REKOWSKI: McCALL BĘDZIE BARDZO ROZWAŻNY

Pięciorundowe lanie, jakie Marcin Rekowski (12-0, 10 KO) sprawił Elijahowi McCallowi (12-3-1, 11 KO) przed rokiem w Legionowie tak rozsierdziło "Atomowego Byka", że postanowił sam wziąć odwet za klęskę syna i tak oto na gali w Opolu znakomity przed laty Oliver McCall (56-13, 37 KO) zmierzy się z 36-letnim Polakiem na dystansie ośmiu lub dziesięciu rund. Przedstawiamy fragment wywiadu, jaki z Rekowskim przeprowadził dziennikarz polsatsport.pl.

Do walki z McCallem sparujesz m.in. z Andrzejem Wawrzykiem. To dobry sparingpartner?
Andrzej dobrze imituje McCalla. Jest wysoki, dobra lewa ręka, poza tym to nie jest jedyny sparingpartner, doszedł też pan Johnson (Kevin - przyp. red.).

Z Johnsonem doszło do ciekawego starcia. Wiem, że zupełnie nie przejąłeś się doświadczeniem i gabarytami, a także defensywną taktyką Amerykanina i na jednym z ostatnich sparingów zaatakowałeś i do tego stopnia go zdenerwowałeś, ze zdjął kask i chciał się z Tobą bić. To prawda?
Rzeczywiście tak było (śmiech). Udało mi się go trafić parę razy…

Jeśli chodzi o McCalla, to czego się obawiasz z jego strony?

To, że McCall ma prawie 49 lat nie ma żadnego znaczenia. Mówią, że może być mało wymagający, ale wiadomo, że nie będzie tak łatwo, jak z jego synem. Jest to stary, dobry zawodnik, który prezentuje dobrą obronę. Zdaję sobie sprawę, że czeka mnie kawał ciężkiej pracy i będzie trzeba harować, żeby tę walkę wygrać. Absolutnie nie można się nastawić na szybsze zakończenie pojedynku. Trzeba po prostu boksować i robić swoje, żeby to wszystko dobrze wyszło.

McCall może chcieć się zemścić za syna. Będzie miał podwójną motywację.
Myślę, że on jest profesjonalistą i będzie ciężej trenował do walki ze mną. Gdzieś tę sytuację będzie miał w głowie, ale raczej nie będzie pałał żądzą zemsty, bo jeżeli pójdzie na całość to może się to dla niego źle skończyć… On sobie zdaje z tego sprawę. Myślę, że będzie dobrze przygotowany i bardzo rozważny.

Całą rozmowę Tomasza Turkowskiego z Marcinem Rekowskim przeczytasz na polsatsport.pl >>>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 30-01-2014 13:39:29 
Wawrzyk to dobry sparingpartner???
Nie kurw.. Nie dobry.
Przeciez przegrał z Powietkinem wiec nie dobry.

Ale to się zrobił debilny pojazd po wawrzu przez niektórych.
Wawrzyk to średniak na miarę Salety, da jeszcze wiele dobrych walk. To że dostał oklep od Powietkina nic nie znaczy w tym kontekście. Wiadomo że Andrzej nie będzie drugim Gołotą czy Adamkiem ale wmawianie że to kelner to bzdura.
Coraz bardziej zaczynam mu kibicować przez to jechanie po nim, żenada.
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 30-01-2014 13:43:27 
Wawrzyka Salecie nie dorasta do pięt!!

Wawrzyk to obraz grupy Wasyla gdzie tylko Włodarczyk ma realną wartość
 Autor komentarza: milek762
Data: 30-01-2014 13:45:26 
Szkoda że Rekowski tak pużno zaczoł trenować i przeszedł na zawodostwo.

Ma mocny Cios Szybkość , myśle że poskładał by Wawrzyka i w ewentualnej walce go znokałtował, również byłby faworytem dla mnie w walce z Zminochem .
z Mc Callem powinien wygrać wyrazniej niż Zimnoch
 Autor komentarza: glaude
Data: 30-01-2014 13:52:49 
Cyt.:
"Myślę, że będzie dobrze przygotowany i bardzo rozważny."

A może jeszcze romantyczny?
Zobaczymy, czy to będzie walka, szachy, ucieczka, czy KO.
 Autor komentarza: Chinaski1
Data: 30-01-2014 13:54:56 
Ciekawe co był miał do powiedzenia Johnson o Rekowskim w kontekście sparingów ze Szpilką. Szkoda, że nikt go nie spytał. Może warto maila wysłać do niego, albo przez FB się spytać
 Autor komentarza: zniszcze
Data: 30-01-2014 14:06:32 
Szkoda, ze tak pozno zaczal cos robic ze soba Rekowski jesli chodzi o boks zawodowy :/
 Autor komentarza: ALiBudda
Data: 30-01-2014 14:13:41 
z 1 strony późno zaczął z boksem zawodowym, ale z drugiej jest teraz w sile wieku, baniak nie jest zdewastowany ciężkimi ciosami... jak dobrze pójdzie to przed 40-stką zawalczy o coś fajnego.
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 30-01-2014 14:15:50 
Krzyżak
Ale pieprzysz głupoty.
Affolabi dostał dobra walkę od Janika. Głowacki też powinien cos jeszcze zawalczyć.
Jackiewicz to jedna z najpiekniejszych karier w Polskim boksie i poza kilkoma wyjątkami prawdziwy pokaz prowadzenia zawodnika. Bienias dawał znakomite waki swego czasu. Wcześniej było paru innych. W boksie Polskim nie na wielu talentów i tyle. A Wawrzyk jeszcze po boksuje.
 Autor komentarza: bak
Data: 30-01-2014 14:17:23 
@Krzyzak

A ja po KSW i MMA Attack myślałem, że Saleta to poziom Najmana. Wawrzyk, Saleta i Szpilka to byli bokserzy tego samego pokroju, oprócz dobrego wzrostu i wagi nic nie sobą nie reprezentowali w wadze ciężkiej. Obijali przeciętnych kelnerów a gdy dostawali poważniejszych rywali (w przypadku Salety: Mavrovic, Westgeest, Samil Sam, rewanż z Krasniqim, McCall, a w przypadku Wawrzyka- Povetkin) to nagle stawali się malutcy w ringu. Ten pierwszy miał odrobinę szczęścia i zdobył EBU na krańcowo zmęczonym, przepitym Krasniqim, a Wawrzyka największym osiągnięciem, że będzie miał na rozkładzie pogromcę Tysona xDDDD

Szpilki nie wymieniłem bo on jest jeszcze młody i ma dopiero 17 walk w karierze, więc się jeszcze TEORETYCZNIE rozwija.
 Autor komentarza: bak
Data: 30-01-2014 14:20:37 
@kapitanbomba

Dla was to "odważnie prowadzony Wojak", bohater i piękna kariera a dla świata Jackiewicz to przeciętny journeyman i taka jest prawda. Zdobył EBU na wałku po Zavecku (o ile dobrze pamiętam), a potem walkę o IBF dostał po wałku na Rodriguezie a Zaveck w Słowenii zlał go do jednej bramki. Nie wspominając o walkach z Brookiem czy Bundu, z którymi nawet walki nie podjął.
 Autor komentarza: ekspertinho
Data: 30-01-2014 14:24:51 
O poziomie,który prezentuje Mccall śiwadczy jego wysoka przegrana z bardzo przeciętnym Pianetą. Może i jest nadal twardy,jednak bardzo mało zostało ze starego Olivera.
 Autor komentarza: coolpix
Data: 30-01-2014 14:27:17 
bak jackiewicz zdobył pas z abisem,z rodriguezem wygrał-wała nie był,czyli nie bardzo pamietasz:)
 Autor komentarza: bak
Data: 30-01-2014 14:35:48 
@coolpix

Wyrównana walka, można było punktować ją w dwie strony, ale widocznie zapominasz o ciężkim nokdaunie w 6 rundzie, co daje dodatkowe punkty Delvinowi i przechyliło szalę na jego stronę.

@eksperinho

Pianeta po prostu był wysoki, miał olbrzymi zasięg ramion, więc łatwo było mu punktować starego McCalla. W dodatku Amerykanin był rywalem zastępującym Fransa Bothę, więc Oliver dowiedział się przed walką na 8 dni przed. Z Zimnochem mają 8 tygodni przygotowań wypadł nieźle.
 Autor komentarza: magic19
Data: 30-01-2014 14:45:02 
ekspertinho
Dla mnie to jest trochę smutne bo Mccall to bardzo sympatyczny człowiek i już dawno powinien dać sobie spokuj z boksem i każdy może zaprzeczać ale On jest już strasznie rozbity w jego prime walczył z ciężkimi z prawdziwego zdarzenia,nie było wtedy zbyt dużo pompowanych cruiserów i teraz patrząc na jego treningi widać,że ma już tyki,które są spowodowane tym,że w swoim życiu wiele przyjął.Powinny być robione szczegółowe badania zawodników w tym wieku i ktoś poważny powinien nie dopuszczać do następnych walk.
 Autor komentarza: bak
Data: 30-01-2014 14:47:44 
Ja jestem ciekaw czy Wach w listopadzie 2011 zastopowwałby McCalla, gdyby do ich walki doszło.
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 30-01-2014 14:55:58 
Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 30-01-2014 14:15:50
Krzyżak
Ale pieprzysz głupoty.
Affolabi dostał dobra walkę od Janika. Głowacki też powinien cos jeszcze zawalczyć.
Jackiewicz to jedna z najpiekniejszych karier w Polskim boksie i poza kilkoma wyjątkami prawdziwy pokaz prowadzenia zawodnika. Bienias dawał znakomite waki swego czasu. Wcześniej było paru innych. W boksie Polskim nie na wielu talentów i tyle. A Wawrzyk jeszcze po boksuje.


Jak Jackiewicz miał piękną kariere to nie mamy o czym gadać co on wygrał oszukali Zavecka to potem wyszło co jest warty Jackiewicz. Chociaż mu kibicowałem w tej drugiej walce to niestety mocno się zawiodłem. Głowacki nie równo boksuje w kazdej walce to jest niewoadomo dlatego pisze że jedyny wartościowy bokser to Włodarczyk. Janik miał okazje ok walczył twardo ale tej szansy nie wykorzystał bo jednak przegrał. O Wawrzyku nie ma co gadac trafi go czysto Wiliams i po wszytskim
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 30-01-2014 14:56:12 
coolpix

Pas zdobył akurat z Bodsu wiec i ty nie bardzo pamiętasz:D
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 30-01-2014 14:59:32 
@ krzyżak

Jak Jackiewicz który był kelnerem nie miał fajnej kariery to faktycznie nie o czym gadać.
To kogo pokonał twój idol Saleta???
Gołotę?
 Autor komentarza: coolpix
Data: 30-01-2014 15:00:18 
@kapitanbomba oczywiście masz rację,a najśmieszniejsze,że w kielcach i lublinie byłem na tych walkach,po prostu starość i skleroza:)
 Autor komentarza: bak
Data: 30-01-2014 15:05:17 
@kapitan

Ja już czytałem takie opinie, że Przemysław Saleta to najlepszy polski ciężki w historii bo zdobył EBU i pokonał Gołotę do tej pory uznawanego za najlepszego polskiego ciężkiego xD
 Autor komentarza: Chinaski1
Data: 30-01-2014 15:21:42 
Ekspertinho
McCall ruszał się wolno, ale pod koniec kończył pianetę, który przetrwał tylko dzięki sędziemu. Filmik był na YT, ale on raz jest a raz go nie ma. Usuwali go.
Z Pianetą był gruby i wolny, poruszał się w swoim tempie.
Teraz jest znacznie lżejszy. O walce, podobnie jak z Zimnochem wiedział już od dawna. Będzie wolny, ale groźny. Ale Rekowski powinien spokojnie dać radę.
Bardzo mi się podoba Rekowski i jako bokser i jako człowiek
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 30-01-2014 16:15:00 
Szkoda , że Reks taki stary . Moim zdaniem i Zimnoch i Szpilka by polegli z nim
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 30-01-2014 16:49:14 
Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 30-01-2014 14:59:32
@ krzyżak

Jak Jackiewicz który był kelnerem nie miał fajnej kariery to faktycznie nie o czym gadać.
To kogo pokonał twój idol Saleta???
Gołotę?

Ja tu nie mówie nic o tym że Saleta jest lepszy od Gołoty , tylko że Wawrzyk jest dnem przy Salecie . Wawrzyka by stary Gołota załatwił .
 Autor komentarza: ekspertinho
Data: 30-01-2014 16:51:10 
Chinaski1

Waga w tym przypadku nie gra roli. Wystarczy spojrzeć na wagę Toneya przed walką z Lebedievem. Niby super waga,a James zaprezentował się gorzej niż walkcząc w wadze ciężkiej. Mccall ma zero dynamiki, pozostała tylko szczęka z tytanu i masa doświadczenia.
 Autor komentarza: Janusz1970
Data: 30-01-2014 17:21:02 
Cyc to przeciez vice mistrz swiata z moskwy , troche szacunku do niego
 Autor komentarza: samcro82
Data: 30-01-2014 18:15:16 
Rekowski strasznie sprał tego Elijaha.Aż mi go szkoda było. Ojciec był o wiele lepszym pięściarzem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.