KOŁKOWSKI: NIE POZWÓLMY NA KUBAŃSKI TANIEC

- Nie możemy pozwolić na kubański "taniec" - mówi szef drużyny Hussars Poland Jarosław Kołkowski przed meczem z Cuba Domadores. Spotkanie odbędzie się z piątku na sobotę w Hawanie. Transmisja w TVP Sport.

Na Kubie walczyć będą: Dawid Jagodziński (-49kg), Sylwester Kozłowski (-56kg), Damian Kiwior (-64kg), Piotr Gredke (-75kg) i Łukasz Zygmunt (-91kg). Gospodarze zdecydowali się na zmianę rywala dla Sylwestra Kozłowskiego - będzie nim nie Mistrz Olimpijski z Londynu Robeisy Ramirez, a Marcos Forestal.

Kubańskie media poinformowały, że Robeisy Ramirez został zawieszony na pół roku m.in. za powtarzające się opuszczanie treningów. Zamiast niego z Husarią będzie boksował Forestal. To mierzący 175 cm "mańkut" w rekordzie 1-0 w lidze WSB. O jego sile świadczy fakt, że miesiąc temu wygrał z Robeisy Ramirezem 2-1 w finale Mistrzostw Kuba.

- Mecz z Kubańczykami nie będzie trudniejszy od innych, jakie już toczyliśmy w tym sezonie. Czy np. Dawid Jagodziński został poddany łatwiejszemu sprawdzianowi walcząc z Dawidem Ayrapetyanem? Nie sądzę. A naprawdę dobrze walczył. I teraz też jest w stanie dobrze wypaść, a nawet wygrać. Powtórzę tylko, że musi pamiętać o taktyce i nie zaczynać walki w ostatnich dwóch rundach, bo można wygrać z każdym, ale nie z matematyką - uważa prezes i założyciel Hussars Poland, Jarosław Kołkowski.

Po poprzednim sezonie, w którym Husaria awansowała do ćwierćfinału WSB, w tym trafiła do najmocniejszej z możliwych grup. Polacy rywalizuję ze świetnymi bokserami z Kuby, Rosji, Kazachstanu, Azerbejdżanu i Meksyku.

- Bardzo liczę na Damiana Kiwiora. Wprawdzie trafia na utytułowanego Yasniera Toledo, ale w ringu nie walczą tytuły. Jeżeli Damian podejdzie do walki z głową - najpierw spróbuje przeczytać przeciwnika, a potem konsekwentnie będzie wykorzystywał jego słabe strony, a takie ma każdy, to będzie dobrze. Tak zrobił w meczu z Astana Arlans Kazakhstan, gdzie jego przeciwnik wyraźnie nie radził sobie w półdystansie i w walce zza podwójnej gardy. Damian musi tylko pamiętać, zresztą jak każdy z naszych zawodników, żeby nie atakować dopiero od trzeciej, czwartej rundy. Walkę, a nawet ryzyko trzeba podjąć co najmniej w drugiej rundzie, bo trzeba liczyć, że sędziowie będą mieli tendencję do sędziowania "na gospodarza". Trzeba więc im dać trochę czasu, żeby się "przyzwyczaili" do przewagi Polaka, a rund jest tylko pięć - uważa Kołkowski.

Biało-czerwoni pod wodzą trenerów dużo czasu poświęcili na analizę taktyczną przeciwników. Wielki sprawdzian w już w sobotę rano czasu polskiego. To rzadkość kiedy Polacy boksują w Hawanie.

- Po drugiej stronie też są myślący ludzie, którzy "za darmo" niczego nie oddadzą. Trzeba pamiętać, że bokserzy kubańscy słyną przede wszystkim ze świetnej defensywy. Nie można więc im zostawiać za dużo miejsca, aby nie mogli "tańczyć" po ringu. Nie wolno dać się wpuścić w ściganie znikających punktów i pruć powietrza niecelnymi ciosami. W ten sposób traci się siły i sprawia złe wrażenie na sędziach. Przepuścić i oddać serią 3-4 ciosów, a kiedy się uda zamknąć przy linach i konsekwentnie pracować, To punktuje - powiedział szef drużyny Hussars Poland.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ekspert
Data: 31-01-2014 23:22:18 
Czy kadra WSB zaboksuje na Grand Prix w Nowej Dębie? - analiza ilości startów naszych zawodników na tle..reprezentacji KUBY.

Za 2 tygodnie zawody cyklu GP / na szczęscie udało sie je zorganizować-chwała dla sędziego Macieja Dziurgota- organizatora i inicjatora tych zawodów, gdyż pierwsze styczniowe GP nie odbyło się z powodów organizacyjno-finansowych/


Realia świata naszego boksu olimpijskiego jakie są każdy wie. Przede wszystkim od lat pokutuje opinia, że nasi zawodnicy mają zbyt znikomą ilość startów w zawodach zarówno zagranicznych, ale i krajowych / w tym roku z powodów finansowych i organizacyjnych odwołano np. pierwsze Grand Prix planowane na I I – ą dekadę stycznia b.r.
W tej chwili przed nami dzięki staraniom sędziego Macieja Dziurgota GP w Nowej Debie k/Rzeszowa.

Mam nadzieję, że na tych zawodach / praktycznie jedynych przed Mistrzostwami Polski Seniorów w Kaliszu 10-15 marzec 2014/ wystąpią wszyscy najlepsi obecnie zawodnicy. Także Ci z WSB / no może z wyjątkiem tych co mają boksować 21 lutego z Meksykiem/
Zawodnicy WSB boksują bowiem 01 lutego /KUBA/ 8 lutego/ Azerbejdżan/ i..01 marca /Kazachstan/

W tej „mizerii startowej” zatem start w GP za 2 tyg wydaje się koniecznością/

Zawodnicy WSB startujący jutro na Kubie i za tydzien w Azerbejdżanie zdążą się zregenerować, a CI przed Kazachstanem będą mieć okazję do przetarcia się.

W przeciwnym razie startując na MPS w Kaliszu za dobry miesiąc czasu mieliby – po 2 stoczone walki.../ styczeń-luty/

W dobie zatrudnienia trenera z dość dobrym dorobkiem trenerskim / V.Kornilov/ przeglad kadry wydaje się wręcz konieczny-w koncu na KIMS mamy tę kadrę budować.

Co więcej, w lipcu / choć póki co nie ma wyznaczonego miejsca zawodów- może jednak warto podjąć trud organizacji przez nasz kraj- mają odbyć się Mistrozstwa Unii Europejskiej Elitte/ - zdobycie na nich medalu gwarantuje stypendium ministerialne.Na zasadzie ciekawostki napiszę ,że np. Kubanczycy 6 grudnia 2013 boksowali u siebie lidze WSB ..z Rosją, 13 grudnia mieli wyjazd do Kazachstanu /WSB/-a od 17 grudnia rozpoczęli Mistrzostwa KUBY...i kadra WSB w większości dotarła do finałow Mistrzostw KUBY / prawie 100% zawodników/ tocząc po 4 walki w dniach 17-21 grudnia 2013 r.


Zatem taki zawodnik jak np.: Marcos Forestal - boksował 6 grudnia w WSB w meczu z Rosją i następnie 11 dni pozniej przez 4 dni stoczył 4 zwycięskie walki na Mistrzostwach Kuby pokonujac m.in. Mistrza Olimpijskiego Ramireza....
Ramon Luis podobnie.

Tydzien później (13 grudnia 2013)boksuje w WSB np. Julio Cesar de la Cruz I np Lazaro Alvarez i to na drugim kontynecie...w Kazachstanie..... by w kolejnym tygodniu na Mistrzostwach Kuby wygrac 4 walki...


Uczmy się więc od NAJLEPSZYCH ! Pozwólmy boksować....tym co chcą...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.