GRAND PRIX: WIDEO Z WALK FINAŁOWYCH

Za nami pierwszy tegoroczny turniej z cyklu Grand Prix. Jak zwykle promując boks olimpijski kamera BOKSER.ORG była na tych zawodach. Robiliśmy dla Was relację na żywo, jednak dla tych, którzy wtedy nie mogli obejrzeć finałowych potyczek, prezentujemy Wam je teraz wszystkie na naszym oficjalnym kanale. Wszystkie pojedynki o pierwsze miejsce, które oczywiście się odbyły, prezentujemy poniżej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Naukowiec
Data: 17-02-2014 12:44:13 
spójrzcie na komentarz do tej walki http://www.youtube.com/watch?v=j--iVh4F-vk Latocha ?? bez komentarza
wielki kunszt obu zawodników ?? Gardzielki vs Rzeźniczak nie no Pan komentator Kromka to jakieś nieporozumienie albo jego komentarz "wydaje mi się że Kamil prowadzi po 2 rundach" a przez 2 rundy praktycznie jego rywal nic nie robi i to nie tylko ta walk do której można mieć zastrzeżenia. Pan Kromka jako komentator powinien być bardziej obiektywny a nie subiektywny! Albo wczorajsza walka w 81 kg Życiński vs Kuliński, komentator mówił tylko o jednym zawodniku a ta walka była pełna emocji i osoba komentująca to wydarzenie powinna przekazywać te emocje do kibica a nie Życiński cała seria ciosów Jordan jeden cios i to na garde i komentarz "fenomenalna akcja kulińskiego" to trochę śmieszne bo wymieniać można tego mnóstwo kiedy akurat Pank Kromka upatrzy sobie jednego zawodnika i jego komentarz wygląda jak by to tylko jeden zawodnik zadawał ciosy 75 kg Arek vs Bosak zawodnik z niebieskiego narożnika dwa razy większy więc samo to powinno wystarczyć żeby wykończyć Bosaka z 8 pojedynkami w karierze a tym bardziej jeżeli się słucha komentatora no to wychodzi że tylko Arek bije i nic na koniec tylko komentarz "ależ zawodnik z czerwonego narożnika jest odporny na ciosy" tylko że on też zadawał ciosy wystarczy się skupić na tym co się dzieje w ringu Panie komentatorze!!! i to tylko kilka przykładów na SUBIEKTYWIZM KOMENTATORA!!!
 Autor komentarza: Kabul
Data: 17-02-2014 16:10:34 
Naukowiec
"Arek vs Bosak zawodnik z niebieskiego narożnika dwa razy większy więc samo to powinno wystarczyć żeby wykończyć Bosaka z 8 pojedynkami w karierze a"

Porównaj sobie specjalisto nogi jednego jak i drugiego. Szwedowicz ma nogi jak bocian a Bosak jak ciężarowiec i oto odpowiedź na pytanie dlaczego jeden większy od drugiego.. Albo masz rozwinięte górne partię albo ładujesz w łydy jak np pan Bosak
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 17-02-2014 19:07:29 
gdzie Ty widzisz te wielkie nogi u Bosaka a bocianie nogi u Szwedowicza?
 Autor komentarza: ekspert
Data: 18-02-2014 00:36:11 
Taka mała ciekawostka...


Odkryciem faktycznie jest Jarosław Iwanow-ale...czy odkryciem? Otóż nie..Jarosław Iwanow to...Mistrz Juniorów Ukrainy z 2013 roku, który to miał reprezentowac Ukrainę na MEJ w Roterdamie, jednak z powodów preceduralnych (otrzymał paszport 6 dni po wyjeździe kadry) Ukrainę która miala w finałach 6u reprezentatów, reprezentował pokonany przez Jarosława w finale imprezy krajowej: Yanis Kurilenko...Z innych ciakwostek Jarosław Iwanow rok temu przegrał na silnie obsadzonym turnieju Braci Kliczko z medalistą MEJ reprezentantem Armenii :Petrosjanem 1-2,

Jarosław Iwanow mieszka wraz z rodziną w małej miejscowości na Krymie. Jak przyznaje boksu uczy się "u siebie na wsi", gdzie na salę przychodzi kilka osób. W wrześniu przyjechał do Krakowa, gdzie mieszkał jego dziadek ( Polak) który juz niestety nie żyje. Podjął intensywną naukę języka polskiego w pewnym polskim instytucie przygotowującym "zagranicznych Polaków" do studiowania i wychodzi mu to całkiem nieźle. Od pażdziernika zamierza podjąc studia. Jarosław zdąrzył zaboksować na turnieju Złote Rekawice w listopadzie ub.r. pokonując MPJ m.in Oskara Materę.

Miałem okazję rozmawiac z nim po finałach GP, gdyż wracaliśmy przez pewien odcinek drogi jednym pociągiem (Jarosław pojechał na kilka dni do rodziny na Krym i wysiadł w Lublinie) to skromny inteligentny młody człowiek. W ringu obserwując jego walkę zauwazyłem dojrzłość kunszt i super technikę, choć jak sam przyznał ze względu na swoje peregrynacje na trasie KRYM-KRAKÓW-zupełnie nie ma formy. Zwrócilem przez chwilę też uwagę na to jak sie zachowywał na tle naszych zawodników przed walką i po walce..emanował SKROMNOŚCIĄ ale i taką "skromną zimną pewnością siebie" - skromne wejście do ringu /a nie wskakiwanie i wydzieranie się/ szacunek dla przeciwnika i innych uczestników zawodów.

Wspomniał tez o swoich sparingach na wspolnym zgrupowaniu kadr seniorów i juniorów Ukrainy..na moje pyt: jak sie prezentował sparując np z Olexandr Shepelyukiem, Denisem Shkarubo czy Mykolą Butsenko : odpowiedział bez emocji i zachwytu: "było dobrze"


PS.. W związku z startem J.I. pojawiły się też pyt: dlaczego został dopuszczony do udziału zawodnik, który nie ma prawdobopodobnie obywatelstwa naszego kraju? Otóz jeszcze nie tak dawno nie było w regulaminie GP wymogu "obywatelstwa polskiego",a jedynie reprezentowanie klubu "z kartoteki PZB" - Po drugie Delegat ITO mając przed sobą książeczkę zawodnika, licencję itp dopuścił Jarosława Iwanowa zapewne w dobrej wierze, tym bardziej, ze jeszcze rok temu na GP startował...Hubert Iwanow z Warszawskiego Feniksa. Nie wymagajmy od delegata ITO, by sprawdzał kto miał jakiego dziadka...Formalnie popełniono błąd, ale usprawiedliwiony okolicznościami sprawy i..myślę, że być może zbawienny dla naszej dyscypliny.

Na marginesie i kanwie tej sytuacji- nie wiem komu przeszkadzała możliwośc startu w turniejach GP takich zawodników jak Adil Aslanow czy Zorro Simonyjan, że zmieniono ZASADY? Może jednak warto wprowadzić poprzednie zapisy i umożliwić starty w GP obcokrajowcom stale zamieszkałym w Polsce. Przecież ich jest zaledwie kilku.

Zreszta Niemcy poszli jeszcze dalej, a ostatnio nawet jak można przeczytać na naszym portalu Azerowie, którzy choć sa z pewnością silniejszą boksersko niż my EKIPĄ- naturalizowali Kubanczyka.

Ludzkie losy tocza się różnie-ale ja już sobie dzisaj zadaje pytanie: kogo w Londynie mógłby reprezentować Jarek Iwanow? czy POLSKĘ czy UKRAINĘ?

Bo, że ma ku temu szansę to jestem tego pewien.


Niniejszy tekst jest jedynie wyrazem opinii i poglądów jego autora i ma charakter jedynie informacyjny, pozbawiony nie tylko drugiego dna, ale i piątego...
 Autor komentarza: ekspert
Data: 18-02-2014 00:45:39 
sorry w RIO de Janerio
 Autor komentarza: Adas2507
Data: 18-02-2014 09:28:56 
Naukowiec co do komentatora pana Kromki wyłącz głos i zobaczysz ile przyjemniej się ogląda :)
 Autor komentarza: Naukowiec
Data: 18-02-2014 11:22:53 
Adas2507

już od którejś walki tak zrobiłem było dużo lepiej ;)
tylko chodzi o fakt że jeżeli ktoś nie siedzi w tej dyscyplinie to walki z komentatorem go przyciągną tylko że ten komentarz powinien być prawidłowy a nie jedno strony i nie wprowadzać w błąd słuchacza!!! Więc dobrze że bokser.org szuka już nowego komentatora....
 Autor komentarza: oonnee
Data: 21-02-2014 10:16:39 
ekspert jak czytam Twoje wypowiedzi to rece opadaja Iwanow tak jest to chlopak z talentem i milo sie go oglada ale ci panowie ktorzy sedziowali final z Zabolickim to sa tragedia polskiego boksu Iwanow przegral ten final a wy pomujecie balon jest to chore w waszym wykonaniu
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.