PASCAL CHCE CHAVEZA JUNIORA

W styczniu na gali w Montrealu Jean Pascal (29-2-1, 17 KO) odniósł jedno z najcenniejszych zwycięstw w karierze zawodowej pokonując na punkty Luciana Bute (31-2, 24 KO). Teraz pięściarz nie chce spocząć na laurach i będzie dążył do walk z najlepszymi pięściarzami na świecie. Jego celem jest walka z Julio Cesarem Chavezem Juniorem (47-1-1, 32 KO) cieszącym się dużą popularnością na terenie Stanów Zjednoczonych.

- Na moim celowniku jest Chavez Junior. To byłaby świetna walka i z chęcią się z nim zmierzę. W tym roku chcę stoczyć jeszcze dwie walki, w czerwcu i grudniu. Chcę walczyć z najlepszymi, by uzyskać pozycję najlepszego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe - powiedział Pascal.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Whisper
Data: 15-02-2014 12:09:24 
Myślę, że Pascal wypunktowałby Chaveza. Zestawienie ciekawe. Tylko wątpię w to, żeby Chavez już chciał walczyć z półciężkim. Myślę, że po walce z Verą, Chavez ściągnie do stanów Stieglitza/Abrahama i załatwi sobie pasek WBO.

Mam pytanie z poza tematu. Jak myślicie dlaczego Ukraińcy mają ostatnio tylu znakomitych amatorów, a Polacy to takie słabiaki? Czy dominacja Kliczków ma wpływ na poprawę warunków szkolenia bokserskiego na Ukrainie?
 Autor komentarza: Matys90
Data: 15-02-2014 12:26:47 
"Myślę, że po walce z Verą, Chavez ściągnie do stanów Stieglitza/Abrahama i załatwi sobie pasek WBO. "

Nie, Chavez już jest #1 w super średniej w WBC (super federacja!), dostanie Bikę albo zabiorą Sakio ten pas i tym sposobem Chavez zostanie mistrzem w kolejnej kategorii.
 Autor komentarza: Whisper
Data: 15-02-2014 12:37:49 
Rzeczywiście. Zapomniałem, że zabrali pas WBC Wardowi.. No nic meksykanie zawsze mają z górki.
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 15-02-2014 12:44:05 
Walka z Biką będzie ciężka do zorganizowania, bo jego interesy reprezentuje Al Haymon, a Saiko walczyl ostatnio na SHO. Także ciekawa sprawa jak to rozwiążą...
 Autor komentarza: Matys90
Data: 15-02-2014 13:14:08 
Samo to, że Haymon kogoś reprezentuje nie oznacza, że nie może walczyć na HBO, np. Arreola też jest klientem Haymona. Natomiast Bika jest promowany przez GBP, więc wiadomo co to oznacza. WBC wyznaczy Chaveza jako obowiązkowego, a jeśli się nie dogadają, to po prostu pozbawią go pasa i Junior zawalczy o wakat. Historia podobna do Martinez-Chavez-Zbik. Nie zdziwiłbym się gdyby dali mu do takiej walki o pas np. Peribana, heh.

Swoją drogą, to i tak jestem zdziwiony, że Chavez nie walczy z Arreolą o wakat w ciężkiej ;)
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 15-02-2014 13:38:40 
@Matys90
Zgoda z tym Arreolą, ale w wadze ciężkiej trochę inaczej sytuacja wygląda i tam aż takich konfliktów promotorskich nie ma. Zaś co tyczy się tego konkretnego przypadku to slyszaleś o interesach Haymona z Arumem (który reprezentuje Chaveza Jr)?
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 15-02-2014 13:42:11 
Ja nie slyszalem, żeby Al Haymon robil interesy z Top Rank. Za to z tego co się orientuję Haymon ściśle wspólpracuję z Richardem Schaeferem z GBP.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.