SANCHEZ: TYLKO RAY ROBINSON I HOPKINS LEPSI OD GOŁOWKINA

Trener Giennadija Gołowkina (29-0, 26 KO) Abel Sanchez od dawna podkreśla, że Kazach nie ma sobie równych we współczesnej wadze średniej. Teraz stwierdził, że i w bogatej historii tej kategorii trudno znaleźć lepszych pięściarzy.

Waga średnia historycznie uchodzi za jedną z najsilniejszych w dziejach. Boksowali w niej tak wybitni zawodnicy, jak Stanley Ketchel, Harry Greb, Emile Griffith, Marvin Hagler czy powszechnie uznawany za najlepszego zawodnika wszech czasów Sugar Ray Robinson. Zdaniem Sancheza Robinson jest jednym z dwóch bokserów przewyższających Gołowkina. Drugi to Bernard Hopkins.

- Mam tylko nadzieję, że Giennadij będzie dostawać takie walki, które potwierdzą moje słowa. Teraz musi się rozprawić z Geale’em w taki sposób, w jaki zwyciężał innych rywali. To ważna walka. Geale to tak dobry bokser, że może wytrzymać nawet pełny dystans. Zobaczymy, jak Giennadij poradzi sobie w takiej sytuacji. Jeżeli wygra w imponującym stylu, zrozumiecie, dlaczego tak wysoko go oceniam na tle historii – powiedział Sanchez.

Pojedynek Kazacha z Danielem Geale’em odbędzie się już 26 lipca w Nowym Jorku. Jego stawką będą pasy WBA Super i IBO w wadze średniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Zarev
Data: 21-07-2014 12:23:30 
Problem w tym, że we współczesnej wadze średniej nie ma zbytnio wyzwań dla GGG. Po zjedzeniu Geale zostanie wielki mistrz-kurczak Peter Quillin, 40 letni Soliman, wrak Martineza oraz Cotto/Chavez o ile któryś bedzie chętny walczyc w tej wadze. Ewentualnie Murray / Sturm / Korobov, ale to też nie ten wydźwięk.

Poza Geale widziałbym maksymalnie 2 walki (Quillin + Soliman/Cotto/Chavez) i przejście do wyższej dywizji.
 Autor komentarza: darekaa
Data: 21-07-2014 13:16:33 
Abel Sanchez trochę się zapędził. Oprócz Ketchela, Harry Greba, Griffitha, Haglera w tej wadze walczył jeszcze Monzon, Roy Jones, Toney. ciekawe jakby radził sobie Golovkin gdy w średniej były takie asy jak McCallum, kalambay, Nunn, Benn, Eubank, McClellan(przekozak) i Toney(największy motherfucker w historii)
 Autor komentarza: HILTI
Data: 21-07-2014 15:29:54 
Tyle że Gołowkin jeszcze nikogo nie pokonał, a za potencjał nikt poważny punktów nie przyznaje. Nie dość że te wyzwania mniejsze to Golowkin i tak walczy z 2 ligą w swojej wadze. Więc o czym Sanchez gada.
 Autor komentarza: Jabba
Data: 21-07-2014 18:23:33 
Dzisas
Gołowkin Hopkins i Sugar Robinson w jednym rzędzie - koń by się uśmiał
Trener na temat swojego podopiecznego pieprzy trzy po trzy normalka ale żeby stawiać B-Hop na równi z Sugar Rayem i stawiać go powyżej Haglera, Greba, Steele a przecież jeszcze jest Monzon to jakieś dziwności.
Przecież B-Hop panował w najsłabszym okresie wagi średniej w dziejach a Sugar Ray Robinson rozbijał w niej mistrzów w jej najsilniejszym okresie. W rekordzie Hopkinsa nie ma nawet żadnego dobrego nazwiska - żadnego dobrego średniego. Hopkins ma zdecydowanie (WAY BETTER!) lepszy run w półciężkiej niż miał w średniej.
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 21-07-2014 18:57:32 
Fakt jest taki , w współczesnym boksie w tej wadze postać GGG świeci a pozostali boją sie wejść w ten krąg i zweryfikować swoją wartość .
Zupełnie inną sprawą jest odnoszenie sie do wielkich byłych mistrzów wagi średniej , na to chyba jeszcze za wcześnie .
Jakiś czas temu można było mówić i pisać że Gołowkin jeszcze nie walczył z tymi najlepszymi .
Od jakiegoś czasu choć nadal nie zawalczył z tymi najlepszymi już nie powinno sie wyciągać tego faktu .
Nie ulega żadnym dyskusją że reszta tej wagi jeśli nie musi nie walczy z GGG .
Gienek jest dla mnie jednym z najlepszych i najciekawszych bokserów tego czasu.
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 21-07-2014 20:49:56 
Gennady to bardzo zdyscyplinowany boksersko zawodnik,rozbija przeciwnikow systematycznie,skutecznie zniechecajac ich do walki,zmuszajac ich do rozpaczliwej obrony.Jego ciosy sa bardzo mocne i praktycznie kazdy powoduje ogromny bol. Jego walki sa bardzo ciekawe i widowiskowe,a sam zawodnik wyglada w nich znakomicie,jak zaprogramowana maszyna. Czekam na kolejna walke i licze na jakis spektakulary nokaut w jego wykonaniu.
 Autor komentarza: robsonpodlasie
Data: 22-07-2014 06:31:36 
GGG - Canelo, wagowo z pewnością będą się zgadzać... i pewnie nigdy tego nie zobaczymy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.