RICHARDSON: COTTO JAK JAKE LAMOTTA

Naazim Richardson przyznał, że nie widział jeszcze walki Miguela Cotto (39-4, 32 KO) z Sergio Martinezem (51-3-2, 28 KO), ale bynajmniej nie jest zaskoczony siłą ciosu Portorykańczyka. Debiutujący w wadze średniej "Junito" już w pierwszej rundzie trzykrotnie rzucił większego rywala na deski, a po dziewięciu zmusił jego narożnik do poddania.

- Cotto to tak naprawdę naturalny średni. Jest średnim w taki sam sposób, w jaki był Jake LaMotta i inni tego typu zawodnicy. To ich natura, dlatego te ciosy mają taką wagę. Jeżeli ktoś taki jak Cotto może swobodnie jeść, jeżeli nie opuszcza posiłków, w ringu będzie piekielnie mocny – powiedział ceniony szkoleniowiec.

Amerykanin podkreślił też, że wynik walki, biorąc pod uwagę ostatnie problemy zdrowotne "Maravilli", był do przewidzenia.

- Gdybym przed tym pojedynkiem zobaczył w akcji zdrowego Martineza, stawiałbym na niego. Miał jednak za sobą różne operacje, przerwę, a do tego nie jest już najmłodszy. Za dużo było tego wszystkiego, aby mógł pokonać kogoś tak zmotywowanego jak Cotto – stwierdził.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 11-06-2014 12:08:02 
Wszystko było ok z wagami zawodników ( tzn każdy walczył zgodnie ze swoją wagą) do czasu Thomasa Hearnsa.
Promotorzy i trenerzy zauważyli , że zawodnik z wyższej kategorii może w miarę bez przeszkód zbijać wagę do mniejszej , co daje mu kolosalną przewagę .
Na zbijaniu wagi opiera się boks połowy meksyku
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 11-06-2014 12:09:09 
Normalnie to Huck i spółka walczyli by w ciężkiej , kowaliew w cruiser , alvarez jako super średni , chavez jako lhw itp
 Autor komentarza: StasioKolasa
Data: 11-06-2014 12:19:28 
Jak Cotto jest naturalnym średnim to Maidana jest naturalnym super średnim.:D
 Autor komentarza: Matys90
Data: 11-06-2014 13:02:52 
Tak jak pisze @szansepromotions. Naazimowi chodzi o to, że w czasach Lamotty Cotto byłby naturalnym średnim (bo junior średniej nie było). Dzisiaj z kolei Lamotta byłby naturalnym półśrednim.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 11-06-2014 15:23:00 
Obil schorowanego Martineza i sie robi zniego gwiazde porazka,,Niech wyjdzie do Golovkina to bedą inaczej mówic,,Nawet czekoladowy dzieciak by go usadzil
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.