GOLDEN GLOVE BOXING NIGHT W PIĄTNICY

To będzie już dwudziesta czwarta gala bokserska grupy Wschodzący Białystok Boxing Night. Wieczór Golden Glove Boxing Night w Piątnicy k. Łomży zaplanowano na 15 czerwca, w gminnej hali PG przy ul. Szkolnej 31. Początek punktualnie od godziny 18:00.

W walce wieczoru wystąpi Robert „Shy” Świerzbiński (13-3, 3 KO), który zmierzy się z Mariuszem Biskupskim (20-33-2, 8 KO) z Silesia Boxing. Walkę zaplanowano na dystans ośmiu rund.

Wcześniej zobaczymy w ringu Michała Starbałę (9-0, 2 KO). On skrzyżuje rękawice z Ukraińcem Artemem Szczeglowem (6-8, 5 KO) na dystansie sześciu starć. Na ringu zawodowym obejrzymy też debiut Tomasza Mazura z wagi junior średniej - srebrnego medalistę mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowego mistrza Polski 2009, v-ce 2010 i mistrza Polski juniorów 2007.

Kolejną zawodową walkę stoczy Krystian Huczko (1-0) reprezentujący barwy grupy Wschodzący Białystok Boxing Team. Pierwotnie planowany występ Rafał Kaczora nie odbędzie się, zaś w zamian zapowiada się bardzo ciekawy rewanż. Zawalczą w nim utytułowany jako amator Krzysztof Rogowski (7-8, 2 KO) - czterokrotny mistrz Polski, dwukrotny srebrny medalista Mistrzostw Unii Europejskiej w wadze piórkowej, a jego przeciwnikiem będzie Anton Bekisz (5-10) z Białorusi, były mistrz i reprezentant swojego kraju. Będzie to rewanż za porażkę sprzed roku w Łomży.

Przed walkami zawodowców młodzi następcy mistrzów powalczą o "Złotą rękawicę Marszałka Województwa Podlaskiego”. Zawodnicy reprezentować będą kluby Tiger Łomża, BKB Boxing Production oraz z Litwy i Białorusi. Wśród nich można wymienić między innymi reprezentanta Polski Igora Jakubowskiego oraz perspektywicznego Ukraińca Siergieja Werwejko - zwycięzcę turnieju im. Feliksa Stamma.

Współorganizatorem imprezy jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Ceremonia oficjalnego ważenia odbędzie się w Galerii Veneda 14 czerwca o godz. 16:00 w Łomży. Gala będzie w późniejszym terminie retransmitowana przez stację Orange Sport.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.