FOTORELACJA: MEMORIAŁ ANTONIEGO MOTYCZKI

W miniony weekend w Rydułtowach odbył się I Memoriał Prof. Antoniego Motyczki. Patron to wieloletni działacz sportowy i miłośnik boksu. Senator Motyczka w młodości obecny na hali nie tylko jako kibic, ale także aktor. W jego wydaniu mogliśmy obejrzeć 10 pojedynków.

W turnieju pod patronatem Prof. Antoniego Motyczki, wzięły udział trzy ekipy z Czech, zawodnicy z Kosowa i oczywiście Polski. Bardzo dobrze spisali się przedstawiciele RMKS-u Rybnik mając przed sobą mistrzów Czech.
Walką główną memoriału był pojedynek w wadze do 60kg, pomiędzy seniorami - wielokrotnymi reprezentantami kraju i mistrzami Polski, Patrykiem Cichockim, a  Mateuszem Mazikiem który ma na swoim koncie trofea mistrzostw świata. Dla Patryka była to ostatnia walka na ringu amatorskim, gdyż po powrocie do Anglii podpisuje kontrakt na walki w ringu zawodowym. Zgromadzeni kibice, wśród których byli posłowie i włodarze miasta oraz powiatu nagrodzili pięściarzy gromkimi brawamii - nic dziwnego, pojedynek był bardzo zacięty i obfitująca w wiele ciekawych akcji. Sędziowie orzekli remis.

Najmłodszy zawodnik tego memoriału Skorupa Artur uległ (3-0) mistrzowi Czech tej kategorii wiekowej - Plachetce Ladisławowi, gdzie Artur otrzymał nagrodę za najmłodszego zawodnika. Była to jedyna walka którą Rybniccy oddali pola w tej kategorii wiekowej.

Najlepszym pięściarzem turnieju został uznany aktualny V-ce mistrz kraju - w kategorii junior - Sebastian Konsek, pokonując po bardzo ładnej walce Wietnamczyka w barwach Karviny - Do Vithek. Znakomite pojedynki stoczyli Kostka Karol (RMKS Rybnik) z Łukaszem Kurkiem (Mysłowice) oraz Lutka Błażej (RMKS Rybnik) z Piechaczkiem Patrykiem (Odra Wodzisław), gdzie trenerem jest Zbigniew Kicka. Dla Rybnika punktowali jeszcze; bracia Szymon i Daniel Skorupa, Siedlecki, Rafał Paszenda, Adrian Wróblewski, Damian Piwowar i Krzysztof Kowalak. Sekundantami naszych zawodników byli: Wojciech Podgórny i Zbyszek Gąsiorowski.

Nie zabrakło akcentów kobiecych - na ostatnim zdjęciu prezentuje nam się uśmiechnięta zwyciężczyni Ester Konecna z Ostrawy po walce z Karoliną Gawrysiuk z Gliwic.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.