WIELOWYMIAROWE PRZYGOTOWANIA W SZCZECINIE

Już godziny dzielą nas od startu kolejnej edycji Pucharu Ziem Nadbałtyckich. Postaramy się tak jak i w zeszłym roku, kiedy to ramach cyklu odbyły się cztery turnieje w Szczecinie, przeprowadzić szczegółową relację. Bieżący rok to trzy turnieje w Szczecinie, a jeden we Frankfurcie nad Odrą.

"W 2015 roku  mamy nadzieję przywrócić Pucharowi pełny blask i planujemy sześć imprez po trzy w Szczecinie i trzy w Niemczech" powiedział nam nam jeden z inicjatorów akcji, Arkadiusz Szwedowicz.
 
Tegoroczny start pucharu zapowiada się imponująco pod względem frekwencji, co skutkuje rozegraniem walk na dwóch ringach jednocześnie. Na turnieju pokaże się cała krajowa czołówka juniorów naprzeciwko której stanie bardzo liczna i silna ekipa z Niemiec. Oprócz juniorów zobaczymy także sporą liczbę kadetów i młodzików, odbędzie się także kilka walk kobiet. Na dzień dzisiejszy zgłoszonych jest ponad 130 zawodników i z rozkładu w poszczególnych wagach i kategoriach wiekowych wynika iż, nie będzie zbyt wielu wolnych losów.
Zapowiada się więc spora porcja boksu na wysokim poziomie.
 
Kadra krajowych juniorów kończy właśnie pierwszy obóz w Szczecinie pod wodzą trenera Marcina Stankiewicza. Zgrupowanie było pierwszą  fazą przygotowań do startu w nadchodzących Mistrzostwach Świata Juniorów w Sofii. W ocenie całego sztabu szkoleniowego kadry zawodnicy na zgrupowaniu dali z siebie wszystko. Teraz czeka ich start na turnieju i rozjadą się do klubów, a część z nich spotka się ponownie na zgrupowaniu już 17 lutego w Słubicach.
 
Pierwszy obóz oprócz przygotowania siłowego miał także zawodnikom wpoić zasady prawidłowego odżywiania się. Zgrupowanie rozpoczęło się badaniem dietetyka i takim samym badaniem się zakończy. W między czasie zawodnicy w zależności od intensywności treningów mieli od 3 do 6 posiłków opartych o prawidłową dietę, zawodników chcących wyczynowo uprawiać sport. Po powrocie do domu każdy zawodnik na e-mail dostanie wyniki badań i zalecenia jak powinien się odżywiać by dobrze się przygotować do startów. Na początek zdrowy i sportowy tryb życia oraz prawidłowe odżywianie to nawyki które muszą zacząć dominować w ich jeszcze młodym sportowo życiu. Zagadką pozostaje tylko ilu z nich zechce skorzystać z tego co właśnie otrzymali.
 
Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.