MACCARINELLI: CHCĘ TEGO PASA BARDZIEJ NIŻ CZEGOKOLWIEK WCZEŚNIEJ

Już w następną sobotę Enzo Maccarinelli (38-6, 30 KO) na ringu w Rostock spróbuje odebrać Jurgenowi Brahmerowi (42-2, 31 KO) tytuł mistrza świata wagi półciężkiej federacji WBA w wersji Regular. Walijczyk w przeszłości piastował już pas w wyższej kategorii, ale po serii brutalnych nokautów postanowił odchudzić się i spróbować swych sił z mniejszymi, a co za tym idzie słabiej bijącymi pięściarzami. I mocno wierzy w to, że za dziesięć dni zdetronizuje Brahmera.

- Mam dla rywala naprawdę sporo szacunku. Był doskonałym pięściarzem olimpijskim, który w tamtych czasach pokonał między innymi dwukrotnie Ricky'ego Hattona. Jest typowym twardzielem z długim stażem w tym biznesie - chwali Niemca pretendent do jego tytułu.

- Przygotowuję się w Cardiff pod okiem Gary'ego Locketta, młodego i jednego z najlepszych szkoleniowców. Zapłaciłem za najmocniejszych sparingpartnerów, a mój obóz trwa łącznie osiem tygodni. Chcę tego pasa bardziej niż chciałem cokolwiek innego w dotychczasowej karierze - nie ukrywa mocno bijący "Macca".

- Wraz z moim trenerem opracowaliśmy dokładny plan taktyczny pod styl i odwrotną pozycję Brahmera. W przeszłości sparowałem zresztą tysiące rund z najlepszym mańkutem świata ostatnich lat, Joe Calzaghe. Tak więc wiem o mańkutach więcej niż sam Jurgen. Do tego po zbiciu zbędnych kilogramów siła została, a jestem jeszcze szybszy w wadze półciężkiej. Wygram tę walkę - zakończył niezwykle zmotywowany Maccarinelli.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 26-03-2014 13:26:45 
Jajca by były jakby wygrał.
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 26-03-2014 13:28:46 
Ciekawe że bracia K2 nie kupią sobie paru dobrych bokserów i nie postawią na przejęcie rynku niemieckiego.
W sumie mają naprawdę słabych bokserów.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 26-03-2014 13:29:02 
A ja się aż tak bardzo nie zdziwię. To już nie jest ten sam "Macca", ale i Brahmer ostatnio bije się dużo gorzej niż w czasach Universum.
 Autor komentarza: UshiroTobi
Data: 26-03-2014 18:19:05 
Enzo jest cieniem samego siebie,z tej mąki chleba nie będzie
 Autor komentarza: wojt986
Data: 27-03-2014 03:22:58 
jakoś mi się wydaje że enzo i w tej walce zarobi ko
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.