SPADEK ADAMKA W RANKINGACH THE RING I ESPN

Mimo porażki z Wiaczesławem Głazkowem (17-0-1, 11 KO), któremu uległ na dystansie dwunastu rund na punkty, Tomasz Adamek (49-3, 29 KO) utrzymał miejsce w czołowej dziesiątce rankingu magazynu The Ring. „Góral” zaliczył jednak dość znaczący spadek – z trzeciej na dziewiątą lokatę. Jego pogromca znalazł się o pozycję wyżej. Polak wciąż natomiast wyprzedza Deontaya Wildera (31-0, 31 KO), którego zwycięstwo z Malikiem Scottem (36-2-1, 13 KO) nie spowodowało wzrostu akcji i pozostawiło „Brązowego Bombardiera” na dziesiątym miejscu.

Adamek nadal znajduje się też w Top 10 cenionego dziennikarza ESPN, Dana Rafaela. Ostatnio był drugi, tym razem – dziesiąty.

- Marzenia Adamka, byłego mistrz w wagach półciężkiej i cruiser, o drugiej walce o pas w ciężkiej poszły z dymem wraz z porażką z Wiaczesławem Głazkowem, która może oznaczać koniec jego długiej i znakomitej kariery – napisał Rafael.

Głazkow w zestawieniu amerykańskiego żurnalisty znalazł się na ósmym miejscu. Wilder jest poza dziesiątką.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rocky86
Data: 19-03-2014 17:02:58 
Adamek wciąż bardzo wysoko w rankingach. W IBF-e i WBC pewnie spadnie. Ciekę co z nim będzie dalej. Swoją drogą bardzo fajna szata graficzna, trochę mi zejdzie zanim to wszystko ogarnę ;-)
 Autor komentarza: Piramyth
Data: 19-03-2014 18:48:00 
Witam serdecznie po raz pierwszy na bokser.org wszystkich użytkowników. Zastanawia mnie i ciekawi , czy byłaby możliwość , czy jest sens wogóle walki rewanżowej ? Myslę , że z jakimś konkretnym trenerem,ba , nawet powróciwszy pod skrzydła Gmitruka , Tomek miałby większe szanse ,aniżeli z Rogerem B. , jak sądzicie?
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 19-03-2014 20:11:11 
Po 1. Duva Adamkowi nie da rewanżu, bo to zbyt wiele kasy nie przyniesie.

Po 2. Gmitruk i Adamek juz razem nie wejdą do ringu. Musiałby chyba Tomek odejść najpierw od Rzygiego.

Po 3. Nie jestem pewien czy Tomek chce wracać do ringu z tak dobrym rywalem. Wydaje mi się że jesli wróci to obić jakiegoś średniaka, a na koniec obije Szpulkę (oczywiście jak się Wasyl nie zesra) lub Krzyśka (Wasyl może po walce Tomka uwierzył, że Diablo go pokona)
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 19-03-2014 20:42:55 
Goral przegral ale nie bylo deklasacji!!! Najwiekszym bledem w tym calym ukladzie jest trener i caly sztab! Jak Adamek w tym wieku nie ma kogos od przygotowania fizycznego i dobrego dietetyka to ja nie mam pytan... Tomasz masz moj szacunek bo jestes najlepszym polskim zawodowcem jak do tej pory ale bledem bylo isc do tego idioty Rogera! On zmarnowal juz kilku swietnych bokserow. Adamek w ciezkiej mial byc lotny i szybki a nie myslec o sile ciosu ktorej nigdy nie mial.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 19-03-2014 21:07:43 
rewanż- ciekawe po co? zawsze większe szanse ma w rewanżu wypaść bokser dużo młodszy, bo to on może jeszcze czegoś się nauczyć. Jeśli Głaskow potrafi wyciągać wnioski to w rewanżu obije Adamka dużo mocniej. Zresztą rewanże to nie najmocniejsza strona Adamka (patrz Cunningham, Briggs).
Zresztą gdyby nie kontuzja i wał to już dawno było by po karierze.
 Autor komentarza: Kadej
Data: 19-03-2014 23:07:21 
Z drugiej strony Adamek w rewanżu może by zawalczył tak jak w ostatnich rundach.
 Autor komentarza: Piramyth
Data: 19-03-2014 23:31:55 
Rewanż - ano po to by pokazać te sportową złość,coś udowodnić kibicom ,że mieli rację , mam tu na myśli zmianę trenera lub sztabu. Nie mówcie,zebyście tego chętnie nie obejrzeli???
 Autor komentarza: Deter
Data: 20-03-2014 09:59:33 
Piramyth
Adamkowi zmiana trenera, sztabu, treningu... nic nie da.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.