CORAZ BLIŻEJ WALKI GOŁOWKINA Z CHAVEZEM JR

Promotor Giennadija Gołowkina (29-0, 26 KO) Tom Loeffler poinformował, że planowany pojedynek Kazacha z Julio Cesarem Chavezem Jr (48-1-1, 32 KO) jest już blisko finalizacji. Walka ma się odbyć 12 lipca w kalifornijskim Inglewood.

- Kibice czekali na pierwszą walkę Gołowkina z dużym nazwiskiem, do tej pory było o to trudno, bo żaden z mistrzów nie chciał unifikacji. Julio to pierwszy pięściarz z czołówki, który zgodził się na walkę. Ważne, że obaj zawodnicy jej chcą. W najbliższych dniach będziemy rozmawiać z Bobem Aumem i pracować nad szczegółami umowy – powiedział Loeffler.

Lipcowa walka ma się odbyć w limicie kategorii super średniej i będzie dla Gołowkina pierwszą wyprawą w rejon 168 funtów.

- Powtarzaliśmy, że Giennadij przeniesie się do super średniej, jeżeli pojawi się ciekawa oferta, a trudno o ciekawszą. Chavez będzie pewny siebie, bo jest znacznie większy od Giennadija. Ludzie pytają się nas, jak Gołowkin poradzi sobie z większym zawodnikiem. To jeden z największych puncherów w świecie boksu i zabierze ze sobą siłę do nowej wagi. Pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie – stwierdził promotor „GGG”.

Loeffler dodał, że ma w pamięci problemy Chaveza Jr z utrzymywaniem wagi, dlatego w kontrakcie na walkę pojawi się zapis o karze w przypadku nieosiągnięcia limitu. Promotor nie zdradza konkretów, ale zapewnia, że ewentualna grzywna będzie jeszcze wyższa niż przy okazji starcia Meksykanina z Brianem Verą. Wówczas kara miała wynieść 250 tysięcy dolarów.

- Julio otrzyma dużą karę, jeżeli będzie miał nadwagę. Nie sądzę jednak, aby do tego doszło. Myślę, że podczas ostatniego pojedynku przekonaliśmy się, że podchodzi teraz do sportu znacznie poważniej – powiedział Loeffler.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 27-03-2014 12:27:50 
Może w końcu ktoś pokaże CHavezovi ze jazda na nazwisku prowadzi do nikąd :)
 Autor komentarza: Champion20
Data: 27-03-2014 12:34:51 
Walka marzenie! Lubie ich obu jednakowo to moi ulubieni bokserzy wiec nikomu nie bede kibicowal tylko dobremu boksowi. !
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 27-03-2014 12:44:31 
Skoro piszesz , że ktoś w końcu ma mu pokazać , to chyba jednak na samym nazwisku nie jedzie
 Autor komentarza: Addy
Data: 27-03-2014 12:47:43 
Oczywiście zorganizowanie walki Golovkina z Chavezem w super średniej to żaden problem. Jeżeli przyjdzie jednak Andre Ward to okaże się, że Kazach ma jeszcze dużo do zrobienia w średniej, a na super średnią jest za mały.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 27-03-2014 13:13:15 
To może być potencjalna walka roku..Chyba że Golovkin zasadzi juniorowi jakiegos wątrobowca, lub zrobi z twarzy pizzę. Jedno i drugie możliwe. Kazach zdecydowanym faworytem..
 Autor komentarza: UshiroTobi
Data: 27-03-2014 17:09:39 
nie skreślałbym Chaveza tak prędko
 Autor komentarza: Milan
Data: 27-03-2014 19:41:57 
krzyzak
bzdury piszesz , Chavez jr to bardzo dobry bokser , mlody zwodnik nie bojacy sie wyzwan , zyczylbym sobie zeby Polska miala takiego boskera
walka zapowiada sie niesmowicie , GGG bedzie miał przewage szybkosci , techniki
Chavez bedzie mial przewgae fizyzcna ale to GGG bije mocniej, Chavez potrafi sporo przyjac , GGG szklanki tez nie ma
dla mnei walka bedzie powlony rozbiajniem Juniora ktory jednak z racji charaletru bedzie odpowiadał
chce tej walki
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.