ARREOLA: BĘDĘ DYKTOWAĆ WARUNKI. STIVERNE: CHRIS USZYTY NA MIARĘ

Chris Arreola (36-3, 31 KO) zapowiada, że 10 maja, kiedy zmierzy się w Los Angeles z Bermane’em Stiverne’em (23-1-1, 20 KO), zobaczymy nową, dojrzalszą wersję "Koszmaru". Kanadyjczyk tymczasem zapewnia, że jaka by ona nie była, będzie mu idealnie pasować i tak jak rok temu, tak i teraz pokona Amerykanina.

Pięściarze po raz pierwszy spotkali się w ringu 27 kwietnia ubiegłego roku. Arreola był liczony w trzeciej rundzie, a w kolejnych został wypunktowany, przegrywając jednogłośną decyzją sędziów.

- Rozbił wtedy mój nos – mówi Amerykanin – pogruchotał go w czterech miejscach. Nie wiedziałem, że jest tam tyle kości. Jestem wojownikiem, więc od razu rzuciłem się do przodu, próbowałem podkręcić tempo. Nie byłem jednak w stanie tego zrobić. Każdy jego cios był bardzo bolesny. Nawet gdy trafiał mnie przez rękawice czy w czubek głowy, czułem zgrzyt kości. Połykałem krew, nie mogłem oddychać przez nos. Było naprawdę ciężko.

Arreola przekonuje, że w ostatnich miesiącach dojrzał, dlatego sytuacja z pierwszego pojedynku się nie powtórzy.

- Jestem zdesperowany. Zrobiłem w życiu wiele głupstw, czas spoważnieć, dorosnąć, i w ringu, i poza nim. Muszę być mężczyzną, ciężko pracować. Nienawidzę przegrywać, więc bardzo się cieszę, że otrzymałem szansę rewanżu. Tym razem to ja będę dyktować warunki. Tamta porażka to była całkowicie moja wina. Nie przychodziłem na treningi, nie zachowywałem się profesjonalnie – tłumaczy.

Lepszą formę zapowiada też Stiverne. 35-latek wie, jak należy walczyć z Arreolą i jest przekonany, że ponownie odniesie zwycięstwo.

- Wszystko to, co zrobiłem w pierwszej walce, teraz zrobię lepiej. Szykujemy się na nowego Arreolę. Czego by jednak nie pokazał, dam sobie z tym radę. Jeżeli to prawda i Chris rzeczywiście jest w formie, wydobędzie ze mnie mój najlepszy boks. Im będzie lepszy, tym w większych będzie opałach. On jest dla mnie uszyty na miarę. Mam odpowiedni styl i wykorzystuję swoją wiedzę w ringu. Chris pewnych rzeczy po prostu nie jest w stanie zrobić – stwierdził.

Kanadyjczyk, który od dziesięciu lat mieszka w Las Vegas, często trenuje w gymie Floyda Mayweathera Jr (45-0, 26 KO). Przyznaje, że możliwość podpatrywania najlepszego boksera świata wiele mu dała.

- Kiedy zobaczyłem trening Floyda, zmieniłem własne nastawienie do treningów i w ogóle kariery. To trzeba zobaczyć na własne oczy. Mayweather ma wszystko, a nadal trenuje tak, jakby był biedny i głodny sukcesu. Jestem wdzięczny, że mogę przebywać w jego otoczeniu i oglądać jego przygotowania – powiedział.

Stawką majowej walki w Los Angeles będzie wakujący pas mistrza WBC. Stiverne zapowiada, że kiedy już zdobędzie czempionat, jego rządy ożywią nieco królewską kategorię.

- Wniosę do wagi ciężkiej emocje. Jestem w życiowej formie i chcę dać świetną walkę. Od czasów Mike’a Tysona i Lennoxa Lewisa nie było w tej kategorii zbyt wiele powodów do ekscytacji. Ja chcę je dać – stwierdził.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lukaszbiszczu
Data: 23-04-2014 15:00:26 
Arreola to Amerykansko Meksykanski Szpilka i Adamek w jednym,udaje ze zmadrzal ze jest coraz lepszy z walki na walke i ma swietna forme a co przegrana to tlumaczy sie ze slabo sie przygotowal ze nie sluchal trenera.
bedzie dyktowal czlapanie tym swoim krokiem w przod jak Stiverne bedzie go rozbijal.
 Autor komentarza: MrJakub94
Data: 23-04-2014 15:21:45 
Jeśli chodzi o tłumaczenia to owszem, ale pod względem techniki, obrony, odporności to przynajmniej Szpile bije na głowę, no z Adamkiem (gdy ten był w super formie) się nie popisał ale i tak Chris paradoksalnie ma większe szanse z innymi ciężkimi z top gdyż presja + cios robią swoje :P
 Autor komentarza: teanshin
Data: 23-04-2014 18:40:43 
Czy on juz tego kiedys nie mowil?Arreola sie skonczyl jeszcze zanim sie na dobre zaczal.Niestety dla Adamka rewanzu nie bedzie i zdobycia pasa na skroty.Scenriusz wyglada nastepujaco,Stiverne zabiera pas WBC dostaje KO od Wildera poczym pas zabiera Kliczko i kolo sie zamyka kazdy sie obejdzie smakiem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.