GOŁOWKIN NIE ZMIENIA PLANÓW, CHCE WALCZYĆ 19 LIPCA

Z Julio Cesarem Chavezem Jr (48-1-1, 32 KO) czy bez niego, Giennadij Gołowkin (29-0, 26 KO) kolejną walkę stoczy prawdopodobnie 19 lipca. Jeżeli boksujący w wadze super średniej Meksykanin wycofa się z planowanego pojedynku, Kazach zmierzy się tego dnia z zawodnikiem ze swojej kategorii, a transmisja zostanie przeniesiona z PPV do zwykłego HBO.

O starciu Gołowkina z Chavezem mówi się od kilku tygodni i wydawało się, że wszystko jest już blisko finalizacji. Okazuje się jednak, że kibice mogą obejść się smakiem. Meksykanin jest kuszony kontraktem przez Ala Haymona i jeżeli zaakceptuje jego warunki – a Haymonowi raczej się nie odmawia – przeniesie się na antenę Showtime, co będzie oznaczać zmianę planów i walkę z innym rywalem.

Zmian nie chce natomiast Gołowkin. Obóz Kazacha zamierza pozostać przy lipcowej dacie. Wciąż jednak liczy na to, że przeciwnikiem będzie Chavez. Trener Gołowkina Abel Sanchez wierzy, że jego podopieczny może być pierwszym zawodnikiem, który zastopuje twardego Meksykanina.

- Jeżeli go zatrzyma, to w późniejszych rundach, bardziej poprzez nokdauny niż nokaut. I raczej po ciosach na tułów, bo Chavez ma bardzo dobrą szczękę – stwierdził.

Ostatnią walkę Gołowkin stoczył na początku lutego, pokonując przez techniczny nokaut w siódmej rundzie Osumanu Adamę. Chavez Jr miesiąc później wypunktował Briana Verę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tapir
Data: 18-04-2014 13:31:54 
Na sparingu Chavez został zdominowany przez Golovkina, ale wiadomo że sparing to nie walka. Oby się udało doprowadzić do tej potyczki.

http://www.youtube.com/watch?v=zhKZbTeDhHs
 Autor komentarza: pinczorio
Data: 18-04-2014 13:46:03 
wiadomo, że GGG i Abraham to dwaj zupełnie inni bokserzy ale mam lekkie obawy, że Gienkowi może nie starczyć siły fizycznej na Chaveza w SMW, tak samo jak Abraham nie miał już tego pierdolnięcia wagę wyżej. fakt, że w SMW walczył z typami na zupełnie innym poziomie niż w MW. dobrze przygotowany Julio może narobić mu sporo kłopotów ale i tak stawiam na GGG.
 Autor komentarza: tapir
Data: 18-04-2014 14:08:40 
pinczorio
Ale Golovkin w karierze amatorskiej walczył w wadze średniej, która w zawodostwie odpowiada super średniej (prawie). Dlatego GGG bedzie się czuł pewnie w tej kategorii.
 Autor komentarza: cut
Data: 18-04-2014 14:09:29 
tapir: nie mam tych informacji wzgledem klopotow podczas sparingu, ale nie calkiem chyba rozumiesz wypowiedz; " sparing to nie walka ". Sparing to sparing dla obu, a walka to walka dla obu. Wiec jesli podczas sparingu masz klopoty z przeciwnikiem, a möwie o klopotach w doslownym sensie, to podczas walki bedziesz mial jeszcze wieksze problemy.

pinczoro: patrzysz na sprawe z blednej perspektywy, pierd. ma sie takie samo, tylko ciezszy zawodnik absorbuje to lepiej. GGG jest do pokonania jak kazdy bokser, wystarczy nie obrywac a samemu trafiac.
 Autor komentarza: tapir
Data: 18-04-2014 14:27:18 
cut
Jeden zawodnik mógł rozpocząć trening kilka tyg wcześniej i być na sparingu w formie jak przed samą walką, a drugi mógł dopiero rozpocząć sesje sparingowe, mieć nadwage i dopiero szlifować forme. To raz. A dwa, że mobilizacja do walki na sparingu jest zupełnie inna niż w czasie walki np o pas. Są jeszcze inne drobne szczegóły, które sprawiają że sparing to nie walka. Więc nie wiem kto tu czegoś nie rozumie.
link do sparingu dołączyłem powyżej.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 18-04-2014 16:30:24 
dajcie spokój do tej walki nie dojdzie. A przynajmniej ja w to nie uwierze poki nie zobacze ich w ringu.
 Autor komentarza: cut
Data: 19-04-2014 08:53:03 
tapir w bajki wierzysz, jezeli jeden ma juz forme podczas sparingöw a drugi nie to juz möwi za siebie, tak jak trenujesz tak walczysz, jaki sparing taka walka, motywacje itd itp to wszystko tylko male pryszcze, albo jestes maszyna albo nie, nie ma czaröw nie ma cudöw, podczas walki jest duzo gozej, jestes spiety czy chcesz czy nie, wszystkie problemy podczas treningöw rosna a nie maleja, a wszystkie zalety staja sie zwykle i najwyzej wystarczajace. Pisze ze nie pojmujesz znaczenia tej wypowiedzi, ale nie möwie ze sparing to walka, w walce wypadasz o 50 procent gorzej.
 Autor komentarza: cut
Data: 19-04-2014 08:57:34 
widzialem sparing to chyba tyle na temat walki ggg z chavezem
 Autor komentarza: fellanmorgh
Data: 19-04-2014 09:32:21 
Mam nadzieje ze do tej walki dojdzie. To będzie SUPER walka, nie mogę się doczekać. Daje 45% szans dla chaveza na wygrana z GGG.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.