FINAŁY OCZAMI TRENERA STANKIEWICZA

Relacja trenera Młodzieżowej Kadry Narodowej - Marcina Stankiewicza:
W zakończonym dziś 19 Turnieju Brandenburg Cup w finałowych potyczkach nasz kraj reprezentowało trzech zawodników.
W finale kategorii do 49kg Michał Łegowski (Bokser Chojnice) uległ na punkty (3:0) Christosowi Cherakis z Niemiec. Po tym pojedynku został mały niedosyt ponieważ po dobrych sparingach i bardzo dobrej dyspozycji we wcześniejszych walkach Michał zrobił zbyt mało, żeby z zawodnikiem gospodarzy zwyciężyć.
Drugim finalistą był Damian Wyględacz (Górnik Sosnowiec), który po trzech zwycięstwach, w finale przyszło stawić mu czoło aktualnemu Mistrzowi Świata Australijczykowi Satali Tevi-Fuimaono. W tym pojedynku jednak od początku do końca dominował Australijczyk i pokazał, ze jest najlepszym zawodnikiem w tej kategorii wagowej oraz z pewnością  będzie należał do faworytów podczas zbliżających się MŚ w Sofii. Ale za całokształt turnieju jak najbardziej pozytywna ocena dla młodego zawodnika z Sosnowca.
Ostatnia reprezentantka, która wystąpiła w finale to Justyna Pietras (Garda Chojna). W tym pojedynku na przeciwko mniej doświadczonej na międzynarodowych ringach Justyny wystąpiła reprezentantka Turcji, aktualna Mistrzyni Europy oraz wice Mistrzyni Świata Esra Yildiz. Justyna Pietras po słabiej rozpoczętej walce i pierwszych dwóch rundach straciła, można powiedzieć, szanse na zwycięstwo. Lecz od trzeciej rundy walka zaczęła się zmieniać i przewagę zaczęła uzyskiwać nasza pięściarka. Ostatnia runda byłą rundą Justyny, niestety z taką przeciwniczką na razie nie ma szans na zwycięstwo.
Chciałbym podziękować za przygotowania, które trwały od grudnia, przez konsultacje szkoleniową w Szczecinie zakończoną startem kontrolnym.
Następnie obozem wytrzymałościowo - siłowym w styczniu, także zakończonym na Turnieju Ziem Nadbałtyckich oraz ostatni etap obóz w Słubicach zakończony startem w bardzo silnym turnieju w którym udało nam się uzyskać bardzo dobry wynik. Cztery medale: brązowe Rafała Staszewskiego ( Kontra Elbląg), Kamila Mroczkowskiego (Champion Chojnów) oraz srebrne medale Michała Łęgowskiego (Bokser Chojnice), Damiana Wyględacza  (Górnik Sosnowiec) oraz Justyny Pietras (Garda Chojna).
Podziękowania dla wszystkich trenerów którzy brali udział w tych przygotowaniach, czyli dla Jarosława Poznalskiego, Sławomira Nowickiego, Mariusz Ziętka, Artur Barwińskiego, Patryka Tkaczyka, Karola Chabrosa, Jarosława Przygody, Marcina Łęgowskiego, Walerego Kornilowa oraz wszystkim trenerom klubowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: roycer
Data: 03-03-2014 20:06:02 
Panowie nie tankujcie na lukoil
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.