KOLEJNY START 'SPARTY'

Na kolejnej imprezie nie mogło zabraknąć sekcji bokserskiej "Sparta" Złotów. Kolejny turniej, który odbył się 29.03.2014 w Szczecinie to Puchar Ziem Nadbałtyckich. W Hali Sportowej przy ul.Wąskiej 16, zaroiło się od sympatyków pięściarstwa z kraju i zagranicy. Ponad 100 zawodników z Polskich klubów oraz mocne ekipy z Franfutrer-Oder i Hamburga.

Większość stoczyło walki towarzyskie ze względu na ogromną ilość zawodniczek i zawodników w wielu grupach wiekowych. Gdyby odbyły się wszystkie walki w regulaminowym czasie musielibyśmy nocować w Szczecinie.
Na spore uznanie zasługują wszyscy. Emocje sięgały zenitu gdy do ringu wchodzili młodzi waleczni chcący wygrać z gospodarzem lub mistrzyniami Polski.
Podopieczni "Sparty" godnie prezentowali swoje barwy. Nawet Kamil Szydłowski, który jako pierwszy zaprezentował się w ringu - pochodzący z Lipki Adept pięściarstwa w kat.40 kg 2002 - zremisował z Jędrysiakiem Oskarem z Olimpu Szczecin.
Kolejny pojedynek i zwycięstwo Weroniki Gwit, potem Aleksandra Gorzkiewicz i Agnieszka Gos, która zremisowała z Anetą Gojko Vice-mistrzynią Polski kadetek z 2013, a Angelika Biała miała wolny los.
Karolina Radosz i Bartosz Spychalski przegrali po zaciętych walkach z gospodarzami turnieju (2-1) choć werdykt równie dobrze mógł "pójść" w druga stronę.
Młodzikowi Filipowi Konopińskiemu (-41,5kg) również nie było dane poboksować z racji braku przeciwnika w jego kategorii, i kilku podopiecznych "Sparty" również nie miało przeciwników.
Szczególne podziękowanie - Tomasz Tetzlaff - przekazuje dla Tomasza Muchy, który asystował w Szczecinie wraz z kolegą klubowym Sławomirem Konopińskim.
Zawodników "Sparty" nie zabraknie także na kolejnej edycji Pucharu Ziem Nadbałtyckich, która to odbędzie się we Frankfurcie (12.04.2014)
Za tydzień (04-06.04.2014) Mistrzostwa Wielkopolski Kadetów i Juniorów na które już teraz zapraszamy do nowej Hali treningowej "Boks" Poznań.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.