ROACH: W PÓŁDYSTANSIE COTTO BĘDZIE SILNIEJSZY

Trener Miguela Cotto (38-4, 31 KO) Freddie Roach nie sądzi, aby warunki fizyczne odegrały dużą rolę w zaplanowanej na 7 czerwca walce Portorykańczyka z Sergio Martinezem (51-2-2, 28 KO). Szkoleniowiec twierdzi zresztą, że to jego podopieczny, który będzie debiutować w wadze średniej, będzie miał przewagę siły.

- Miguel przybrał trochę wagi, nabrał mięsni. Martinez może sobie być wyższy, ale w półdystansie to my będziemy znacznie silniejsi fizycznie, nie będziemy mieli problemu z tym, aby go spychać. Będziemy mieli dużą przewagę. Spodziewamy się Martineza w najlepszej formie, ale zamierzamy go pokonać – powiedział Roach.

Stawką pojedynku w nowojorskiej Madison Square Garden będzie pas mistrza świata WBC.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krzych
Data: 23-05-2014 18:48:55 
Martinez musiałby być niesamowicie rozsypany żeby Cotto był w tej walce od niego silniejszy. To nie jest możliwe, tym bardziej, że Cotto już w junior średniej żadnym siłaczem nie był. Gdyby np. Alvarez przeszedł do średniej to mógłby być silniejszy od Martineza ale przecież nie Cotto. Jak to jest taktyka Roacha no to cóż... Sprawdzi się to co mówiłem. Roach się nadaje tylko do walk, w których jego zawodnicy są lepsi pod każdym względem i nie mają jak tego przegrać. Ta walka wymaga bardzo dobrej taktyki, zniwelowania różnicy fizycznej, to jest bardzo skomplikowana walka. Jak Roach wyjdzie i będzie kazał półśredniemu Cotto pchać się na dwa razy większego Martineza to nie skończy się to dobrze. No chyba, że Martinez będzie w formie z Murraya albo jeszcze gorzej.
 Autor komentarza: southpaw
Data: 23-05-2014 19:31:58 
Trochę nie chce się wierzyć Freddie'mu, ale on najlepiej wie, co mówi. Pytanie, czy nie straci zbytnio na szybkości. Jedyna szansa dla Cotto to półdystans i wszyscy o tym wiedzą. Liczyć można chyba tylko na nokaut.
 Autor komentarza: MEGABARTEK
Data: 23-05-2014 20:15:44 
Najpierw tylko trzeba się do tego półdystansu przedostać.
 Autor komentarza: JAx00
Data: 23-05-2014 21:17:37 
Krzych
pewnie wiesz lepiej od Roacha jaką dac strategie na Martineza, pewnie wiecej osiagneles w trenerce niz on .. ;]
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 24-05-2014 00:01:29 
@JAx00
Na próżno szukać na bokser.org pozytywnych opinii Krzycha nt. Pac-Mana, Cotto, Roacha, Aruma czy czegokolwiek związanego z Top Rank :) Ja już zdążylem się do tego przyzwyczaić :)

Dla Cotto jedyna szansa na wygraną to oczywiście póldystans z racji sporej różnicy w warunkach fizycznych. Jak najbardziej Cotto ma szansę na wygraną! Jest w stanie przelamać Martineza i dokona tego 7 czerwca! Zobaczymy co wtedy będą pisać eksperci twierdzący, że Roach to jednowymiarowy trener itp.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 24-05-2014 11:38:49 
@Krzych. Roach to jeden z najlepszych trenerów ostatnich lat, absolutny top, ale Ty zapewne znasz sie na tym lepiej, no coz ...
 Autor komentarza: UshiroTobi
Data: 24-05-2014 15:22:16 
z wiekiem szybkość traci się najpierw,Martinez miał za długą przerwę i za wiele kontuzji żeby mówić o tym w jakiej jest teraz formie ale młodszy z każdym dniem nie jest

oczywiste że Cotto musi go dorwać w półdystansie inaczej prosty Martineza go rozbije,Miguel nie jest bez szans,siła będzie
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.