MUE Z UDZIAŁEM TRZECH PIĘŚCIARZY HUSARII?

Prawdopodobnie trzech bokserów Rafako Hussars Poland - Dawid Michelus (-60 kg), Kazimierz Łęgowski (-64 kg), Damian Kiwior (-69 kg), wystąpi w Mistrzostwach Unii Europejskiej w Sofii (początek 7 sierpnia).

Na zgrupowaniu w Sokółce na Podlasiu, które potrwa do 18 lipca, przebywa jedenastu pięściarzy, w tym trzech z Husarii, występującej na co dzień w zawodowej lidze World Series of Boxing. Dawid Michelus, Kazimierz Łęgowski i Damian Kiwior trenują pod okiem białoruskiego selekcjonera Walerego Korniłowa i asystenta Jerzego Baranieckiego, od niedawna głównego szkoleniowca Rafako Hussars Poland.

- Rozruch rozpoczyna się już o godz. 7:00 rano. Pierwsze zajęcia z techniki i na przyrządach są od 10:00, kolejne w godzinach popołudniowych. Nie brakuje też zajęć w terenie. Jeśli chodzi o zawodników Husarii, są zdrowi i w dobrej formie przed Mistrzostwami Unii Europejskiej - powiedział trener Baraniecki.

23 lipca kadrowicze zameldują się w Tarnowie (z tego miasta pochodzi i tutaj uczył się boksu Damian Kiwior; w Sofii wystąpi eksperymentalnie w wadze półśredniej), skąd wyjadą na dwutygodniowe zgrupowanie do Mołdawii. Będą wspólnie trenować z reprezentacją tego kraju aż do wyjazdu na MUE do Bułgarii. Turniej mistrzowski rozpoczyna się trzy dni wcześniej niż planowano, tj. 7 sierpnia.

Wcześniej, bo już 16 lipca zawodnicy Husarii poznają rywali w nowym sezonie ligi WSB. Tego dnia w Stambule odbędzie się losowanie grup. Jednym z rywali może być zespół Chin, który po dwuletniej przerwie wraca do rozgrywek. Chińczycy uczestniczyli w dwóch pierwszych sezonach, wygrywając 4 z 22 meczów. Do najlepszych bokserów Beijing Dragons zaliczał się indywidualny mistrz WSB z 2011 roku Zhimin Wang -61 kg (7 zwycięstw, 3 porażki).

W ostatnim sezonie World Series of Boxing Chińczycy walczyli w barwach USA Knockouts - brązowy medalista Mistrzostw Świata 2011 w wadze ciężkiej (-91 kg) Xuanxuan Wang miał bilans 0-1, a Młodzieżowy Mistrz Świata Lu Bin 1-1.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.