SCHAEFER: BRONER PRZEKROCZYŁ GRANICĘ

Dyrektor wykonawczy Golden Boy Promotions Richard Schaefer przyznał, że ma już dość aroganckiego zachowania Adriena Bronera (28-1, 22 KO). Szwajcar chce przemówić pięściarzowi do rozsądku i ma nadzieję, że pomoże mu w tej sprawie jego współpracownik oraz autorytet wielu zawodników – Bernard Hopkins (55-6-2, 32 KO).

W nocy z soboty na niedzielę Broner zaliczył zwycięski powrót na ring, bez problemów pokonując podczas gali w MGM Grand Carlosa Molinę (17-2-1, 7 KO). Więcej emocji niż pojedynek dostarczył jednak wywiad, którego udzielił zaraz po ostatnim gongu telewizji Showtime. 24-latek stwierdził w nim, że jest gotowy do walki z każdym i że "pokonywał już Afrykańczyków, a teraz pokonał sku*****a z Meksyku". Po tych słowach zawodnika upomniał reporter Showtime Jim Gray, później natomiast swojego oburzenia nie krył menedżer Moliny Frank Espinoza.

- To absolutna zniewaga, tym bardziej w trakcie obchodów Cinco de Mayo i w obecności tysięcy meksykańskich kibiców na trybunach. Gdyby to było NBA czy NFL, facet zostałby ukarany i zawieszony za takie komentarze – powiedział Espinoza.

Niezadowolony jest również Schaefer. Jako że nie był to pierwszy incydent z udziałem promowanego przez niego zawodnika, dyrektor GBP chce przeprowadzić małą interwencję.

- On czasami nie myśli nad tym, co mówi. Zaraz po tym wywiadzie przeprosił mnie za to, że użył takich słów. Jest jeszcze młody, będę starał się mu to wszystko wyjaśnić. Może ktoś taki jak Hopkins, człowiek z wielkim doświadczeniem, mógłby mu przemówić do rozsądku. To w gruncie rzeczy wspaniały facet. Jest jednak pewna granica, którą już przekroczył – stwierdził Schaefer.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 05-05-2014 11:31:54 
Stephen Espinoza prawdopodobnie zmył głowę za to Schaeferowi, bo o ile to boks i sama transmisja zawiera ostrzeżenie, że może się pojawić tzw. "adult language", to zupełnie inną sprawą jest używanie słów powszechnie uznanych za obraźliwe na wizji, na żywo, przy udzielaniu wywiadu.

Wszyscy pamiętamy przecież bana jakiego dostał Chris Arreola za przekleństwa w wywiadzie udzielanym po walce z Klizko na HBO. Chociaż tamta kara miała raczej wymiar symboliczny, bo po laniu jakie dostał Chris i tak musiał wziąć sporo wolnego żeby odpocząć.
 Autor komentarza: Krzych
Data: 05-05-2014 11:51:52 
Niech go ktoś zastrzeli i będzie po kłopocie, przecież to jest zbędny ciężar dla naszej planety i wstyd dla gatunku ludzkiego.
 Autor komentarza: Keraj
Data: 05-05-2014 12:02:47 
To jest właśnie rozumienie rasizmu przez czarnych ze mowiac o nich trzeba uwazac zeby ich nie urazic ( gdzie uznaja ciebie za rasiste gdzie generalnie masz w glebokim powazaniu kto skad jest i jakiego koloru skory ) ale oni sadze ze im wszystko wolno, anlogia jest w rownouprawnieniu dla kobiet chca byc rowno traktowane ale niebezpieczne prace fizyczne to juz facetom zostawiaja...
 Autor komentarza: Shawn6
Data: 05-05-2014 12:31:48 
Autor komentarza: KrzychData: 05-05-2014 11:51:52
Niech go ktoś zastrzeli i będzie po kłopocie, przecież to jest zbędny ciężar dla naszej planety i wstyd dla gatunku ludzkiego.
Tobie wystarczy szlaban rodzicielski na internet.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 05-05-2014 12:38:47 
Przykład tolerancji rasowej i rasizmu.Jeśli ktoś Bronera obraża jest rasista bo ten jest afroamerykaninem jeśli Broner obraża Latynosa słowa o rasizmie nie ma a przecież jego wulgarna wypowiedz jest skierowana do człowieka innego kolor skóry... To są absurdy poprawność politycznej!!!
 Autor komentarza: MLJ
Data: 05-05-2014 13:00:43 
Dla niego wystarczająca karą będzie jak ktoś go ponownie ubije. Czekam na jego walkę z Matthysse..
Mam nadzieję że tym razem nie będzie punktów, tylko gość skończy na plecach. Zwykły cham i prymityw..
 Autor komentarza: gacek
Data: 05-05-2014 13:13:24 
Ten bokser sam się pokona
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 05-05-2014 13:31:13 
Przecież cała afera jest o to , że ta wypowiedź jest rasistowska .
Czytanie ze zrozumieniem poziom 0
 Autor komentarza: rakowski
Data: 05-05-2014 13:36:37 
Powinni go zawiesić na min. 8 miesięcy,ale boks zawodowy jest tak syfiasty,że tutaj nikt z niczym nie zrobi.Komu będzie to na rękę?Kibicom i braku jakiejkolwiek moralności,odpowiedniego zachowania wobec drugiego człowieka-po co?To jest boks zawodowy-Jeb...ć jakiekolwiek zasady i niech robią co chcą.

Krzych
Społeczeństwo na świecie-a w szczególności Amerykański-nie dorosło do podejmowania właściwych decyzji.Nie mają pojęcia,jak ten człowiek wpływa na innych ludzi-szczególnie na młode pokolenie.To ich problem i jest on tam od dawien dawna.:P
 Autor komentarza: KnockKnock
Data: 05-05-2014 13:51:50 Adrien Broner to najwiekszy debil w historii boksu zawodowego, swoja glupotą I ograniczeniem umyslowym przebija Marcina Najmana I Tysona Fury razem wzietych. Jest niekwestionowanym mistrzem swiat wszechwag I absolutnym krolem P4P jezeli chodzi o glupote. W byciu klaunem I kompromitowaniu sie na oczach milionow nikt nawet do niego nie podjezdza.


 Autor komentarza: JenningsFan
Data: 05-05-2014 14:36:10 
Większej dz**iwki niż Broner to w boksie jeszcze nie widziałem.
Nawet z twarzy przypomina mi Australopiteka.
 Autor komentarza: Chinaski1
Data: 05-05-2014 14:56:46 
Z poprawnością polityczną to już przesada. Nie lubię "Bonera".. ale teraz tak.
Murzyn - trochę niefajne, czarnoskóry - no już lepiej Afroamerykanin - a co z innymi czarnymi?
Afrykańczyk - no tak a co z Arabami z Pn Afryki? Czyli uściślamy Czarnoskóry Afrykańczyk
Czarny - źle
Żółty - źle
Biały - ok
Gej - no może być
pedał - buuuuuuu
pederasta - no nie wiem
sodomita - źle
homoseksualista - trochę nieładnie, trochę formalnie
Rom - ok
Cygan - nieładnie
Lesbijka - no hmmmmm
Zostają np metysi i mulaci - gdzie też niebezpiecznie się zbliżają te określenia do niezbyt ok
Żyd - żle, Izraelita - hmm, Semita - no tak, Starozakonni? Bracia starsi w wierze?
Pytanie? GDZIE SKOŃCZĄ SIĘ TE SZALEŃSTWA POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ?
Określenie Bonera nie jest rasistowskie poza tym. To może być nawet wyraz szacunku. Czasami się mówi " To twardy skurwiel". Reakcja poprawnej części estabilishmentu jak zwykle w takich przypadkach HISTERYCZNA.
Napisał biały GOJ z Polski. Amen P.S Uważam, że rzeczy należy nazywać takimi jakie są.
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 05-05-2014 14:57:25 
Podobalo mi się zachowanie pana Kostyry w trakcie komentowania tej walki kiedy nazwal Bronera kretynem i cymbalem. Pelna zgoda Panie Andrzeju!

Wywiad po walce skandaliczny. Zresztą przywitanie Bronera, a także reakcja kibiców po tym jak cieszyl się ze zwycięstwa jasno obrazuje, że Amerykanie mają tego pajaca w mniej szlachetnej części ciala (jak to mój prof. zwykl mawiać).
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 05-05-2014 15:50:41 
Chinaski1
Nigdzie się nie skończą, "fanatyzm równościowy" jest zboczeniem i wychodzi z tego samego lewackiego wora, w którym siedzą socjalne, dewiackie i inne roszczenia. A jedne roszczenia niosą następne. Jak już na zebrę masz mówić koza to sam widzisz, że granicy nie ma. Z tej drogi trzeba po prostu zejść.

I ja schodzę i perfidnie na czarnych mówię per Murzyn. Pisane z dużej litery, bo tak mnie uczono w szkole. Normalnej.
A więc Murzyn, o którym tutaj dyskutujemy wcale nie chciał obrazić latynosów. Oni używają co drugie słowo "madafaka" w stosunku do osób a nawet rzeczy (w wersji przymiotnikowej) tak jak my naszego ukochane słowa na k... :)
I tyle. Można go skrytykować za bluzgi w mediach, bo Broner to faktycznie niewychowany prostak, ale nie srajmy ogniem że chciał obrazić Meksykanów.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 05-05-2014 15:55:00 
A jeszcze przypomnę, że Arreola mówił o naszym Adamku, że to "niezły madafaka i razem na ulicy zrobiliby porządek". I w jakim kontekście to było, pozytywnym :)
A gościu który robi wielkie halo o słowa Bronera jest z Europy dlatego ma dekiel zryty i fobie na tym punkcie. Leczyć.
 Autor komentarza: wojt986
Data: 05-05-2014 17:18:20 
Broner to taki typowy czarnoskóry szpaner Dostał w łeb od Maidany raz i to na razie widać za mało. Może Garcia mu skur.. meksykańskiego pokaże...Choć wiem że nikomu ze 140 nie będzie z nim łatwo...ułomkiem nie jest...
 Autor komentarza: wojt986
Data: 05-05-2014 17:21:03 
A nie co ja pisze ten Garcia portorykańskiego pochodzenia chyba?
 Autor komentarza: TonySoprano
Data: 05-05-2014 17:30:31 
wojt986
Garcia to Meksykańskie korzenie.Ja tylko nie mogę nigdy spamiętać jak to jest z tymi Garciami,kto jest kogo bratem czy wujkiem.Ale wszyscy to "Meksyki"
 Autor komentarza: TonySoprano
Data: 05-05-2014 17:32:31 
Mój błąd,jednak Danny jest "Puerto Rico".
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.