BRONER WRÓCIŁ DO RANKINGU WBC

Federacja WBC przyjęła przeprosiny Adriena Bronera (28-1, 22 KO) i umieściła Amerykanina w swoim najnowszym rankingu wagi lekkiej. 24-latek zajmuje w nim trzecie miejsce.

Władze federacji pozbyły się "Problemu" po majowej walce z Carlosem Moliną. Broner pewnie wygrał ją na punkty, a w przeprowadzonym przez Jima Graya wywiadzie w ringu stwierdził: "Jestem gotowy na każdego, zwyciężałem już przecież AfryCANów, a teraz pokonałem skur****a meksyCANskiego". Komentarz ten wiele osób odebrało jako rasistowski.

- Nie miałem na myśli nic złego. Chodziło rozrywkę. Jeżeli kogoś uraziłem, to przepraszam. To się nie powtórzy. Od teraz będę bardziej kontrolował to, co mówię – obiecał pięściarz z Cincinnati.
 
Okazana skrucha poskutkowała. Amerykanin znowu znajduje się w rankingu WBC, co oznacza, że niebawem będzie mógł walczyć o pas mistrzowski.

- Spodziewamy się, że pan Broner, były mistrz WBC w wadze lekkiej, zrozumie związaną ze swoim publicznym statusem rolę w społeczeństwie i będzie reprezentować federację, która wierzy w równość wszystkich ludzi, rywalizację fair play i stale prowadzi kampanię przeciwko zastraszaniu – czytamy w oświadczeniu federacji.

Broner na ring wróci prawdopodobnie 6 września. Jego rywal nie jest jeszcze znany.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.