PUCHAR ZIEM NADBAŁTYCKICH - FRANKFURT ODER

Turniej o Puchar Ziem Nadbałtyckich - III edycja odbyła się tym razem w Hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Frankfurt Oder. Na turniej zabraliśmy dwóch juniorów tych co właśnie tydzień temu zakwalifikowali się na Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetki które powalczą o kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kobiet podczas złotowskiego turnieju 08-11.05.2014 >>>.
Na konferencji technicznej okazało się, że Frankfurt stał się stolicą młodzieżowego boksu w której nie mogło zabraknąć dobrze znanych nazwisk we wszystkich kategoriach wagowych i wiekowych. Najlżejsza reprezentantka Sparty Złotów - kadetka Angielika Biała (57kg) stoczyła wyrównaną walkę z Niemką Sandrą Hann z klubu Box Club Frankfurt Oder, zwyciężając mimo wszystko jednogłośnie. Kolejny sprawdzian kadetki Aleksandry Gorzkiewicz (66kg) odniosła koleje zwycięstwo w tym roku pokonując Olgę Moczałę (Skorpion Szczecin) co jest bardzo dobrym prognostykiem dla tej zawodniczki.
Piotr Piejek (60kg) spotkał się z świetnym kadrowiczem Rafałem Pląder z Wisły Kraków, gwarantując zacięty pojedynek, obfitujący w piękne akcje tak z jednej jak drugiej strony. Piotr  ostatecznie ustąpił pola krakusowi.
Ostatnia walka dnia i do ringu wchodzi Robert Król w dywizji Junior super ciężkiej naprzeciw Grzegorza Orzechowskiego z Olimpu Szczecin - wygrywając pojedynek poprawił całej ekipie humor na całą drogę powrotną (wyjazd dzięki uprzejmości państwa Anny i Mariusza Fiedurek).
Pozostaje pewien niedosyt - przeciwniczka Magdaleny Bober rozchorowała się tuz przed turniejem, ale już niedługo kolejne sprawdziany Złotowskich Spartan; kto wie jeśli wszystko się dobrze ułoży to podczas Euro Eco Mitingu 2014, odbędzie się mecz bokserski z Box-Club Frankfurt Oder.


Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.