ŁOMACZENKO vs RUSSELL JR: GRUPA GBP WYGRAŁA PRZETARG

Grupa Golden Boy Promotions wykładając w tajnym głosowaniu ponad milion dolarów ($1,052,500) wygrała przetarg na organizację walki Wasyla Łomaczenki (1-1, 1 KO) z Garym Russellem Jr (24-0, 14 KO).

Przypomnijmy, iż stawką tej potyczki będzie wakujący pas mistrza świata federacji WBO kategorii piórkowej. Ukrainiec o ten tytuł walczył już w pierwszy weekend marca. Przegrał niejednogłośnie na punkty z Orlando Salido, lecz ten nie zmieścił się w wymaganym limicie, dlatego pas pozostał bez właściciela.

Co ciekawe rywalizująca stajnia Top Rank może sobie pluć w brodę, bowiem zaoferowała zaledwie dwa i pół tysiąca mniej ($1,050,000). Ale tak właśnie bywa w tajnych ofertach - można przegrać rywalizację o symbolicznego dolara, bądź przepłacić przynajmniej o milion, a w przypadku Andrieja Riabińskiego nawet o piętnaście milionów...

Wracając do pojedynku Łomaczenki z Russellem Jr, to dojdzie do niej 21 czerwca na ringu w Los Angeles.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 18-04-2014 19:46:58 
Arum robi Wasylowi krzywdę.Po ciężkiej walce z Salido powinien odpocząć i zmierzyć się z kimś mniej wymagającym.Skoro TR i GBP to jak do walki dojdzie?
 Autor komentarza: arpxp
Data: 18-04-2014 20:00:39 
Dołączam się do pytania
 Autor komentarza: KratoZ
Data: 18-04-2014 20:06:41 
Zwyczajnie. To pojedynek o pas, nie dla pieniedzy, czy widowiska. Albo w mniejszym stopniu. Od poczatku wiadomo bylo, ze obozy nie bede ze soba negocjowac, wiec zwyciezce wyloniono w przetargu. Cuchnaca sprawa z ta roznica zaledwie 2,5 tys dolarow, ale nie szukajmy na sile sensacji. GB jako zwyciezca przetargu organizuje gale na "wlasnych zasadach". Mowiac wprost, nikt z TR nie bedzie mial wplywu na obsade sedziow, bo wlasnie jest najcenniejsza zdobycza owych przetargow. Ciekaw jestem, czy Arum po prostu nie wycofa Wasyla z walki, ktorej nie bedzie w stanie zorganizowac. Poza tym, nie ma co robic robic nadziei na jakies ocieplenie relacji(miedzy TR i GB). Zimna wojna trwa w najlepsze.
 Autor komentarza: Whisper
Data: 18-04-2014 21:19:56 
@KratoZ
Zimnej wojny nie wygra, ani TR, ani GBP. Wygra ją Haymon. Tak jak w przysłowiu: gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.
 Autor komentarza: robsonpodlasie
Data: 19-04-2014 07:53:31 
Nie zazdroszczę presji jaką nakłada się na Wasyla, nie pamiętam przypadku gdy świetnego amatora rzucano na najgłębsze wody praktycznie od razu. Każdy się docierał, miał czas na okrzepnięcie. Pod uwagę trzeba też wziąć że nie każdy się odnajduje po przejściu na inny poziom. Solis na przykład zawiódł. Trochę szkoda mi Łomaczenki, na pewno będę mu kibicował i porażka będzie bardzo smutna.

Chyba że wypłynie info "sam tego chciał, to jego pomysł na siebie"
 Autor komentarza: Overfull
Data: 19-04-2014 19:11:02 
NIe wiem czemu niektórzy skazują Wasyla na porażkę. Ten Russel jest kompletnie niesprawdzony, a Loma się sprawdził przynajmniej z kimś solidnym. Tak czy siak widzę w Russelu duży talent i myślę, że obaj mają szansę na zwycięstwo, a wszystko zobaczymy w ringu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.