Z KUBAŃCZYKAMI TEŻ MOŻNA WYGRAĆ

Bokserzy Cuba Domadores są niepokonani w lidze WSB, ale pojedyncze walki też przegrywają. O tym, że można ich zwyciężać przekonał m.in. były zawodnik Husarii Michał Olaś.

Do tej pory debiutujący w World Series of Boxing Kubańczycy wygrali wszystkie 6 meczów. W 7 kolejce spotkają się z Hussars Poland (bilans meczów 0:­6), a do meczu dojdzie 31 stycznia w Hawanie. Transmisja w sobotę rano 1 lutego w TVP Sport.

W 10 kategoriach wagowych Kubańczycy mają mnóstwo medalistów, w tym złotych i srebrnych, Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata. Z Husarią boksować będzie m.in. Mistrz Olimpijski z Londynu Robeisy Ramirez (­56kg) i 2­krotny Wicemistrz Świata Yasnier Toledo (­64kg). Ale zawodnicy z Gorącej Wyspy, jak mówi się o Kubie, też przegrywają.

W tym sezonie WSB, licząc zawodników wytypowanych do składu na mecz z Husarią, Domadores mają bilans walk 11­2 ­ Yosvany Veitia (­49kg) 3­0, Robeisy Ramirez (­56kg) 2­0, Yasnier Toledo (­64kg) 1­1, Ramon Luis (­75kg) 2­1 i Erislandy Savon (­91kg) 3­0.

Na przykład Yasnier Toledo, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich 2012, przegrał z Azerem Gaybatullą Gadzhialijewem, który wygrał również z Damianem Kiwiorem. Teraz dojdzie do walki tych dwóch przegranych ­ Yasniera Toledo i Damiana Kiwiora.

O tym, że wygrywać można z Kubańczykami, przekonał były zawodnik Husarii Michał Olaś. W 2010 roku w półfinale turnieju w macedońskim Skopje pokonał Erislandy Savona, z którym teraz będzie walczył doświadczony Łukasz Zygmunt. Erislandy Savon, kuzyn trzykrotnegokrotnego Mistrza Olimpijskiego Felixa Savona, to Młodzieżowy Mistrz Świata z 2008 roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: arpxp
Data: 24-01-2014 20:46:54 
kuzyn a nie bratanek?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.