KLICZKO NIE WYSTARTUJE W WYBORACH PREZYDENCKICH

Witalij Kliczko poinformował, że nie będzie kandydował w majowych wyborach na urząd prezydenta Ukrainy. Szef partii UDAR oraz były mistrz świata federacji WBC wagi ciężkiej (obecnie ze statusem Champion-Emeritus nadanym mu przez federację) powalczy kolejny raz o stanowisko mera Kijowa. 

15 grudnia ubiegłego roku upłynął termin nadany przez WBC, do którego starszy z braci miał podjąć decyzję, czy stanie naprzeciw Bernana Stiverne'a w obowiązkowej obronie zielonego pasa. Ukrainiec był jednak daleko od zawodowych ringów, a bliżej swojego kraju i narastającego konfliktu pomiędzy Wiktorem Janukowiczem, a obywatelami kraju. W efekcie czego tytuł został zwakowany, a Kliczce nadano status Champion-Emeritus. W mediach ukazała się niedawno wypowiedź, z której wynika, że jest wielce prawdopodobne, iż Kliczko do boksu już nie powróci. 

 

 

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Szymonides22222
Data: 29-03-2014 14:03:01 
No tak Juz mu sie to nie opłaca Kliczko hipokryta
 Autor komentarza: Piesel
Data: 29-03-2014 14:41:00 
Ale fajnie jak by wrócił i wziął walke ze zwycięzcom Stivern- Arreola, by osiwieli chyba ze złości Boombardier i inne typy ;d
ale to niemożliwe,... ;(
 Autor komentarza: southpaw
Data: 29-03-2014 14:57:47 
Poparł "słodkiego króla", czyli oligarchę Petra Poroszenkę. Wielka szkoda, bo w sondażach utrzymywał się zawsze w pierwszej trójce i miał realne szanse na zostanie prezydentem.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 29-03-2014 15:25:12 
witalji nie gdy nie mial zadnych realnych szans na zostanie prezydentem ukrainy

byl chwilke na 3 mijscu z calymi 13 % poparcia w momencie "politycznego prime'u" (kilka tygodni temu)

zadnych szans z timoszczenko oraz tym banderowcem
 Autor komentarza: bareq
Data: 29-03-2014 15:28:06 
Bardzo ważna wiadomość ze świata boksu.
 Autor komentarza: Homer
Data: 29-03-2014 15:31:23 
prawda jest taka, że w obecnej sytuacji, prezydentura ukrainy to jedna wielka mina. nie dziwię się Witkowi.
bo weż zadecyduj, by wysłać na śmierć tysiące ludzi, gdy putinowi zaś coś odjebie, i zechce kolejny kawałek tortu?
sytuacja nie do pozazdroszczenia, i tak źle, i tak niedobrze.
za to "qrew"(to cytat) tymoszenko ma życie ludzkie w doopie. już zapowiada, że nie oddac ani metra ziemi ukrainśkiej. to co? sama cycki nadstawi?...
 Autor komentarza: Homer
Data: 29-03-2014 15:33:15 
@legiapany, a ja myślę że miał szanse, i to całkiem realne. i mówił to każdy publicysta, którego słyszałem. no, chyba że znasz się lepiej. ;P
a poza tym, Witek, wracaj na ring, sczyść ostatni raz te niedojdy, i na ryby.
 Autor komentarza: Homer
Data: 29-03-2014 15:34:56 
ps. i ja nie mówię, że nie trzeba bronić swojego kraju, ale tymoszenko cynicznie wygrywa ten problem, i prowokuje i eskaluje. cwaniara...
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 29-03-2014 15:38:38 
Ukraina jest w dupie ,chcieli zmian to maja ,wcale mi ich nie jest szkoda , ,a Putin robi swoje czyli to co powinien, broni interesow Rosji
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 29-03-2014 15:41:57 
homer

kilka lat temu putin na pewno zamoczyl u julii
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 29-03-2014 15:42:57 
homer

ja czytalem dokladnie odwrotnie....ze nigdy nie mial realnych szans i te 13 % to z prognozy na ew. wybory z przed 3 tyg.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 29-03-2014 15:53:07 
"Ukrainiec był jednak daleko od zawodowych ringów, a bliżej swojego kraju i narastającego konfliktu pomiędzy Wiktorem Janukowiczem, a obywatelami kraju."

Akurat połowa obywateli go popierała. Problem w tym, że pieniądze z zachodu dostali zadymiarze tylko z jednej strony.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 29-03-2014 16:08:00 
kliczko nie startuje dlatego ze opozycja chce wyslac jednego kandydata.....gdyby kliczko mial takie poparcie wsrod ludnosci to przeciez logiczne jest ze wybrali by jego jako kandydata


p.s. 1:0 (L) :)))))))))
 Autor komentarza: owenn1988
Data: 29-03-2014 16:08:08 
nikt o zdrowych zmysłach nie chciałby byc obecnie prezydentem ukrainy, Vitalij poczeka kilka lat jak sytuacja geopolityczna sie wyjasni i zapewne wtedy bedzie startował na urzad prezydenta. obecna ukraina jest na skraju bankructwa(albo juz nim jest), Rosja podnisla ceny gazu i domaga sie spłaty zobowiazan, wschodnie regiony sa zdecydowanie nastawione pro rosyjsko i chętnie odłączą sie od bankrutującego państwa, problemów jest jeszcze wiecej, kazda odwazniejsza decyzja bedzie wywoływac ogromny sprzeciw społeczny. wychodzic wiec na to ze Vitalij w polityce jest jeszcze bardziej wyrachowany i asekuracyjny niz jego młodszy brat w ringu :)
 Autor komentarza: KnockKnock
Data: 29-03-2014 17:16:13 Cwaniaczek - narobil bydla na Majdanie a jak sie zorientowal to umywa raczki......


 Autor komentarza: BrooklinBomber
Data: 29-03-2014 17:21:11 
Czempion-emeritus no ja pierdole
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryja
Data: 29-03-2014 17:27:30 
ten niemiec fajgenbutz :) znow zafundowal komus ko.:)
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 29-03-2014 20:42:24 
Banda baranów rozwaliła własny kraj. Obalili praworządnie wybranego prezydenta i nagle się zorientowali, że kraj w ruinie i nie ma na czym budować? Nie ździwiłbym się, gdyby się okazało że to było sprowokowane przez zachód aby wywołać szaleństwo "unijnej wspólnoty". Przecież jak się słucha Donalda, który jest pieskiem unijnym to się cofa. Gość wszedł na taki poziom patosu w pieprzeniu o utopii "wspólnej Europy" - która miałaby się rozciągać od Anglii do Japonii - że nawet eurofile tego nie łykają.
To jest grubymi nićmi szyte.
A Putin dobrze zrobił z Krymem! Tak, powiem to bo trzeba prawdę mówić. Kto tam na tym Krymie jest pokrzywdzony??? Nawet propagandowe telewizje polskie z trudem ukrywają, że większości ludzi to pasuje. Bo to jest rozsyjskie, nawet ukraińscy żołnierze przechodzą na stronę ruskich, bo to ich ziomki. No ma miły Bóg, opamiętajmy sie i zdejmijmy klapki z oczu.
Tacy prowodyrzy jak Kliczko zrobili przewrót i jak zorientowali się, że utracili niepodległość na rzecz zachodu (nawet nasz gajowy sobie chce tego torta dziabnąć brędząc coś o "inwestycji w Ukrainę") to spróbują zwiać z tonącego okrętu.
Bo tacy to mają swoje wille w Szkoplandii albo w Kaliforni. A zwykli Ukraińcy zmanipulowani eurokomuną siedzą teraz na gruzach swojego kraju, mając do wyboru powrót do Rosji albo chorą rewolucję niebieską. Barany, nie żałuję ich.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 29-03-2014 21:37:44 
ojciec

widziales czy czytales?
 Autor komentarza: milek762
Data: 29-03-2014 22:40:22 
bzdury tu piszą ludzie że czytać niechce.
Po pierwsze to forum bokserskie nie polityczne.ale wyraże swoje zdanie
że Vitalij spowodował przewrót itp
A że Junkowicz był cacy sam gnebił rodaków a sam żył w luksusie i jest pachołkiem Rosji to on jest zdrajcą a nie Vitlij i inni oopozycjoniści

Ja Vitalija szanuję i zapamietam za Wielkiego Mistrza szkoda że fascyjnuję go tak syf jak Polityka na Ukrainię ale to jego wybór i sprawa
 Autor komentarza: BrooklinBomber
Data: 29-03-2014 23:07:46 
Sami niech sie pozabijaja banderowcy jebani a nie tuski im pomoc jeszcze niosa.
 Autor komentarza: Deter
Data: 30-03-2014 01:34:22 
Homer
W wojsku nikt na siłę nie siedzi. Jeśli ktoś jest żołnierzem, to ewentualne pójście na śmierć powinno być dla normą na równi z kasowaniem artykułów na kasie w Biedronce.
Gazowa Julia oczywiście tylko tak mówi, mamy przecież kampanię, w dodatku na Ukrainie. Tak więc branie na poważnie słów kogokolwiek nie powinno mieć miejsca.
To, że Vitka już dawno Umiłowana za Odrą Aniela wyznaczyła jako "swojego człowieka" wie chyba każdy, kto choć trochę zaskarbił rozeznania w temacie. Skoro nie kandyduje, to znaczy, że taki jest interes Niemiec.

owenn1988
Nie zapominaj, że na Ukrainie będąc u władzy, można bardzo przyjemnie urządzić sobie luksusowe gniazdko. Czy sytuacja geopolityczna na Ukrainie się wyjaśni za kilka lat? Ten kraj nie ma przyszłości - tam nigdy nie będzie dobrze.
Silna i stabilna Ukraina nie jest nikomu potrzebna w Europie - to tylko polskim politykom się wydaje się inaczej, bo inaczej niż Giedroyc myśleć nie potrafią. W efekcie zarówno Tusk jak i Kaczyński realizują interesy zarówno Niemiec, jak i Rosji.

KnockKnock
Siła przebicia i cechy przywódcza Kliczki na Majdanie były mizerne. Nie myślisz chyba, że ten zamach stanu to jedynie spontaniczne niezadowolenie Ukraińców?

Cooperek
Zgadzam się z Tobą - chociaż doprecyzowałbym, że to nie barany rozwaliły poprzedni "porządek", tylko precyzyjnie zaplanowany pucz, który miał oczywiście w dużej mierze zewnętrzne bodźce.
Co do Krymu - również się zgadzam. Gdybyśmy w Polsce - mówię o politykach - mieli podobną mentalność co Putin, to być może Wilno byłoby już dzisiaj w granicach Rzeczypospolitej.

milek762
Na Ukrainie nikt nie jest cacy, Janukowycz nie był wyjątkowy. To jest ten sam kaliber co Julia Tymoszenko, którą mimo że chłodno, to jednak w porównaniu z Janukowyczem, przywitali entuzjastycznie na Majdanie. Zwróć również uwagę, że Janukowycz dorobił się tego wszystkiego zanim został prezydentem - ludzie o tym wiedzieli... i takiego sobie wybrali.
 Autor komentarza: Deter
Data: 30-03-2014 01:57:26 
milek762
Kolejna rzecz. Przedstawiasz sytuację tak, jakby to była alternatywa wykluczająca się, a tak nie jest. Z faktu, że Janukowycz był skorumpowanym prorosysjkim złodziejaskiem nie wynika wcale, że winni obecnej sytuacja na Ukrainie nie są majdanowcy i Zachód.
Usuwając Janukowycza, Zachód wepchnął Ukrainę w objęcia Rosji i zdestabilizował niemalże cały kraj. Podobnie jest z Białorusią, Łukaszenka jest bardzo silnym gwarantem stabilności i słabej, ale jednak niepodległości kraju. Gdyby Zachód teraz obalił Łukaszenkę, to bardzo szybko Rosja zaprowadziłaby tam porządek i albo wchłonęła, albo maksymalnie uniezależniła Białoruś.

Problemem w Polsce jest brak geopolityki. Tusk i Kaczyński działają w interesie Niemiec i Rosji obecnie. Kaczyński z niewiedzy, bo dla niego Giedroyc to geniusz, Tusk z rozkazu Anieli.

PS
Na Ukrainie "rząd tymczasowy" przygotuje swoją Magdalenkę. Wmówią ludziom, że coś się zmieniło...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.