubr
Data: 22-07-2014 16:58:08 
z Trabantem chce się bić ?
 Autor komentarza: Ironmen
Data: 22-07-2014 17:40:16 
Szansa jest wszystko zależy od Patryka który ma ostatni rok straszne wachania formy i jak się ogarnie to może to wygrać. Przez ostatnie 3-4 lata Trabant prowadził straszliwy tryb życia i wiem to od jego znajomych. Dziś wygląda jak kulka i to na 1,5 m przed walką. Nie wiem jak chce się zmieścić w limicie ale to nie ważne bo kary za każde 100g są spore.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.