PLANY CZAKIJEWA: BRANCO, GOMEZ, A POTEM REWANŻ Z 'DIABLO'

Rachim Czakijew (17-1, 13 KO) po pamiętnej, na szczęście przegranej wojnie z naszym "Diablo" stoczył potem jedną zwycięską potyczkę i w najnowszym rankingu federacji WBC znów zameldował się na pierwszym miejscu. Nie oznacza to jednak, że jest oficjalnym pretendentem.

Aby osiągnąć taki status obóz mistrza olimpijskiego z Pekinu zamierza zorganizować mu dwie trudne konfrontacje. Jak wiadomo Rosjanin między linami zamelduje się 15 marca w Moskwie, już jako zawodnik promowany przez Andrieja Riabińskiego. Jak poinformował Wiaczesław Karakasz - menadżer pięściarza, trwają zaawansowane rozmowy w celu ściągnięcia na marcową galę doświadczonego Silvio Branco (63-11-3, 37 KO). Po wygranej kolejnym przeciwnikiem Czakijewa miałby być Juan Carlos Gomez (53-3, 39 KO), który pod koniec ubiegłego roku po ponad dekadzie powrócił dwoma wygranymi do limitu kategorii cruiser. Rosjanie wierzą, że te dwa zwycięstwa znów uczynią Rachima obowiązkowym challengerem federacji WBC i doprowadzą do rewanżu z zasiadającym na tronie Krzysztofem Włodarczykiem (49-2-1, 35 KO).

- Negocjujemy z obozem Branco. Jeśli to wszystko zakończy się sukcesem, wówczas Rachim prawdopodobnie skrzyżuje rękawice z Gomezem, co teoretycznie powinno nam zapewnić rewanż z Włodarczykiem - powiedział Karakasz.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: xionc
Data: 30-01-2014 10:03:21 
jak pokona Branco i Gomeza to zasluzy na rewanz. Jesli przegra ktoras to zywciezca powinien walczyc :)
 Autor komentarza: osi
Data: 30-01-2014 12:53:16 
Bardzo prawdopodobny rewanz , jesli Rachim zwyciezy 2 pojedynki.
Oczywiscie ze wzgledu na pana Riabińskiego ktory gwarantuje Krzyśkowi obecnie chyba najwieksza wypłate.
Choć ja po cichu licze na unifikacje z Hukiciem.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 30-01-2014 12:53:55 
Walka Diablo z Czakijewem w Moskwie to bylo cos;)..nigdy nie lubilem boksu Wlodarczyka ale mam do niego teraz naprawde duzy szacunek jako mistrza WBC..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.