MAYWEATHER CHCE BRONIĆ JEDNOCZEŚNIE PASÓW W DWÓCH WAGACH

Floyd Mayweather Jr (46-0, 26 KO) może w kolejnej walce położyć na szali pasy mistrzowskie w dwóch kategoriach wagowych. Nawiązałby w ten sposób do wyczynu wielkich mistrzów sprzed lat - Raya Leonarda i Henry'ego Armstronga.

37-letni Amerykanin posiada obecnie tytuły w wagach półśredniej i junior średniej. W ostatniej walce bronił pasa w niższej kategorii i jej limit obowiązywałby też w przypadku pojedynku o mistrzostwo w dwóch wagach.

- Z tego, co wiem, taki właśnie jest plan Mayweathera. Jeżeli zostanie potwierdzony i otrzymamy oficjalne pismo, wtedy zajmiemy się tą sprawą. Ray Leonard zrobił podobnie w walce z Donnym Lalonde'em, przed nim dokonał tego tylko Henry Armstrong. Na razie czekamy na oficjalne pismo od Mayweathera – powiedział prezes federacji WBC Mauricio Sulaiman.

Mayweather wróci na ring 13 września. Nazwisko jego rywala nie jest jeszcze znane.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 11-06-2014 14:07:46 
"... 37-letni Amerykanin posiada obecnie tytuły w wagach półśredniej i junior średniej. W ostatniej walce bronił pasa w niższej kategorii i jej limit obowiązywałby też w przypadku pojedynku o mistrzostwo w dwóch wagach. ..."

Nie bardzo rozumiem :/ Skoro ostatnio bronił w niższej i teraz znowu będzie w niższej, to czy nie powinni mu odebrać tego w wyższej?
 Autor komentarza: Srogi
Data: 11-06-2014 14:16:08 
Nie rozumiem, jak można bronić pasa w junior średniej w limicie półśredniej? Co stoi na przeszkodzie, aby bić się o pas HW w limicie wagi lekkiej?
 Autor komentarza: mistrznokautu
Data: 11-06-2014 14:26:31 
Limit z Cotto na 155 i niech walczą o 3 pasy
 Autor komentarza: Baboon
Data: 11-06-2014 16:10:13 
@WalterAlfa
Nie bardzo rozumiem :/ Skoro ostatnio bronił w niższej i teraz znowu będzie w niższej, to czy nie powinni mu odebrać tego w wyższej?

Teoretycznie powinni mu zabrać pas, ale przecież to jest Floyd. Federacja nie będzie szkodziła sama sobie.
 Autor komentarza: mistrznokautu
Data: 11-06-2014 16:21:55 
Najlepsza opcja jest w ciężkiej w WBA.

Super champion - Kliczko

Walka o regular Oquendo-Czagajew

O Interim już wyznaczyli Ortiza :D
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 11-06-2014 16:43:15 
Wszystko przez tzw catchweigty itd. Ile razy było, że zawodnicy mieli poniżej 90,4kg a walka odbywała się jako HW albo odwrotnie. Nawet w ten sposób pasy rozdawano nie pamiętam konkretnych przypadków.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.