WOKÓŁ SPRAWY MOLINY I JEGO ARESZTOWANIA

Do walki Carlosa Moliny (22-5-2, 6 KO) z Jermallem Charlo (17-0, 13 KO) zostały już tylko godziny, ale obrońca tytułu mistrza świata federacji IBF kategorii junior średniej wciąż pozostaje w areszcie. Organizatorzy gali w Las Vegas przy aprobacie stacji Showtime są gotowi wstawić w zastępstwie do głównej rozpiski PPV potyczkę wagi lekkiej pomiędzy Sergio Thompsonem (28-3, 26 KO) a bratem "Canelo" - Ricardo Alvarezem (23-2-3, 14 KO).

Jednak Leon Margules, który pomagał również przy problemach Artura Szpilki, teraz stara się wyciągnąć z aresztu Molinę, tak by ten zdążył na ceremonię ważenia.

- Wciąż nad tym pracujemy. To zatrzymanie imigracyjne, które chcemy wyjaśnić i wyprostować. Robię co w mojej mocy, bo Carlos powiedział mi wprost "Zabierz mnie stąd, chcę walczyć". Chodzi o sprawę z 2001 roku, kiedy miał osiemnaście lat i został aresztowany za gwałt na szesnastoletniej dziewczynie. Nie wiem czy nam się uda, gdyż byłem przekonany, że wyciągnę go już w czwartek rano - przyznał Margules.

Przypomnijmy, iż Molina ma zagwarantowaną gażę w wysokości 275 tysięcy dolarów. Jego rywal będzie musiał się zadowolić kwotą 100 tysięcy dolarów, o ile oczywiście do tej walki dojdzie...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 07-03-2014 12:27:39 
Uuu jak za gwałt to nie dziwne że woli walczyć...
 Autor komentarza: Dudas (Redaktor bokser.org)
Data: 07-03-2014 12:52:12 
To był tak zwany gwałt statutowy - w 2001 roku młody Molina uprawiał seks z niepełnoletnią (15-16 l.) dziewczyną, co w prawie amerykańskim jest przestępstwem. Z informacji podanych do prasy wynika, że to nie odbyło się wbrew jej woli.
 Autor komentarza: costamjest
Data: 07-03-2014 13:05:02 
Takie mają pojebane prawo. U nas możesz uprawiac sex z dziewczyną 15+.
W Ameryce (chyba też od stanu zależy) 18+. Obcowanie z osobą poniżej to GWAŁT co jest głupotą wielkiego kalibru. Patrząc na dzisiejszy wiek inicjacji seksualnej łatwo zostać "gwałcicielem" w Ameryce.
Prawdę mówiąc 18- nastolatek z 16-latką to nic złego a wręcz norma więc złego słowa o Molinie powiedzieć nie można.
Takie mają (poje bane) prawo...
 Autor komentarza: Matys90
Data: 07-03-2014 13:07:11 
Właśnie miałem się o to spytać. Straszna nagonka zrobiła się na Molinę, wyzywają go od pedofilów, a przecież już chociażby w naszym systemie piętnastolatka może współżyć z kim chce. To jest absurd by karano chłopaka 18-letniego za stosunek z 2-3 lata młodszą dziewczyną...

Co do samej walki, to w tej sytuacji może lepiej by do niej nie doszło. Przecież te ostatnie dni są kluczowe, robienie wagi będąc zamkniętym w areszcie? Trening?
Poza tym walka Thompson-Alvarez będzie pewnie dużo ciekawsza, ciekawe jak nokaut na starszym bracie zadziała na Saula, bo takiego rezultatu się spodziewam. To może być ciężka noc dla rodziny Alvarezów.
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 07-03-2014 13:56:39 
Tyle że u Romów na ogół czternastolatka ma już męża dziesięć tal starszego. Więc to też jest o.k?
Kto ma o tym decydować i gdzie są granice? Prawo to prawo, ale fakt że poje baqne, bo to jednak żaden gwałt.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 07-03-2014 14:40:23 
costamjest:

"Takie mają pojebane prawo."

Takie mają lewo. Obok prawa to to nie stało.

costamjest:

"Prawdę mówiąc 18- nastolatek z 16-latką to nic złego a wręcz norma więc złego słowa o Molinie powiedzieć nie można."

Norma to nie tylko coś powszechnego, to również coś stałego. Uprawianie seksu ( poza małżeńskiego )18 latków z 16 latkami, to co najwyżej norma dla upadającego społeczeństwa. Czyli jest przez chwilę i albo się zmieni, albo społeczeństwo upadnie. Takie obyczaje utrzymać się nie mogą.

Inna sprawa, że karanie czegoś takiego przez państwo to oczywisty absurd.

kapitanbomba:

"Tyle że u Romów na ogół czternastolatka ma już męża dziesięć tal starszego. Więc to też jest o.k?
Kto ma o tym decydować i gdzie są granice? Prawo to prawo, ale fakt że poje baqne, bo to jednak żaden gwałt"

Każdy ma decydować o sobie, a karać mogą jedynie rodzice. Wywalić z domu, obić amanta córki itp.

Każdy kto łamie prawo naturalne, a więc dobiera się do dziewczyny zanim jest w stanie utrzymać ją i dzieci, które mogą się z tego pojawić, tworzy patologię społeczną. Ale to nie jest problem innych. Nie płacić na cudze bachory, nie dawać zasiłków, przywrócić władzę rodzicielską, a ta patologia zostanie sprowadzona do wąskiego, słabo zauważalnego marginesu.
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 07-03-2014 15:07:54 
bengamin
Każdy ma decydować o sobie, a karać mogą jedynie rodzice. Wywalić z domu, obić amanta córki itp.
Ale debilizm.
To na przykład nie można uprawiać seksu z 30 latką jak jej starzy nie pozwolą???
Ogarnij się dzieciaku.
 Autor komentarza: Overfull
Data: 07-03-2014 16:17:31 
Zgadzam się z beniaminem GT. Gdybym miał puszczalską córkę, to bym ją wypieprzył z chałupy.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 07-03-2014 20:57:33 
kapitanbomba:

"To na przykład nie można uprawiać seksu z 30 latką jak jej starzy nie pozwolą???
Ogarnij się dzieciaku."

Uprawianie seksu jest związane z ryzykiem ciąży. Jeśli ktoś nie jest w stanie utrzymać kobiety, którą zapłodnił wraz z dzieckiem, to nie ma moralnego prawa do współżycia.

Innymi słowy, póki nie jesteś niezależny finansowo, jesteś na warunkach rodziców. Jeśli masz 25 lat, ale nie masz pracy, kasy i mieszkasz z rodzicami, to robisz to, czego od ciebie oczekują. Jeśli nie chcą, żebyś dupczył, to nie dupczysz. I możesz mieć nawet 40 lat.

I nie pitol mi tu o antykoncepcji, gdyż antykoncepcja jest zawodna, a ta, która nie jest zawodna, niszczy organizm kobiety.

Ostatecznie decydujesz za siebie. To znaczy, masz gdzieś wskazania rodziców, dupczysz i wylatujesz z domu. Nie mam nic przeciwko. Skorzystałeś ze swojej wolności, a to czy w sposób mądry czy głupi powiedzą Ci konsekwencje.

W drugą stronę działa to tak samo. Ojciec utrzymuje córkę, więc może wymagać cnotliwości. Jeśli ktoś zastąpi go w tej roli, to wówczas usamodzielnia się od niego.

Wiek nie ma nic do rzeczy. Pomijając lewo, jeśli ktoś na poziomie poprosi mnie o rękę córki, to mogę ją oddać, nawet jeśli ma 17 lat. Jeśli jednak przyjdzie i będzie chciał ją tylko dymać, to mimo 30 lat córeczki na karku, wypierdolę amanta na zbity pysk.
 Autor komentarza: ColonelKurtz
Data: 08-03-2014 00:00:02 
beniaminGT takich bredni dawno nie czytałem, ale spoko - każdy ma jakieś tam poglądy :D
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 08-03-2014 00:06:21 
ColonelKurtz,

No, nie żartuj, że umiesz czytać.

PS. Nie zasypuj mnie na przyszłość tyloma kontrargumentami, bo się w tym wszystkich nie mogę odnaleźć.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.