WIELKIE EMOCJE, ABRAHAM ODZYSKAŁ TYTUŁ DZIĘKI AKCJI W OSTATNICH SEKUNDACH

Dwie pierwsze potyczki między broniącym dziś pasa WBO kategorii super średniej Robertem Stieglitzem (46-4, 26 KO) a pretendującym do niego Arthurem Abrahamem (39-4, 28 KO) stały na tak wysokim poziomie, że kibice za naszą zachodnią granicą ostrzyli sobie apetyty na dopełnienie trylogii. Nawet Amerykanie mogli obejrzeć tę walkę za pośrednictwem popularnej stacji ESPN 3. A dwaj naturalizowani Niemcy nie zawiedli.

Mistrz zaskoczył wszystkich, bo zaraz po gongu dosłownie rzucił się na challengera, próbując powtórzyć wyczyn sprzed jedenastu miesięcy. Dawny champion ograniczał się niemal wyłącznie do klinczowania. Gdy w połowie drugiej rundy Stieglitz przycelował długim prawym wydawało się, że historia może się powtórzyć, tym bardziej, iż na czole Abrahama pojawił się guz. Ten jednak w samej końcówce skontrował potężnym prawym sierpowym, jakim wstrząsnął i ostudził poczynania Roberta. Trzecia odsłona była trochę szarpana, z wieloma klinczami, ale po przerwie Stieglitz znów ruszył do szturmu. Obijał "Króla Arthura", a ten z kolei schowany za podwójną gardą polował na jeden, za to bity z całym skrętem ciała cios. W kolejnych minutach obraz pojedynku się nie zmieniał, tylko pod prawym okiem Roberta pojawił się siniak. Ale to wciąż on przeważał, dyktując wysokie tempo. Momentami bił niczym głową w mur, tak szczelna była garda pretendenta, lecz raz na jakiś czas ją dziurawił, a jego ciosy dochodziły celu. Abraham przebudził się w ostatniej minucie szóstego starcia. Przyspieszył, uderzył dłuższą kombinacją i od razu mistrz znalazł się w większych tarapatach. Podobny przebieg miała kolejna odsłona. Przez ponad dwie minuty całkowicie panował Stieglitz. Abraham za to odpowiedział mu trzykrotnie tą samą akcją - po zwodzie na prawy bił z doskoku lewym sierpowym, karcąc mistrza nad zbyt nisko opuszczoną prawą rękawicą. Przeżywający chyba lekki kryzys obrońca tytułu wykorzystał sprytnie cios w tył głowy przeciwnika w połowie ósmej rundy. Odpoczął, a dodatkowo sędzia zabrał pretendentowi punkt za faul. Sytuacja wyrównała się po przerwie, gdy Genaro Rodriguez odebrał punkt championowi za klinczowanie. Stieglitz też "zatańczył" niemal równo z gongiem po prawym sierpowym, choć trudno powiedzieć czy wpływ na to miała moc tego uderzenia, czy też złe ustawienie nóg.

W dziesiątym starciu obaj byli już mocno zmęczeni, przez co nie przywiązywali takiej uwagi do defensywy, a walka nabrała większych rumieńców. Wchodzili w otwarte wymiany, zaś nokaut mógł się przydarzyć w każdym momencie. W jedenastym więcej determinacji wykazywał Stieglitz, choć tuż przed gongiem nadział się na potężny prawy krzyżowy. Ale ustał i do ostatniej rundy wychodził mając niemal całą salę za sobą. Dwie i pół minuty przeważał, nacierał, aż w końcu 30 sekund przed końcem Abraham w końcu trafił! Najpierw lewym podbródkowym, poprawił prawym sierpem i Stieglitz znalazł się na deskach. Wstał bardzo ciężko na osiem. Doświadczony arbiter puścił walkę. Abraham doskoczył dwa-trzy razy przestrzelił, w końcu znów trafił prawym i... zabrzmiał gong. Zamroczony Stieglitz poszedł do narożnika z nadzieją, że choć o mały włos nie przegrał przed czasem, to wcześniejsze rundy zapewniły mu wygraną. Kibice, trenerzy i sami bohaterowie gali w Magdeburgu z napięciem czekali na to, co pokażą karty sędziowskie, a ci typowali odpowiednio 113:112 Stieglitz, 115:110 Abraham i 114:111... Abraham. Tak oto "Król Arthur" wrócił niejednogłośnym zwycięstwem i tym samym po raz trzeci w karierze, a po raz drugi w dywizji 76,2 kilograma, zdobył tytuł mistrza świata!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: georgedawid
Data: 02-03-2014 00:31:57 
Tak, wielkie emocje tylko szkoda że sędzia nie pozwolił w ostatnich sekundach na nokaut.
Teraz mam wielką nadzieję że Abraham wybierze godnego rywala
 Autor komentarza: BlacK1111
Data: 02-03-2014 00:34:34 
Stieglietz nie wiem co tym klinczem ciągłym chciał zyskać.Widać że bał się wymian. Jestem zawiedziony jego postawa
 Autor komentarza: Pret
Data: 02-03-2014 00:35:14 
Mało czystych ciosów, bieganina.. klincz klincz klincz. Stieglitz rzucał się na Abrahama żeby go złapać. Okrutnie mi się ta walka nie podobała.
 Autor komentarza: Shawn6
Data: 02-03-2014 00:35:18 
Jakby gale organizował Sauerland to już janusze by krzyczały , że wałek. Abraham powinien wygra nawet bez dech rywala w ostatniej rundzie. Stieglitz jednak kiepska wariacka taktyka, był u siebie, a tu takie walenie w mur.
 Autor komentarza: voy
Data: 02-03-2014 00:35:35 
Wlasnie dlaczego sedzia przedluzyl o kilka sekund przerwe od momentu odliczenia
 Autor komentarza: bak
Data: 02-03-2014 00:36:01 
Robert Steiglitz OSZUKANY NA PUNKTY!!!
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 02-03-2014 00:44:35 
bak

daj swoja punktacje
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 02-03-2014 00:49:24 
fajna walka! Nie spodziewał się, że Abrahama stać jeszcze na takie zrywy. Fajnie, że odzyskał pas :)
Z drugiej strony troche szkoda, że każdy z panujących mistrzów go obije. Może Groves zamiast ryzykować rewanżową walke z Frochem powinien obić Abrahama i zdobyć WBO, a dopiero następnie zawalczyć z Carlem ? Fajna walka by była :)
 Autor komentarza: gregor07
Data: 02-03-2014 00:55:05 
Nawet bez nokdaunu Abraham wygrałby u dwóch sędziów, także tytuł nietrafiony.
 Autor komentarza: georgedawid
Data: 02-03-2014 00:55:47 
114-111 innej punktacji nie mogło być
przed 12 rundą Artur prowadził 1 punktem, uczciwie sędziując tak wychodzi
Robert dobrze walczył ale nie potrzebnie wdawał się wymiany a wymianach ciosy Artura były bardziej widoczne
 Autor komentarza: Furmi (Redaktor bokser.org)
Data: 02-03-2014 01:10:54 
Nie wygrałby - byłby minimum remis, bo Stieglitz do jednej bramki wygrywał 12. rundę. Więc nie odzyskałby tytułu, a tytuł trafiony.
 Autor komentarza: georgedawid
Data: 02-03-2014 01:30:25 
racja, był by remis i być może czwarta walka
ale dobrze się stało, Abraham potrafi się sprzedać i z pewnością będzie faworytem z Degale jeśli dojdzie do tej walki.
Patrząc na ranking Wbo naprawdę jest z kim walczyć, Chavez, Kessler, Direll, Groves, Vlasov, nawet Bugliony był by dobrym rywalem dla Artura
 Autor komentarza: Zubr
Data: 02-03-2014 08:26:02 
Abraham niezniszczalny. Zawsze fajnie się ogląda tego siłowca hehe
 Autor komentarza: gemba
Data: 02-03-2014 10:14:33 
brawa dla abrahama poraz kolejny mistrzem świata
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.