FONFARA CHCE WALKI Z CHADEM DAWSONEM!

Andrzej Fonfara (25-3, 15 KO) przyznał przed momentem, że choć żadnych rozmów nikt jeszcze nie podjął, to on wraz ze swoim zespołem wytypował już nazwisko zawodnika, z którym chciałby się zmierzyć.

"Polski Książę" z Chicago pod koniec maja stoczył kapitalny pojedynek z mistrzem świata wagi półciężkiej według federacji WBC, Adonisem Stevensonem. Początek oddał, będąc nawet dwukrotnie liczonym, jednak w końcówce nieźle pogonił Kanadyjczyka i długim prawym krzyżowym doprowadził do nokdaunu.

Fonfara nie ukrywa, iż chciałby zaboksować na przełomie października i listopada. Z kim? Najchętniej z dawnym dawnym dwukrotnym championem i pierwszym pogromcą Tomka Adamka, świetnym Chadem Dawsonem (32-3, 18 KO).

Amerykanin związał się niedawno kontraktem z potężnym Alem Haymonem i w powrocie po utracie tytułu znokautował już w pierwszej rundzie George'a Bladesa w zeszłym tygodniu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Wisztu
Data: 28-06-2014 23:41:14 
Szacunek Andrzej
 Autor komentarza: Imperator
Data: 28-06-2014 23:59:30 
Myślę, że Chad nie byłby poza zasięgiem Andrzeja. Fonfara mógłby się nawet pokusić o nokaut, gdyby trafił jankesa. Wiemy, że ten nie dysponuje już ta szczęką co jeszcze 4 lata temu a w zasadzie nigdy nie miał szczęki z kamienia.

Ciekawie pod względem taktycznym wyglądała by ta walka. Chad jest lepszy technicznie, ale jednak trochę już oberwał i nie wiadomo do końca w jakiej byłby dyspozycji.
 Autor komentarza: Gogolius
Data: 29-06-2014 00:00:05 
Dobry ruch ze strony Polaka: świetne nazwisko na rozkładzie, a szanse na znokautowanie Dawsona ogromne.
 Autor komentarza: spienionyjohny
Data: 29-06-2014 00:22:48 
Jeszcze przed ostatnią walką Dawsona dawałbym Andrzejowi mniejsze szanse, ale widać, że Chad jest już raczej skończony i Andrzej miałby szanse o czasówkę, bo na pkt. mogłoby być nadal ciężko skoro dostawał takie baty od Campillo choć szanse oczywiście są również na wygraną punktową.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 29-06-2014 01:12:43 
Fonfara ma nokautujacy cios, wiec tak naprawde nikt nie jest poza jego zasiegiem. Niestety porownujac jego walke z Johnsonem do walk z tymze samym ale kilka lat mlodszym Dawsona mysle iz to Bad bedzie faworytem. Ma na pewno wieksze obycie, doswiadczenie i choc nie ma bardzo mocnego ciosu to jednak jest na tyle mocny iz uprzyksza nim innym zycie. Dla mnie sznse to 70 do 30 dla Amerykanina, nie jest ani stary ani wyboksowany, jego cialo juz wrocilo do 175lbs po glupocie schodzenia do 168, jest lepszym technicznie zawodnikiem, duzo lepiej porusza sie w ringu. Ciekawe zestawienie, chetnie obejrze.
 Autor komentarza: benwetz
Data: 29-06-2014 01:25:26 
Nie wiem w ogóle jak traktuje Dawson obecnie boks, bo jeśli tak jak w ostatniej walce to Fonfara ma szanse na znokautowanie go. Chociaż zakładając , że Fonfara dostawał baty z campillo do jednej bramki praktycznie to gdyby Dawson był przygotowany w 80% chociaż to takiego Andrzejka punktuje do jednej bramki niestety. Chad to najcięższy typ do takiego boksera jakim jest Fonfara. Powiedzmy sobie szczerze Dawson był jednym z najlepiej zapowiadających się półcięzkich, szybki, świetny balans, dobra technika, praca nóg. Teraz jest juz troche rozbity, ale Fonfara jest troche wolny i mało dynamiczny.
 Autor komentarza: mistrznokautu
Data: 29-06-2014 01:57:29 
Po pierwsze to Fonfara pokazał w ostatniej walce, że nie wolno go skreślać. Na Dawsona musiałby wsiąść ostro od pierwszej rundy, inaczej może to wyglądać jeszcze gorzej niż z Campillo. Oczywiście zakładając, że Dawsonowi sie jeszcze chce
 Autor komentarza: rafaltheo
Data: 29-06-2014 02:07:40 
Z Dawsonem Fonfara musialby zawalczyc jak Jennings z Szpilka. Stłamsić, zjeść go fizycznością. Kondycha, nabieganie na rywala przepychanie, bicie hakami, obijanie dolow.
Mysle, ze dalby rade w ten sposob zbic Dawsona.
 Autor komentarza: UshiroTobi
Data: 29-06-2014 02:14:14 
trzeba zaproponować Chadowi dobre pieniądzę(z ostatnia walkę dostał drobniaki) i Fonfara mógłby mieć na rozkładzie kolejne dobre nazwisko

Dawson po długiej przerwie jest w zasięgu Andrzeja chociaż to arcyniewygodny przeciwnik
pytanie czy Dawson wraca do półciężkiej
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 29-06-2014 02:46:53 
@UshiroTobi

Wróci z konieczności, bo w USA cruiser nie istnieje. Ostatnio wyglądał jak flak, ale dobra wypłata i perspektywa powrotu do czołówki go skusi do ciężkiej pracy.

Co do samej walki - nie można patrzeć na nią przez pryzmat dwóch porażek Dawsona, bo w jednym pojedynku padł przez swoją pewność siebie, a w drugim walczył z geniuszem. Fonfara musiałby ostro atakować nie zważając na to, że rpzegrywa poszczególne rundy
 Autor komentarza: irongery
Data: 29-06-2014 06:10:55 
Dawson to najwyższa światowa półka, z Wardem zabił go limit zaś ze Stevensonem nadział się na cios jeszcze na samym początku.
Jakby wziął się porządnie za siebie jest to najlepszy półciężki obecnie tylko te kłopoty z odpornością.
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 29-06-2014 09:05:22 
Trudny przeciwnik, ale jak najbardziej w zasięgu Fonfary - dobrze dobrana taktyka i dobre przygotowanie fizyczne powinny przechylić szalę zwycięstwa na stronę Andrzeja.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 29-06-2014 11:53:19 
Nie można leceważyć Dawson ale to nie ten sam zwodnik co 4 lata temu Już Pascal pokazał że można go złamać. Wiec fonfara który dysponuję mocnym ciosem miałby szanse znokałtować Dawsona skoro posadził na deskach Stevsona to to samo jak najbardziej mógłby zrobić z Amerykanom
walka 50 na 50 bez faworyta
 Autor komentarza: StasioKolasa
Data: 29-06-2014 16:03:04 
Autor komentarza: Vitalij71
Data: 29-06-2014 11:53:19
Nie można leceważyć Dawson ale to nie ten sam zwodnik co 4 lata temu Już Pascal pokazał że można go złamać.


Pascal go złamał?Nie lepiej obejrzeć walkę zanim się napiszę takie rzeczy?Pascal po dobrym początku oddał inicjatywę w końcówce,był nawet zamroczony,aż nagle nastąpiło przerwanie przez rozcięcie choć do końca była tylko jedna runda.Samo przerwanie było było prezentem dla Jeana.
Radzę więcej oglądania walk,mniej czytanie boxrec bo można pisać takie rzeczy jak Vitalij71.xD
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.