Archiwum wiadomości z dnia: 2014-07-02

 


ANTHONY JOSHUA: SKELTON PRZETESTUJE MOJĄ SZCZĘKĘ

Anthony Joshua (6-0, 6 KO) chciałby przeboksować choćby kilka rund, a doświadczony Matt Skelton (28-8, 23 KO) ma mu to zapewnić w przyszłą sobotę w Echo Arenie w Liverpoolu. Panujący mistrz olimpijski kategorii super ciężkiej bije tak mocno i celnie, że jak dotąd żaden z jego rywali nie dotrwał do końca drugiej odsłony.
PAUL BUTLER ZRZEKŁ SIĘ TYTUŁU

Na zaskakujący ruch zdecydował się Paul Butler (16-0, 8 KO), który na początku czerwca odebrał Stuartowi Hallowi tytuł mistrza świata federacji IBF kategorii koguciej. Nowy champion oddał pas i powrócił do limitu wagi super muszej, w jakiej występował jeszcze w 2013 roku.
OQUENDO: SZYBKOŚĆ I DOŚWIADCZENIE MOIMI KLUCZAMI DO SUKCESU

Po dwóch nieudanych podejściach do mistrzostwa świata i dziesięciu latach od ostatniej takiej szansy, w najbliższą niedzielę w Groznym Fres Oquendo (37-7, 24 KO) przystąpi do walki z Rusłanem Czagajewem (32-2-1, 20 KO) o wakujący pas federacji WBA wagi ciężkiej w wersji Regular. Amerykanin z portorykańskimi korzeniami zdaje sobie sprawę, że w wieku 41 lat będzie to jego ostatnia szansa na zdobycie czegoś poważniejszego w boksie.


PROWODNIKOW CHCE SZYBKIEGO POWROTU

Niespełna trzy tygodnie temu Rusłan Prowodnikow (23-3, 16 KO) stracił pas federacji WBO kategorii junior półśredniej na rzecz Chrisa Algieri (20-0, 8 KO), po zdaniem niektórych kontrowersyjnym werdykcie. Bojowy Rosjanin chciałby jak najszybciej wrócić między liny i zmazać tę plamę.


LOPEZ I GARCIA NA CELOWNIKU GAMBOY

- Mówiłem wam, że tak to się skończy. On nie jest naturalnym zawodnikiem wagi lekkiej - mówił na konferencji prasowej po wspaniałym występie Terence Crawford (24-0, 17 KO), opromieniony "czasówką" nad Yuriorkisem Gamboą (23-1, 16 KO). Jak widać genialny Kubańczyk przejrzał na oczy, przyznał rywalowi rację i postanowił zejść w dół.


ALVAREZ: ZAMKNĘ LARZE MORDĘ

Saul Alvarez (43-1-1, 31 KO) kontra Erislandy Lara (19-1-2, 12 KO) - w tej potyczce na pewno nie ma zdecydowanego faworyta. Kiedy jednak posłuchamy wypowiedzi obu zawodników, zarówno jeden jak i drugi wydają się być bardzo pewni siebie.


RUDENKO vs BROWNE 1 SIERPNIA

Jeszcze kilkanaście tygodni temu Andriej Rudenko (24-0, 16 KO) był przymierzany do walki z Dereckiem Chisorą, ale kontuzja wykluczyła go z tego projektu. Teraz jednak stanie przed innym ciekawym wyzwaniem, w postaci mistrza Wspólnoty Brytyjskiej, mocno bijącego Lucasa Browne'a (20-0, 18 KO).CRAWFORD: PACQUIAO? DAWAJCIE GO!

Zaraz po zwycięstwie Terence'a Crawforda (24-0, 17 KO) z Yuriorkisem Gamboą pojawił się pomysł skonfrontowania Amerykanina z Mannym Pacquiao (56-5-2, 38 KO). Pięściarz z Omaha, choć walczy o dwie wagi niżej niż Filipińczyk, jest gotowy przyjąć wyzwanie.