PODSUMOWANIE I GP 2014 NOWA DĘBA

Za nami I Grand Prix PZB (13-16.02.2014) w Nowej Dębie, które odbyło się dzięki zaangażowaniu Wojciecha Śmiecha i zawodników miejscowej Gardy. Organizatorzy zdali test, sprawnie uwijając się podczas całej imprezy, dzięki czemu płynnie przechodziliśmy z walki do walki. Zaznaczyć tu należy przychylność władz miasta, a również jednostek Straży Pożarnej i szpitala, które zaoferowały nieodpłatnie pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Podczas półfinałów i finałów mogliśmy usłyszeć i zobaczyć komentatorsko-dziennikarską pracę Włodzimierza Kromki, który dosłownie w ostatniej chwili przyjechał i ubarwił swoim głosem przekaz na żywo, a wszyscy wiemy, jak trudna jest to sztuka, tym bardziej, że każdy widzi inaczej pojedynek, co starałem się poniżej opisać podsumowując naszą "Ligę Typerów". Zachęcam jednocześnie kibiców do nadsyłania zgłoszeń na wspólne komentowanie. Bliskość ringu i emocje mogą się udzielić chętnemu i pozostawić niezapomniane doznania z przygody pod ringiem. Z nadesłanych zgłoszeń przesłuchamy kandydata do teamu komentatorskiego na najbliższą imprezę (kontakt: [email protected]).

Ciężko spojrzeć obiektywnie na pięściarzy i ich umiejętności i zawsze wkradnie się jakiś błąd subiektywny, ten wiatr błędu dosłownie przygniatał do ziemi naszych walecznych, ale dodatkowe dwie grupy, kategorii 69 i 75kg zrekompensowały niedogodności w poprawnym wskazaniu zwycięzców.

Zabrakło nam wszakże na tym Grand Prix, pojedynku Gardzielik vs Szwedowicz, choć w głosach niektórych słychać było żal że to nie Rzadkosz po wyrównanym pojedynku nie wskoczył do finałów kategorii 75kg, gdzie i tak zwycięzcę widziano w Szwedowiczu. Większość typów zaburzyła kontuzja Smerdla.

Co dziwne, na piękny lekki boks Iwanowa stawiał tylko BOXINGMT, a szkoda, bo walki Jarosława oglądało się z przyjemnością i być może zagrała tu nieznajomość na naszym podwórku tego zawodnika. Ta zauważana skromność i swoboda ringowa, trochę zaskakuje, szczególnie przeciwników do których docierają bardzo precyzyjne ciosy. Nikt nie spodziewał się wygranej Kulińskiego, wszyscy typowali Życińskiego, ten sprawdzony talent odnotowuje progres z walki na walkę i widać że się uczy.

Śnitko wygrał w swojej kategorii, ale to naprawdę była trudna przeprawa, wszak nawet sędziowie mieli problem z jednoznacznym wytypowaniem zwycięzcy.

W naszej lidze typerów zwyciężył użytkownik o nicku "Złote Rękawice", co faktycznie pokazuje złoty zmysł do typowania wyników. Prosimy o kontakt uzytkownika GoldenGloves ([email protected]) na jaki adres wysłać nagrodę (odtwarzacz MP3 z radiem). Zapraszamy na następna edycję.

W rozwinięciu- jak to sie zaczęło- czyli remisowy czwartek.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: elewator
Data: 20-02-2014 09:50:53 
Witam. Chciał bym się dowiedzieć czemu ja nie wygrywam skoro mam 7 trafień a "złote rękawice" 6. hmmm ?????
 Autor komentarza: goldengloves
Data: 20-02-2014 11:50:53 
ale ja mam więcej niż 6 trafień:)

Moje typy:

49

Tarka Daniel (KSW Tygrys Elbląg) TRAFIONY

52

Jóźwik Maciej (Skorpion Szczecin) TRAFIONY

56
Resól Tomasz (Skorpion Szczecin) NIE
60

Niemczyk Łukasz (Champion Chojnów) TRAFIONY

64

Latocha Marcin (KSW Róża Karlino) TRAFIONY


69
Perczyński Rafał (Gwardia Warszawa) TRAFIONY
75
Szwedowicz Arkadiusz (Skorpion Szczecin) TRAFIONY
81
Życiński Kasjusz (KS Sako Gdańsk) NIE
91

Jakubowski Igor (Zagłębie Konin) TRAFIONY

91+

Figiel Mateusz (Hetman Białystok) NIEŁącznie 7 trafień

Wydaje mi się, że redakcja wybrała losowo zwycięzcę. albo jest to niedopatrzenie
 Autor komentarza: lesdab (Redaktor bokser.org)
Data: 20-02-2014 17:37:28 
Elewator: podeślij dane na mail [email protected] to wyślemy nagrodę pocieszenia :-) MP3 była 1 sztuka i została rozlosowana.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.