MICHALKIN NOWYM MISTRZEM EUROPY

Igor Michalkin (15-1, 8 KO) nowym mistrzem Europy wagi półciężkiej. Podczas trwającej właśnie gali w Berlinie Rosjanin pokonał przed momentem Mohameda Belkacema (21-7-1, 9 KO).

W pierwszych trzech rundach potyczki o wakujący tytuł tempo było słabe, ale Igor kontrolował wszystko ustawiając rywala prawym prostym, szukając przy tym miejsca pod łokciami szczelnie zasłoniętego oponenta. Boksujący dotąd bojaźliwie Algierczyk ze szwajcarskim paszportem w końcu poderwał się do walki w czwartej odsłonie, kiedy kilka razy trafił bezpośrednim prawym. Michalkin wyciągnął szybko wnioski i od piątego starcia znów niepodzielnie rządził w ringu. W ósmym panowie zderzyli się przypadkowo głowami. W wyniku tego zdarzenia całkowicie spuchło lewe oko Belkacema i sędziowie podliczyli swoje karty. A na nich wyraźnie w tym momencie prowadził Michalkin - 79:73 oraz dwukrotnie 80:72. Tym samym to on od teraz zasiada na tronie mistrza Europy.

Przypomnijmy jeszcze, że Rosjanin jedyną porażkę w karierze poniósł z rąk naszego Aleksa Kuziemskiego blisko cztery lata temu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: przemyto
Data: 11-04-2014 22:56:52 
Jestem bardzo ciekaw jak po tym wielkim sukcesie rozwinie się kariera Michalkina czy podąży drogą mistrzów i będzie się rozwijał, czy spocznie na laurach i skupi się na obijaniu jakichś ćwierćbokserów, którzy udają, że walcza a w gruncie rzeczy pompują wyniki lepszym pięsciarzom. Pamiętam jego pojedynek z Kuziemskim, pokazał się z dobrej strony i jak widać poczynił spore postępy. Kuziemski skończył karierę, a szkoda bo miał potencjał, ale chyba doszedł do sciany, chociaż jesli przegrywał to nie z jakimis kelnerami tylko z Brahmerem czy Pascalem czy Cleverlym.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.