RAFAKO HUSSARS POLAND W NOWYM SEZONIE WSB

Pod nową nazwą Rafako Hussars Poland boksować będzie jedyna polska drużyna zawodowa w kolejnym sezonie World Series of Boxing. Zmiany zajdą też w składzie, do którego dołączy co najmniej jeden mistrz kraju z Kalisza.

Ponad miesiąc temu złote medale MP wywalczyło aż 8 bokserów Husarii: Dawid Jagodziński (-49kg), Grzegorz Kozłowski (-52kg), Marek Pietruczuk (-56kg), Dawid Michelus (-60kg), Kazimierz Łęgowski (-64kg), Ireneusz Zakrzewski (-69kg), Tomasz Jabłoński (-75kg) i Arkadiusz Toborek (+91kg).

Zdecydowana większość z nich pozostanie w zespole, ale nie wszyscy. Z nowych zawodników dołączy co najmniej jeden Mistrz Polski 2014. Kto nim będzie i kogo zastąpi, tego kibice pięściarstwa i Rafako Hussars Poland dowiedzą się podczas czwartkowej (24 kwietnia) konferencji prasowej w Centrum Olimpijskim w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdańskie 4.

- Zmiany są również w sztabie trenerskim. Z obecnej grupy pozostanie z nami tylko bardzo ceniony przeze mnie Jerzy Baraniecki. Zakończyliśmy współpracę z Hubertem Migaczewem i Romanem Misiewiczem - mówi szef Husarii Jarosław Kołkowski.

W porównaniu z sezonem 2013/14 w drużynie pozostanie ok. dziesięciu pięściarzy. To oznacza, że dojdzie do wielu zmian. Na pewno w składzie biało-czerwonych nie będzie już np. -49kg: Arkadiusz Lubomski, -52kg: Mariusz Koch, -69kg: Żora Simonjan, -75kg: Piotr Gredke, -91kg: Mateusz Malujda, Łukasz Zygmunt.

- Rozpoczęliśmy kompletowanie składu bardzo wcześnie, aby zespół w całości mógł od lata spokojnie przygotowywać się do prestiżowych rozgrywek. Dużą pomoc otrzymujemy do firmy Rafako S.A., która gościła nas w swojej hali produkcyjnej w Raciborzu podczas jednego meczu w tym sezonie, a teraz będzie naszym sponsorem tytularnym - dodał Kołkowski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.