SZPILKA JAK GOŁOTA I ADAMEK

Doczekaliśmy się! Znowu kibice w Polsce i to nie tylko wytrawni kibice boksu będą mieli o czym mówić. Będą wstawać nad ranem i śledzić, co będzie się działo w teatrze legendarnej Madison Square Garden. Artura Szpilkę (16-0, 12 KO) można lubić albo nie, ale na pewno nie można obok niego przejść obojętnie i właśnie dlatego przypomni sportowej Polsce czasy, kiedy Andrzej Gołota swoimi walkami elektryzował na długo przed i długo po nich, a noce z soboty na niedziele, w których walczył stały się wręcz kultowymi.

Gołota w  latach dziewięćdziesiątych otwierał Polakom inny świat, który wydawał się wcześniej niedostępny i choć często spektakularne zwycięstwa przysłaniane były jeszcze bardziej spektakularnymi porażkami, to jednak swoista magia polskiej wagi ciężkiej w Stanach pozostała i przeniosła się na Adamka, a teraz prawdopodobnie może się przenieść na Szpilkę. Oczywiście Bryant Jennings (17-0, 9 KO) to nie Mike Tyson czy Lennox Lewis, ale nie to jest tutaj najważniejsze. Istotą sprawy jest otoczka medialna, pora i miejsce rozgrywania pojedynku, perypetie migracyjne, same okoliczności pomysłu na tę walkę, itp. Gołota był "wielką nadzieją białych" w czasach, kiedy tak naprawdę boks zawodowy w Polsce był jak rozgrywki NBA i istniało przekonanie, że biali zawsze będą słabsi, i ciągle aktualne było stwierdzenie Muhammada Alego, który kiedyś pośród wielu swoich "złotych myśli" stwierdził: "Boks – to sport, który polega na tym, że czarny leje białego".

Adamek z kolei był i nadal jest już tylko (albo aż) wielką nadzieją Polaków, jednak w czasach wyraźnie odmiennych, kiedy przez długi czas rządzą biali i często żyjemy wspomnieniami z poprzednich dekad. Szpilka na razie ma status wielkiej niewiadomej, która niezmiennie wzbudza emocje, różnica polega jednak na tym, że w przypadku Gołoty popularność przyszła z pierwszymi transmisjami telewizyjnymi i zwycięstwami, a Adamek swoją pozycję budował bardzo długo. Wystarczy chociażby wspomnieć, że kiedy na jednej gali walczyli ci dwaj legendarni polscy pięściarze i wówczas Adamek zdobył tytuł mistrza świata w wadze półciężkiej, a Gołota został w ekspresowym tempie zdemolowany przez Brewstera, to jednak po walce częściej dało się słyszeć komentarze na temat Gołoty, niż to że "jakiś tam" Adamek zdobył pas. Dopiero po czasie dotarło do wszystkich, że mamy nowego bohatera, ale dla Polaków to nie było to samo, bo nic nie może się równać z ciężkimi ciosami w wadze ciężkiej.

Artur Szpilka to jeszcze inna droga. Najpierw przyszła popularność wykrojona na miarę naszych czasów, a potem dopiero musiał bronić się sport i trzeba przyznać, że jak na razie się broni. Jednak tak trudnego testu Szpila jeszcze nie miał i jeśli pokona "wielką nadzieję czarnych", to na pewno jeszcze nie raz obudzi nas w niedzielny wczesny poranek.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: meh
Data: 21-01-2014 10:06:42 
Zgadza się. Tym wszystkim marudzącym osobom trzeba by zadać zasadnicze pytanie: "Czy nie chcą emocji w wadze ciężkiej z udziałem Polaków"? Na ta chwilę mamy tylko Adamka, który nie wiadomo jak długo będzie jeszcze boksował i na jakim poziomie. Można nie lubić Artura Szpilki, ale czy nie daje nam bokserskich emocji? Daje niewątpliwie. Dwie walki z Mollo w USA, gdzie drżałem z niepewności o wynik podczas oglądania na żywo są dla mnie najlepszym na to dowodem . Teraz Szpilka wspiął się na wyższy poziom i podejmuje walkę, która elektryzuje nie tylko Polaków. Jako kibic nie oczekuje niczego więcej, jestem zadowolony już samym faktem, że dojdzie do takiej walki. Zdecydowana większość ekspertów, oraz kibiców stawia w roli faworyta Brayanta Jenningsa. Tym bardziej należy się szacunek Szpilce, że podejmuje pierwszy raz w swojej karierze walkę z kimś ogólnie uznawanym za lepszego. I o to własnie chodzi w czasach gdy wielu bokserów przez całą karierę buduje rekordy na teoretycznie słabszych rywalach, by nie podejmować zbytniego ryzyka.
 Autor komentarza: stolat
Data: 21-01-2014 10:11:48 
Własnie ...emocje, mowcie co chcecie ale mi walki z mollo ogladalo sie genialnie:P
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 21-01-2014 10:14:26 
Przestańcie powtarzać te bzdety ,że Goły w stanach był uważany za wielką nadzieję białych ! Tego terminu używali tylko Polscy dziennikarze !
 Autor komentarza: rocky86
Data: 21-01-2014 10:23:45 
@meh

Emocje faktycznie w walce z Mollo były, tylko poziom sportowy niski. W tej walce może być inaczej i poza emocjami poziom sportowy może być nieco. Mam nadzieję, ze Artur od poprzedniej walki zrobił jakiś milowy krok w umiejętnościach, w przeciwnym wypadku polegnie i Polacy, tak jak to miało miejsce w walkach Gołoty znów poczują straszny zawód, bo medialnie Szpilka jest kreowany na mistrza, a wszyscy wiemy lub przeczuwamy, że rzeczywistość jest „nieco” odmienna.
 Autor komentarza: K9K9
Data: 21-01-2014 10:35:02 
... na jednej gali walczyli ci dwaj legendarni polscy pięściarze i wówczas Adamek zdobył tytuł mistrza świata w wadze półciężkiej, a Gołota został w ekspresowym tempie zdemolowany przez Brewstera...
Coś mocno mi się wydaje,że na tej właśnie gali Gołota toczył pojedynek z J.Ruizem. Mam rację,czy się mylę?
 Autor komentarza: stolat
Data: 21-01-2014 10:38:40 
Mnie sie wydaje ze dla szpili lepszym trenerem byłby Gmitruk, powinien wyuczyc go dobrych kombinacji i pracy na nogach z takim stylem szpila byłby efektowniejszy powinien bardziej polegac na szybkosci niz przecenionej sile
 Autor komentarza: bartek94
Data: 21-01-2014 11:01:52 
K9K9
redakcja się nie pomyliła... to był rok 2005 i Andrew walczył wtedy właśnie z Brewsterem:P
Jeśli Szpilka dobrze się zaprezentuje to mamy szansę na to żeby w przyszłości zarywać nocki i wyczekiwać Polaka na konkretnej gali z konkretnym przeciwnikiem:P mam nadzieję że Artur zrobi nam i sobie przysługę i zapewni nam emocje na przyszłość:)3mam kciuki za niego i czekam z niecierpliwością...pozdrowienia dla tych którzy wspierają rodaka:D
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 21-01-2014 11:02:36 
Dobry artykuł. Fajnie napisany.
Myślę jednak, że o jedną walkę za wcześnie, aby tak przeżywać. Racja, że już odczuwamy takie emocje, ale narazie jest to sprawa jednorazowa. Tomek stał się gwiazdą będąc mistrzem świata. Gołota po walkach z najlepszymi. A Artur to narazie prospekt.
Jeśli wygra, to wtedy będziemy się puszyć na całego ;)
Ja uważam że przegra przez KO, ale naprawdę życzę mu zwycięstwa, chciałbym aby wygrał.
 Autor komentarza: Szopen
Data: 21-01-2014 11:06:51 
K9K9

21 maja 2005 w Chicago, najpierw Adamek z Briggsem, później Gołota z Brewsterem
 Autor komentarza: KnockKnock
Data: 21-01-2014 11:10:15 
Porownanie do Anrzeja Goloty zupelnie nietrafione, moze za 10 lat (i to tylko przy pomyslnym przebiegu kariery Szpilki) - kompletnie nie ten level przeciwnikow, umiejetnosci Szpilki tez sie maja nijak do mlodego Andrew.....
Bez przesady.
 Autor komentarza: meh
Data: 21-01-2014 11:13:34 
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Nikt tu nie porównuje klasy sportowców z grupy Gołota, Adamek, Szpilka. Artykuł jest zupełnie o czymś innym.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 21-01-2014 11:18:04 
Dokładnie, jest o kibicowaniu, o oczekiwaniu na walki, o emocjach.
 Autor komentarza: Niko1
Data: 21-01-2014 11:19:44 
meh ma rację, redaktor nie porównuje umiejętności bokserów. Temat jest zupełnie o czymś innym.
 Autor komentarza: meh
Data: 21-01-2014 11:20:30 
A tak nawiasem mówiąc wszyscy cały czas wspominamy czasy Gołoty i emocje związane z jego walkami. Również tak mam. Problem w tym, że mam wrażenie że nie zdaję sobie do końca sprawy z tego, że czas nie ubłagalnie leci ciągle do przodu i dawane czasy nigdy nie wrócą. Zawsze będziemy coś wspominać z przeszłości co miało dla nas znaczenie. Dziś wspomina się Gołote z lat świetności, za 20 lat będzie się wspominać innego Polaka, który dawał emocje na najwyższym poziomie i tak będzie zawsze.
 Autor komentarza: meh
Data: 21-01-2014 11:26:23 
Przed Gołota wspominało się Pietrzykowskiego, Dziś wspomina się Gołotę. Problem w tym, że nigdy nie będzie już żadnego drugiego Andrzeja Gołoty, o takich umiejętnościach i o tak dramatycznym przebiegu kariery, który dawał emocje wszystkim Polakóm. Ale będą inni bokserzy,o odmiennej twarzy i sylwetce, którzy będą mieli swój własny oryginalny styl i będą tworzyś swoją własną historię, którą będziemy wspominac za 20 lat.
 Autor komentarza: KnockKnock
Data: 21-01-2014 11:30:33 
@meh

Artykul jest o popularnosci co rozumiem w przypadku porownania do bojow jego poprzednikow stoczonych w mekkach sportu jak MSG i "nieprzespanych przez kibicow nocy" nieodlacznie wiaze sie z klasa sportową wyzej wymienionych i emocjami bezposrednio zwiazanymi z walkami w ktorych uczestniczą. Emocje zwiazane z walkami Artura Szpilki dalekie sa ekscytacji wynikajacej z jego klasy sportowej (ktorej po prostu na razie nie prezentuje) czy tez potencjalnej szansy na zdobycie np jakiegos tytulu (bo o taki jeszcze nie walczyl). Szpilka jest po prostu popularny (min. dzieki cechom charakteru i "niewyparzonej gebie") stad porownanie do np Anrzeja Goloty na ktorego wstawalem bo po prostu wierzylem ze bedzie mistrzem swiata, nawet w kontekscie popularnosci, jest po prostu nie na miejscu.
 Autor komentarza: Niko1
Data: 21-01-2014 11:31:07 
Niestety prawda jest taka, ze tylko w Szpilce można pokladac jakiekolwiek nadzieje. Pomijając Adamka, on zawsze był moim idolem i życzę mu, by dał jeszcze kilka ciekawych walk.
Patrząc w przyszłość, widzimy walki o mistrzostwo świata jak i zbliżającedo tego celu,naszych bokserów, Majewski, Fonfara. Szczerze ? Ja ich nie widze, nie z takimi rywalami. Jonak, kiedy będzie walczył o cos ? Masternak już pokazał, Laszczyk ,może cos namiesza, w piorkowej ma szanse. Jennings to inteligentny technik, ale z takim jak Artur nie walczył, ta walka pokaże co obaj mogą osiągnąć w ciężkiej. Szpila ma większe doświadczenie , a musi tez czasem trafić rywala, wiadome, ma ciężka lewą, szybką, szanse na KO nie sa male. Ale to samo idzie w druga stronę.
 Autor komentarza: Miro
Data: 21-01-2014 11:32:43 
Mam pytanie do kibiców. Z tego co czytam transmisja będzie na Polsat Sport a ja mam tylko Polsat. A więc będę zmuszony obejrzeć w komputerze . Trafiłem na taką stronkę Ipla, ściągnąłem ten program.Mają w ofercie Polsat Sport. Oczywiście trzeba wykupić kod premium na cały m-c albo jest też tzw transmisja jednego programu za 3 zł gdy płacę przelewem a jak sms z komórki to trochę powyżej 9 zł.Kod przysłany jest ważny 48 godz . I na początku audycji którą chce się obejrzeć trzeba ten kod wpisać, żeby móc audycję obejrzeć. Czy ktoś z tego korzystał ? Dobra jakość z tej Ipli ? Ten kod to muszę wpisać jak tylko gala się zacznie czy można przed walką Szpilki ?Przypuszczam, że powinno być lepiej niż ze streamów . W przeszłości WEEB.TV miało Polsat sport a teraz widzę, że już w ofercie nie mają.Proszę o odpowiedź kibiców, którzy mieli do czynienia z Ipla i mają wyrobioną opinię. Premium na cały m-c programów sportowych w Ipla to chyba 19,90. Najtaniej byłoby wysłać przelewem te 3 zł ale musiałbym to zrobić już najpóźniej jutro, żeby przelew doszedł.
 Autor komentarza: Whisper
Data: 21-01-2014 11:50:18 
@Miro
Ostatnio ktoś się wypowiadał, że oglądał KSW przez Ipla. Świetna jakość i brak ścin.
 Autor komentarza: meh
Data: 21-01-2014 11:53:49 
Miro, kiedys razem z kumplem tez byliśmy zmuszeni wykuppić transmisje w IPLI, bo tez nie miał polsatu sport i powiem Ci, że jakośc, bardzo dobra, do streamów nie ma co porównywac nawet. Radziłbym tez wykupić to troche wcześniej, bo dużo ludzi tak robi i czasem po prostu dłużej się czeka. Co do jednego, ale istotnego minusu jaki pamiętam, to czasami potrafił sie przyciąc obraz zupełnie na jednej klatce, ale co do wielkiego plusu jak dla mnie przynajmniej, to to, że po takim zacięciu, to obraz był kontynuowany od tej sceny i nie traciłeś przynajmniej 15 czy 20 sekund z zaistniałych wydarzen. I trudno, że potem oglądasz walkę z opóźnieniem 15-20 sekundowym, jak dla mnie w takiej sytuacji ważniejsze jest, że nic nie straciłem.
 Autor komentarza: JohnClon
Data: 21-01-2014 11:56:37 
Kibicuje Polakowi, ale oceńmy szanse Szpilki na trzeźwo. Większość ględzi o determinacji Artura i jego woli walki. Do cho.lery a Jennings nie będzie zdeterminowany?? Równie mocno. On nie może przegrać, bo to go cofnie o 2 lata w rozwoju kariery. Będzie świetnie przygotowany, zamęczy Szpilkę, który wygrać może tylko przez lucky punch. Promotor Wasilewski miał rację, o dwie walki za wcześnie na taki pojedynek. Szpilka albo będzie odbudowywał się po przegranej walkami z ogórkami, albo pójdą w ślady Chisory (oczywiście o 2 poziomy niżej), tj. walki o dobre pieniądze, bez względu na ryzyko porażki).
 Autor komentarza: bak
Data: 21-01-2014 11:59:39 
Nie ma co podniecać się tą walką. Tylko dla niedzielnych kibiców z Polski(zresztą ile osób wie kim jest Bryant Jennings) ta walka może wydawać się ciekawie bo jest nagłaśniana medialnie. Ale dla świata ta walka to po prostu kolejna walka w wadze ciężkiej. Co prawda Szpilka zostanie pokazany na HBO, ale to nie o niego ubiegała się ta stacja, główną gwiazdą wieczoru będzie Jennings, a Szpilka będzie jego tłem- po prostu szybko i desperacko poszukiwano rywala po tym jak Wach zrezygnował by uratować galę. Jennings to najłatwiejszy możliwy rywal ze względnie rozumianej czołówki i jeżeli Szpilka z nim przegra (i to na dodatek przed czasem) to będzie to największy dowód, że Szpilka nie nadaje się ani na czołówkę, ani tym bardziej na mistrza.

Ja mam cały czas wrażenie, że Szpilka to taki wyrośnięty dzieciak wykreowany przez Polsat i Wasilewskiego. Fakt, dzięki swoim agresywnym i zarozumiałym (wręcz narcystycznym i megalomańskim) zachowaniom zapewnił sobie najpierw walki z zardzewiałym Mollo, ale na ESPN, a potem z Jenningsem na HBO. Ale już walki z Saulsberry'm,McCline'm czy Mollo, pokazały że rzeczywistość brutalnie zweryfikuje Szpilkę. Pewniakiem jest to, że Szpilka jest więcej wart od strony marketingowej niż od sportowej, sportowa w 10 % nawet nie dorównuje marketingowej. Tylko co będzie jeśli w jego rekordzie pojawi się przegrana a promotorzy i sam zainteresowany będą się usprawiedliwiali zbyt wczesnym etapem kariery i przepraszali?
 Autor komentarza: rocky86
Data: 21-01-2014 12:07:23 
@meh

Nie można w kontekście emocji, które wywołuje walka abstrahować od klasy sportowej bokserów, na walkę Najmana z Koksem też kibice czekali i się nią emocjonowali, ale chyba dostrzegasz różnicę. Zainteresowanie walką jest duże i walka wzbudza emocje, ale pewna odmienność pomiędzy walkami Gołoty, czy choćby Adamka, a walką Szpilki z BJ jest łatwa w dostrzeżeniu i to właśnie wymiar sportowy konfrontacji.
W swojej wypowiedzi zwróciłem uwagę na "delikatne" różnice występujące między przytoczonymi w artykule bokserami i ich walkami, troszkę szerzej spojrzałem na te zagadnienie, a umiejętność czytania ze zrozumieniem posiadłem na etapie szkoły podstawowej, więc tego typu uwagi sobie daruj.
 Autor komentarza: Wesley
Data: 21-01-2014 12:08:30 
Miro
Transmisja walki będzie również w "otwartym" Polsacie..
 Autor komentarza: meh
Data: 21-01-2014 12:12:24 
rocky, haha. Twój problem polega na tym, że mój komentarz był do kogoś innego.... Walnij w stół, a nożyce się odezwą:) Pozdrawiam
 Autor komentarza: meh
Data: 21-01-2014 12:15:13 
Mam pytanie, czy wie ktoś w jakich godzinach jutro trening Szpilki, a w czwartek konferencja? Nie miałem czasu prześledzić zagranicznych mediów, a do tego zapsuła mi się myszka, a "poruszanie" się samą klawiatura jest nieco uciażliwe.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 21-01-2014 12:23:57 
meh Data: 21-01-2014 12:12:24

No cóż, adresata nie oznaczyłeś, a że pisałem o poziomie sportowym, a Twój wpis do tego się odniósł, to uznałem, że mogę być adresatem wypowiedzi. Jeśli nie do mnie , to sorry.
 Autor komentarza: Wysoc17
Data: 21-01-2014 12:25:46 
Witam,Wiadomo czy walka bedzie w otwartym polsacie?
 Autor komentarza: meh
Data: 21-01-2014 12:29:24 
rocky, nie ma sprawy. Może trochę źle się wyraziłem używając słów : "czytanie ze zrozumieniem się kłania". Chciałem wyrazić tylko swoją opinię, a każdy może rozumieć artykuł na swój sposób. Po to jest forum, żeby własnie dyskutować.
 Autor komentarza: KnockKnock
Data: 21-01-2014 12:32:05 
@mehJak bylo do mnie, to przeczytaj moj poprzedni post (zaadresowany do ciebie). Tak czy inczej to co napisal @rocky86 jak najbardziej ma sens. Podsumowujac - jak narazie nie ma tu czego porownywac. Autor komentarza: tapir
Data: 21-01-2014 12:39:28 
rocky86
Jeżeli ocenia się tylko emocje to można abstrahować od klasy sportowej zawodników. W artykule jest to zresztą wyraźnie oddzielone. A walka ta niewątpliwie budzi wielkie emocje nie tylko u sympatyków boksu. Oczywiste jest, że Szpilka nie ma umiejętności Gołoty, ale tu chodzi o czas i miejsce walki, rekordy zawodników, nieobliczalne zachowanie Szpili itp.
 Autor komentarza: meh
Data: 21-01-2014 12:40:05 
KnockKnock, już sprostowałem swoje niegrzeczne zachowanie:) Każdy ma prawo do swojej interpretacji, wiec nieodpowiednio się wyraziłem. Pozdro
 Autor komentarza: Emperror
Data: 21-01-2014 12:41:18 
Fajny artykuł:) Szkoda że taki krótki.
 Autor komentarza: meh
Data: 21-01-2014 12:43:13 
tapir, dokładnie tak!
 Autor komentarza: mirco30
Data: 21-01-2014 13:06:03 
Szpila jest wolniejszy szybciej ,,puchnie''Czarny dużo wali ciosów na dół i jest w tym skuteczny no i ten jego lewy prosty,,zajeżdża'' przeciwników Artur na punkty nie wygra,musi go trafić swoi lewym firmowym ciosem inaczej będzie jak z Gołotą który najważniejsze walki przegrał.
 Autor komentarza: wgtw
Data: 21-01-2014 13:06:25 
Boks w przyszłości - niezalezny blog bokserski.

http://magiaringu.blogspot.com
 Autor komentarza: krajana
Data: 21-01-2014 13:15:40 
Szansę oceniam 60-40% dla Jenningsa i nawet jeśli Szpilka nieznacznie przegra to wtedy o żadnym zahamowaniu kariery nie może być mowy. Oczywiście jeśli Artur wygra to wtedy świat stoi przed nim otworem. Szpilka musi nie dać się znokautować i być w miarę równorzędnym rywalem dal Amerykanina a wtedy nawet ewentualna przegrana może mu przynieść pozytywne skutki. Choć oczywiście życzę Polakowi wygranej i wcale nie uważam go z góry na straconej pozycji jak niektórzy tutaj. Jennings jest faworytem tej walki ale nie uważam aby spokojnie wygrał ze Szpilką.
 Autor komentarza: OpponentEX
Data: 21-01-2014 13:24:27 
OD dluzszego czasu raczej nie udzielam sie na forum, ale teraz musze. Jak czytam komentarze typu "Szpilka moze wygrac tylko przez lucky Punch" "Jenning go zajedzie, zniszczy, wymeczy" "Jennings nie moze przegrac,jest zdeterminowany" A kur.. Szpilka nie jest ??? Na pewno lepszych zawodnikow na rozkladzie ma Szpilka. Przewalczyl pelen dystans z McClinem, ktora bije mocniej niz Jennings, trafil go iSzpilka sie podniosl. Nie robcie z tego Jenningsa nie wiadomo jakiego Killera, tylko dlatego ze jest niepokonany. Szpilka jest szybszy, lepiej chodzi na nogach, mocniej bije, jedyne co to ma gorsza defensywe, ale sadze ze pracowali nad tym i bedzie uwazal. Ja uwazam ze wieksze szanse ma Szpilka, pod warunkiem ze bedzie uwazal na obrone.
 Autor komentarza: polrex
Data: 21-01-2014 13:44:02 
nie przesadzajmy z tym czystym recordem, kazdy bokser zalicza przegrane walki,

a Szpilka jest na tyle młody ze przegrana mu nie zaszkodzi, potrzebuje jeszcze kilka lat zaczym stanie sie prawdziwym HW,

jezeli pokona Jenningsa to wtedy bedzie chcial lepszego rywala co napewno zakonczy sie nokautem,
 Autor komentarza: magic19
Data: 21-01-2014 13:50:04 
rocky86

Mam do Ciebie proste pytanie.Jak już tak szerzej spojrzałeś na te zagadnienie i tak bardzo zależy Tobie na wymiarze sportowym konfrontacji to pewnie się zgodzisz,że konfrontacja między Władimirem Kliczko i Powietkinem i tutaj przytoczę tą odmiennośc na której się tak skupiłeś wymiar sportowy tej walki powinien byc nie porównywalny do walki Artura i Jenningsa.Które starcie nam kibicom przyniesie więcej emocji i jak myślisz czy oprócz emocji będzie lepsze widowisko sportowe?Chyba,że Twoim zdaniem ta walka WK i AP stała na tak wysokim poziomie sportowym bo same nazwiska powinny wysoki poziom dac.
 Autor komentarza: Dixell
Data: 21-01-2014 14:11:18 
To tylko potwierdz,a ze Ali byl/jest paskudnym rasista. Gardze rasistami.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 21-01-2014 14:15:09 
A ja gardzę poprawnością polityczną w sprawach rasowych czy jakiś tam wydumanych "niby praw" zorganizowanych grup.
W czasach Alego co powiedział miało miejsce, czarni prali białych jak w kapuchę więc nie widzę nieczego złego w tym co powiedział. Nie udaje jednorożca tylko mówi szczerze.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 21-01-2014 14:35:04 
@magic19


Wskaż mi proszę w mojej wypowiedzi fragment w którym wskazuję, że emocje, które niesie ze sobą walka są spowodowane tylko i wyłącznie poziomem sportowym bokserów. Napisałem jedynie, że nie można abstrahować od poziomu bokserów i walk na które się czekało. Gołota vs Bowe, czy Gołota vs Lewis, Adamek vs Kliczko, to jednak inny poziom, aniżeli Szpilka vs Jennings, a emocje towarzyszące tym starciom były bardzo wysokie, nie tylko dlatego, że walczył polak, ale właśnie dlatego, że bokserzy prezentowali bardzo wysoki poziom.
Cytat z mojej wypowiedzi:
"W swojej wypowiedzi zwróciłem uwagę na "delikatne" różnice występujące między przytoczonymi w artykule bokserami i ich walkami"

Jak widzisz, napisałem o bokserach i ich walkach, spójnik "i" nie jest tutaj przypadkowy. Sama klasa bokserów nie gwarantuje emocji, ale z całą pewnością jest istotnym elementem wpływającym na ich wzrost. Przytoczyłeś walkę Povietkina z Kliczko i pytasz o to, które z tych starć bardziej elektryzowało. Przed walką ww. mnie bardziej emocjonowało starcie Saszy z Władem, a walka POMIMO wysokiego poziomu sportowego pięściarzy de facto nie miała żadnego waloru sportowego i bardzo się na niej zawiodłem.
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 21-01-2014 14:45:59 
Szpilka do jeff wojciechowskiego podczas wywiadu wystrzelił z pytanie czy to "bokser.org" ale on jest durny będą uciekac przed bokserem to będzie tracił
 Autor komentarza: rocky86
Data: 21-01-2014 14:55:24 
@Dixell

Jaki rasista? W tamtych czasach jego wypowiedź była w 100% prawdziwa i uzasadniona.
 Autor komentarza: Miro
Data: 21-01-2014 14:56:55 
Whisper,Meh,Wesley
dzięki za odpowiedzi. Jak by była walka na otwartym POlsacie to byłoby super, bez zabawy ze streami czy Iplą.
JohnClon,Bak
czy musicie być tacy szczerzy do bólu ? My też to widzimy i dostrzegamy ale fajnie tak choć przez jakiś czas pożyć nadzieją,. marzeniami , być tak trochę oderwanym od rzeczywistości a nie być pryncypialnym i zawsze wiedzieć , że białe to białe a czarne to czarne/ nie mówię o kolorze skóry, żeby było jasne/. Ja też mam obawy i postrzegam tak jak Wy ,bo też racjonalnie na to wszystko patrzę, ale może się uda ? Tak nas zapewnia i utwierdza w przekonaniu ten młody Szpilka, że i starszy kibic zaczyna przesiąkać tą wiarą. Jak się w kółko gada, że będzie OK to przecież i nawet kłamstwo powtarzane setki razy zaczyna przybierać pozory prawdy.Ja nie chcę tylko jednego. Jeśli jednak okazałoby się , że za wysokie schody to , żeby przynajmniej nie było deklasacji w ringu i żeby ta walka trochę potrwała, bo swoją gadaniną sprzed walki Artur wyjdzie na głupka a kibice , którzy uwierzyli i zawierzyli Arturowi na frajerów.Z innej strony na to patrzeć, to dlaczego ten cały Jennings łączący pracę zawodową z boksem a więc półzawodowiec w przeciwieństwie do Artura, który wszystko podporządkował pięściarstwu i ma o wiele większe doświadczenie ringowe ,uchodzi jednak za zdecydowanego faworyta w walce z Polakiem ? Bo tak trąbią media amerykańskie ? Bo Jennings to większy talent od Polaka skoro 5 lat boksowania ma dać przewagę nad dłuższym stażem bokserskim Artura ? No taki wniosek należałoby wysnuć skoro ustawki uliczne ,amatorka i boks zawodowy Szpilki miałyby przegrać z wysługą lat w ringu Jenningsa.A więc Amerykanin przyswoił w 5 lat lepiej całe abecadło bokserskie od Artura ? Ameryka czeka już dość długo na mistrza świata HW. I muszą tak trąbić tym bardziej, że walka jest u nich na ich terenie, Artur pojechał do jaskini lwa , tak samo jak Adamek ,gdy walczył z Arreolą . To była dla Tomka dopiero 3 walka w HW/ po Gołocie, Estradzie/ i Adamek w jaskini lwa zwyciężył. Nie miał bym nic przeciwko temu, żeby Artur powtórzył wyczyn Tomka.
 Autor komentarza: Janusz1970
Data: 21-01-2014 15:05:38 
Mam nadzieje , ze PPV bedzie przynajmniej kosztowalo 80 zl wtedy tylko najwieksi fani boksu będa mogli zobaczyc tą walke
 Autor komentarza: un4given
Data: 21-01-2014 15:07:40 
Krzyzak

Bardziej zastanawiająca jest odpowiedź Jeffa na to pytanie Szpilki. Coś nie widać ostatnio jego wywiadów na orgu...
 Autor komentarza: un4given
Data: 21-01-2014 15:12:12 
Szpilka tyle się nagadał, tyle naobiecywał że faktycznie wyjdzie na totalnego błazna jeśli przegra tę walkę w bardzo łatwy sposób.
 Autor komentarza: Patriota
Data: 21-01-2014 15:18:19 
Panowie o jakim wywiadzie mówicie? Podacie link?
 Autor komentarza: rumburak
Data: 21-01-2014 15:22:40 
http://www.youtube.com/watch?v=GPZOgM_2Xlk
 Autor komentarza: Srogi
Data: 21-01-2014 15:29:34 
Ali żył w czasach przełomowych dla Afroamerykanów. Potrzebowali swoich bohaterów i czegoś z czego mogą być dumni, czegoś w co mogą wierzyć i co pozwoli im przetrwać trudne czasy. My Polacy powinniśmy to doskonale rozumieć.

Kolejna sprawa - Ali to szołmen. On takie rzeczy gadał przed walkami, że aż się wierzyć nie chce :) "Pokonam cię, bo jestem od ciebie ładniejszy" lol :) Trzeba z dystansem patrzeć na jego gadki :)
 Autor komentarza: Srogi
Data: 21-01-2014 15:34:08 
Lol Jeff Wojciechowski to wzór profesjonalizmu ;) Co za kasztan :)
 Autor komentarza: piotr
Data: 21-01-2014 15:52:41 
@bak

Moim zdaniem dobrze wybrana walka. Szpilkę i tak nie będzie nigdy stać na top 10. BJ to dobre pieniądze(100 000$) i HBO. Nawet jak Szpilka przegra to czeka go jeszcze lukratywna walka z Zimnochem...
 Autor komentarza: Niko1
Data: 21-01-2014 16:24:30 
Miro, ciekawe spostrzeżenie.
Szpilka bardzo dużo mowi, ze już sam zastanawiam sie jak to będzie i czy może faktycznie dokona tego, co zapowiada. Kiedyś, skreslalem go nawet przed planowana walka z Zimnochem, więc jak widać ocenialem go bardzo nisko. Dzisiaj, po tych wszystkich wypowiedziach jego jak i innych osób, na siłę sobie wmawiam, ze może ta walkę wygrać, szukam argumentów ,które przemawialyby za tym.
Widziałem jak skreslany Jennings pokonał Liachovica, wtedy to mi zaimponował. Ale Szpila to nie past-prime jak tamten, to teoretycznie bokser pnacy sie w górę, z dobrym nastawieniem i sercem do walki. Sa czynniki przemawiające za Jenningsem, ale tez za Szpilka. Wystarczy tylko poczekać do soboty, a zobaczymy, który z tej dwójki będzie w stanie namieszac i trochę odświeżyć wagę ciężka.
 Autor komentarza: Niko1
Data: 21-01-2014 16:32:39 
Piotr o czym Ty mówisz. Przecież HW nie jest aż tak mocno obsadzone, żeby Szpila nie wskoczył do top-ten. A może już w sobotę to zrobi. Jest dosyć widowiskowy i już całkiem poukladany , wie co robić, ma swój charakterystyczny styl. Nie widze przeszkod w pokonaniu takich zawodników jakby np. Lepai, Bojcov, Fury, Thompson, gorzej z Chisora czy Haye, Adamek, Wilder, Kliczko, nie wiem jak Pulev, ale on chyba nie będzie długo panowal jeśli już. Stiverne Z Arreola to tez mocni rywale, Arreola zajechalby Szpile.
 Autor komentarza: piotr
Data: 21-01-2014 16:54:48 
@Niko1

Zobaczymy. Jestem tylko kibicem. Gdybym był trenerem Szpilki więcej bym wiedział.

Wiele razy pisałem jaki widzę feler u Szpilki. Jeśli mam racje to nie ma on czego szukać w czołówce.
 Autor komentarza: un4given
Data: 21-01-2014 17:08:49 
Niko1

Jennings był skreślany w walce z Liakowiczem ???? Pierwsze czytam :D
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 21-01-2014 17:12:22 
@Wesley
Nie wprowadzaj ludzi w błąd! Na chwilę obecną walkę pokaże tylko Polsat Sport, ale sam mam nadzieję i gorąco liczę na to, że coś się jeszcze zmieni i na otwartym kanale również to puszczą.

@Krzyzak
Niczego Szpilka nie będzie tracił nie udzielając wywiadów bokser.org. To czy udzieli wywiadu na rp czy gdzie indziej nie ma żadnego znaczenia gdyż i tak ma już wyrobioną wystarczająco dużą popularność. A że się pytał o bokser.org to sprawa oczywista. W kontrakcie pewnie ma zapis, że nie może udzielać wywiadów dla ORGa. I to nie Szpilka traci, a nasza redakcja, że ma ban na imprezy organizowane przez Wasilewskiego, a także zabroniony kontakt (możliwość wywiadów) z jego pięściarzami...
 Autor komentarza: Niko1
Data: 21-01-2014 17:14:07 
unforgiven jestem w błędzie ? fuck, takiego byłem przekonania, oglądałem ta walkę, wydawało mi sie,ze komentator mówił, ze faworyzowany zawodnik przegrywa czy cos takiego, oczywiście mówię tutaj o Liakhovicu ( sory, nie wiem jak dokladnie sie pisze jego nazwisko) .
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 21-01-2014 17:14:57 
Co do Jeffa to fajnie zareagował na to pytanie o bokser.org :)
Można się czepiać Jeffreya, że słabo mu idą wywiady po Polsku, ale najważniejsze, że angielski ma perfekt i oprócz tego świetne dojścia do prawdziwych gwiazd boksu zza wielkiej wody!
 Autor komentarza: Niko1
Data: 21-01-2014 17:17:30 
Lukaszzz a czemu tak jest ? co Org przeskrobal ?
 Autor komentarza: piotr
Data: 21-01-2014 17:19:40 
@ Niko1
"Lukaszzz a czemu tak jest ? co Org przeskrobal ? "

Org przeskrobał to, że nie wykonuje poleceń Don Wasyla i stara się zachować krytycyzm.
 Autor komentarza: Niko1
Data: 21-01-2014 17:22:20 
Hmm, to chyba obrali zła taktykę. Bo gra sie tak, jak rozdają karty. A tu chyba Wasyl ma cos do powiedzenia. Także sory mate ale ... tak nie pogramy xd
 Autor komentarza: cop
Data: 21-01-2014 17:25:32 
"Lukaszz Data: 21-01-2014 17:14:57
Co do Jeffa to fajnie zareagował na to pytanie o bokser.org :)
Można się czepiać Jeffreya, że słabo mu idą wywiady po Polsku, ale najważniejsze, że angielski ma perfekt i oprócz tego świetne dojścia do prawdziwych gwiazd boksu zza wielkiej wody! "

Nie znam JW osobiscie, ale widuje jego aktywnosc na kilku portalach bokserskich, wiec wrzuce swoje dwa centy:
TO JEDYNY POLAK (czy tez Polish-American), KTOREGO WIDUJE NA BOKSERSKICH GALACH PRZY ROZNYCH OKAZJACH. ZADNEGO INNEGO "DZIENNIKARZA" (ani Pindory, ani Garczrczyka, ani Kostyry etc...) NIE WIDZIALEM WIECEJ NIZ 3-4 RAZY I TO TYLKO SA TO BOKSERSKIE IMPREZY Z POLAKAMI...
 Autor komentarza: endriu
Data: 21-01-2014 17:27:10 
Niko1
To jest długa historia nawet bardzo długa
 Autor komentarza: cop
Data: 21-01-2014 17:33:14 
Odniose sie do polskiego kontyngentu piesciarzy zawodowych, ktorzy stali sie slawni na swiecie, czyli Goloty i Adamka. Trudno mi kogokolwiek innego do tego grona zaliczyc, gdyz Dariusz Michalczewski byl raczej regionalna gwiazda a nie na poziomie swiatowym.
O mojej fascynacji Golota juz wspominalem, wiec nie bede sie powtarzal, dodam tylko iz Madison Square Garden (ta duza sala a nie ta na ktorej wystapi Szpilka w sobote) z walki Bowe-Golota to miejsce historycznego wydarzenia a podobnej nawet atmosfery nie przezylem na innych galach w calym swoim dorobku fana boksu. To cos znaczy!
Adamek, innego rodzaju piesciarz, bardziej utytulowany i odwazniejszy ale zabraklo mu w karierze madrego doradcy, ktory wprowadzilby go na szczyt. Uwielbiam Adamka jak i uwielbialem Golote. Mowiac to, nie widze Szpilki w tym obrazku. Nie dlatego, ze czuje do niego antypatie, gdyz bylaby to nieprwada. Chlopak ma charyzme i najwyrazniej serce do walki, ale jakos nie moge go sobie wyobrazic podbijajacego serca fanow, ktorzy nie sa Polakami. Golota i Adamek to zrobili.
 Autor komentarza: un4given
Data: 21-01-2014 17:39:14 
cop

To Twoje celowe przekręcanie nazwisk polskich dziennikarzy a w szczególności Garczarczyka jest nawet zabawne :D

Ciekawe że zacząłeś "cisnąć" Garczarczyka dopiero gdy ktoś tutaj napisał Ci że on nazwał Cię mitomanem :)
 Autor komentarza: endriu
Data: 21-01-2014 17:41:59 
Ouu cop już na wjazd zaserwował intrygę, nie wiem czy służbowo "zbiera dane" czy leczy swoje ego Polak przesiąknięty amerykańskim konsumenckim stylem życia / i tak klasa średnia...
 Autor komentarza: cop
Data: 21-01-2014 17:48:39 
@unforgiven - nie przekrecam celowo zadnych nazwisk, a wrecz staram sie zwracac uwage na poprawnosc jezykowa, ale wieksosc komentarzy pisze z uzyciem speech 2 text software i czasami sa pewne niescislosci, szczegolnie przy nazwiskach czy tez typowo polskich nazwach. Sorry... Nie cisne waszego PG, gdyz moze mnie on co najwyzej smieszyc ze swoim kiepskim angileskim i udawanym zainteresowaniem boksem zawodowym, o ktorym nie ma najmniejszego pojecia...lol...
To sa fakty!
 Autor komentarza: cop
Data: 21-01-2014 17:49:47 
"endriu Data: 21-01-2014 17:41:59
leczy swoje ego Polak przesiąknięty amerykańskim konsumenckim stylem życia / i tak klasa średnia..."

hi endriu...jak zawsze masz racje...lol
 Autor komentarza: un4given
Data: 21-01-2014 17:51:24 
Tak, tak... :D
 Autor komentarza: coolpix
Data: 21-01-2014 17:57:59 
cop do tej pory nikt nie jest w stanie potwierdzić czy jeździsz na te gale czy lipe wciskasz:)do tego nikt nie wie jak wyglądasz,nie zachowało się żadne ze zdjęć,filmów,rycin...sam nie widziałem cię na walce we wrocku czy w londynie na chisora-haye.bez odzewu pozostają prośby niektórych użytkowników o zdjęcia z tych słynnych gal.cóż jako trochę polak,trochę amerykanin,trochę włoch (z tego co pamiętam),trochę komando-foka,prywatnie delfin musisz się kamuflować przed natręctwem fanów i papaazzi,rozumiem,mam to samo:)ale mógłyś stworzyć jakieś predykamentalne resume swoich dokonań, dla podpytujących,ciekawych wielkiego świata młodszych userów.teraz niecierplwie czekam na ripostę opartą jak zwylke na wyrwaniu ćwierci zdania z mojej wypowiedzi.ŁOŁ.
 Autor komentarza: cop
Data: 21-01-2014 18:16:27 
@coolpix - nie musicie w nic wierzyc. Jezeli sadzisz, ze wymyslam sobie historie, masz do tego prawo. Z pewnoscia niczego na forum nie bede wyjasnial ani udowadnial, ale moge powiedziec iz jest tutaj kilka osob, ktore prywatnie otrzymalo ode mnie pewne potwierdzenia, wiec z pewnoscia jak beda te osoby chcialy moga wam powiedziec czy "sciemniam" czy tez zwyczajnie pisze prawde...
Moge tylko dodac, ze wymyslanie bzdetow mnie nie interesuje. Moja praca polega na budowaniu "image" a nie na bawieniu sie w klamstwa... Byloby to bezsensowne.
Pozdrowionka.
 Autor komentarza: magic19
Data: 21-01-2014 18:51:12 
coolpix

ŁOŁ :)

cop

grzecznie proszę o sensowne wyjaśnienie używania ...lol... mieszkałem prawie 15 lat w Londynie i mniej więcej wiem w jakim celu się używa ale mnie osobiście czasami nadużywanie tego zwrotu irytuje bo to jakby nie patrzeć polski portal jest to oczywiście moje osobiste odczucie, czasami czytam jakiś ciekawy konstruktywny komentarz nie tylko Twój który mogę nawet powiedzieć mnie zachwyci do momentu kiedy nie dojadę do końca i nie natknę się na ...lol... wtedy ten koment, którym jeszcze chwilę wcześniej siè tak zachwycałem traci całą wartość.No ale całkiem możliwe, że poprostu nie bardzo rozumię znaczenie tego "lol"
 Autor komentarza: cop
Data: 21-01-2014 19:29:33 
"magic19 Data: 21-01-2014 18:51:12
ale całkiem możliwe, że poprostu nie bardzo rozumię znaczenie tego "lol"

Mnostwo textuje i to nie tylko prywatnie, ale rowniez zawodowo... Zwrot "lol" jest bez watpinia najbardziej popularnym zwrotem w naszym kraju i czasami zapominam sie uzywajac go na tym forum. To niemalze odruch bezwarunkowy. Znaczy to niemalze to samo co wasze "ha ha ha"
Mam nadzieje, ze nie bedzie to reflektowalo na poziom twojego odbioru. ozumiem jednak, iz moze to byc irytujaca na polskim forum. Uwierz mi, probuje to zredukowac.
Pozdrowionka.
 Autor komentarza: magic19
Data: 21-01-2014 19:35:23 
Pewnie siè nie doczekam odpowiedzi na wyjaśnienie często używanego zwrotu ...lol... ale podejrzewam, że jest to nadmierne akcentowanie przez Amerykanów podobnie jak nadmierne używanie do wszystkiego przez nich określenia "awesome" co jest też bardzo irytujące no ale to znowu tylko moje osobiste odczucie.Jak jestem w błędzie to pewnie ktoś mnie szybko z niego wyprowadzi bo na tym forum jest bardzo dużo ludzi zwracających dużą uwagę wyłącznie na pisownię.
 Autor komentarza: Niko1
Data: 21-01-2014 19:43:31 
Cop, czesto napotykam sie na forum, na liczne disy w Twoja strone. Powiedz mi, czym sobie zasłużyłeś na ta antypatie ? Ja jednak czytam Twoje wypowiedzi i osobiscie nie moge sie do niczego przyczepic, bo piszesz je dosyc z sensem. Ale słuszną uwage zwrocil kol. magic19, czesto uzywane przec Ciebie "lol" az zniecheca do czytania tych komentarzy. Mi to kojarzy sie z jakiegos typu dziecinada, bo najczesciej dzieci, ktore podlapia nowe wyrazy, typu "lol, zal, itd." bez konca wtracaja je w zdania. Zachowaj troche profesjonalizmu i staraj sie nie uzywac tego zwrotu, czy jak to nazwac.
LOL - Laughing out loud. Juz wole klasyczne :D lub xD chyba lepiej wygladaja na tle lol , no bo lol.
 Autor komentarza: cop
Data: 21-01-2014 19:49:17 
@Niko1 - zwroc uwage na moje wyjasnienie powyzej. Kazdy z nas jest inny, a moje opinie sa bez watpienia najbardziej alternatywne, wiec narazam sie bezustannie na krytyke. To zreszta czesc zaplanowanej gry.
Pozdrowionka.
 Autor komentarza: Niko1
Data: 21-01-2014 20:05:53 
jakiej gry ? xD nie za dużo science fiction ? :D
 Autor komentarza: cop
Data: 21-01-2014 20:23:11 
@Niko1 - z sci-fi wyroslem w wieku lat 15, wiec odpowiedz musi byc NIE. Oczywiscie wnioski kazdy wyciaga sam i jezeli to co pisze o boksie jest dla ciebie niestrawne, nie bede nalegal. proponuje jednak rzucic okiem dookola i porownac moje spstrzezenia i obserwacje z tymi, ktorzy twim daniem sa fachowcami...
Moze, niekonicznie ale moze, dostrzezesz, iz cop ma wiecej do powiedzenia i znacznie ciekawszych obserwacji niz Pindera i Kostera razem wzieci...lol...
 Autor komentarza: Miro
Data: 21-01-2014 21:59:08 
Cop irytuje co niektórych wiecie dlaczego ? Bo wypowiada się jakby ex cathedra. Tonem może nie pouczającym jakby z wyższości bezpośrednio, ale pośrednio można wyczuć , iż to on jednak uzurpuje sobie prawo do posiadania racji i wiedzy w temacie boksu przed innymi na tym forum. Wszystko to niby grzecznie, na poziomie ,ale czasami w zawoalowany sposób z ironią , sarkazmem w Jego wypowiedziach można to wyczytać.Mnie osobiście Copa wypowiedzi nie irytują, bo mam już swoje lata i potrafię czytać między wierszami i brać poprawkę na słowo pisane. Na pewno ma wiedzę bokserską i sporo wnosi jak pisze rzeczowo i konkretnie ale lubi też "dręczyć" w swoich odpowiedziach, bo raczej nie lubi jak nie jest racja po Jego stronie.Niby przyzna komuś rację, ale nie do końca.W prowadzonej konwersacji bardzo niezręczna sytuacja jest, co może drażnić,gdy Cop pisze celowo czy przez pomyłkę np polaków z małej litery, wasz,wasi rodacy z małej litery. Jeśli jestem Polakiem a wyjechałem do USA ileś lat temu i aktualnie bardziej się czuję np Amerykaninem niż Polakiem, to mimo wszystko z szacunku do Polaków, do narodu z którego się pochodzi uważam, że powinno się pisać słowa na które jesteśmy wrażliwi i uczuleni my Polacy mieszkający w Polsce z dużej litery.Bo inaczej to ja po prostu odbieram to jako lekceważący ton płynący od bogatego Wuja Toma z Ameryki.
 Autor komentarza: cop
Data: 21-01-2014 22:18:24 
@Miro - Respectuje Polske i Polakow. Chociazby ze wzgledu na to, ze czesc moich pradziakow wywodz sie z Polski. Mowiac to, nie sadze iz robie jakikolwiek blad w momencie kiedy uzywam duzych lub malych literek. W wiekszosci wypadkow spowodowane jest to bledami w "software" ktorego uzywam... Jezeli ktods jest zbyt wrazliwy... no coz, przepraszam
 Autor komentarza: magic19
Data: 21-01-2014 22:38:24 
Miro

Jest dużo prawdy w tym co piszesz też zauważam czasami te szczegóły w jego pisowni(ale On to umiejętnie zwala na to,że ma taki program:)) i zdaje sobie sprawę,że jest różnica między elokwentną pisownią a kulturą osobistą ale ją wynosi się ponoć z domu.Najgorsze jest to,że dużo ludzi na tym forum próbuje go kopiować bo nie potrafią być poprostu sobą.Czasami na tym forum można odnieść wrażenie,że jest się na jakimś kółku poetycko literackim:),jeden przez drugiego wysila się jakby tu w piękniejsze słowa ubrać swoją myśl a to przecież tylko forum na temat boksu i nie każdy zagorzały fan boksu musi mieć doktorat i kilka fakultetów.Kiedyś zastanawiałem się,tak mi przeszło przez myśl jakby ktoś z wykształceniem zawodowym nie operujący piękną Polską pisownią ale wielki fan boksu chciałby się włączyć do dyskusji na forum to po przeczytaniu kilku wpisów pewnie od razu pasuje i pewnie nie jeden zrezygnował a mógł mieć nie mniejsze pojęcie na temat boksu niż nie jeden z tych poetów na tym forum.I nie chodzi mi oto żeby obniżać poziom tego forum tylko tak mi to kiedyś przeszło przez myśl.
 Autor komentarza: Niko1
Data: 21-01-2014 22:42:19 
Ja jak powiedzialem lubie wypowiedzi Cop'a. Wiem, ze niektore sformułowania jakich uzywa,by kogos delikatnie wkurzyc, robi to specjalnie i bardzo fachowo. To trzeba Ci pryznac Cop. Wiem, ze chcesz byc w centrum uwagi, to juz sobie tutaj wyrobiles. Tak, Cop zawsze ma najwiecej do powiedzenia ( nie odbieraj tego negatywnie, chodzi tu o pozytywna strone). Fajnie, ze sie udzielasz, ze duzo wiesz i to przekazujesz na Org'u. Lecz jednak zdanie " To zreszta czesc zaplanowanej gry " brzmi jednak troche sceptycznie. Czy ta gra polega na tym, aby kazdy postrzegał Cie jako wielkiego,kompromisowego experta ? Gra polega na tym by zablysnac, by byc na topie, by bylo realy load.
 Autor komentarza: meh
Data: 21-01-2014 22:49:26 
cop, czytając Twoje komentarze od dawien dawna odnoszę pewne wrażenie. Wy, Amerykanie ( jeśli mogę zaliczyć Cię do tej grupy) macie pewną ( nie jedną oczywiście) wspólną cechę. Nie wszyscy oczywiście. Wydaje wam się, że to co się dzieje w USA to jest cały świat. Odnosi się to do wielu rzeczy, do sportu, do geografii, ogólnej wiedzy. Ale to co się dzieje poza granicami USA to już albo jest mało istotne albo po prostu tego nie ma. Z tego co zauważyłem komentujesz głównie tylko newsy które mają coś wspólnego z USA, lub o bokserach którzy walczą w USA lub walczyli, bo takich znasz najlepiej. To samo tyczy się Twojej opinii o dziennikarzach itp. Wiedzy o boksie nie zdobywa się na gali. Będąc na gali można nabierać doświadczenia, ale obecność na gali w USA nie jest wyznacznikiem wiedzy o tym sporcie, tym bardziej, że np. Jeff
mieszka w USA... wiec to żaden przykład. Poza tym wypowiadasz się czasem o Klitshko, czy o zawodnikach popularnych, jednak mam wrażenie, że tematów o tym co się dzieje w tym sporcie za granicami Twojego Państwa raczej unikasz. Słabo znasz Szpilke, Włodarczyka, bo rzadko walczyli w USA. Jarasz się Gołota i Adamkiem, bo mieszkają w USA. Zdaję sobie sprawę, ze oczywistym jest, że wiesz wiecej o tym co się dzieje na Twoim "podwórku", natomiast skąd się u was bierze taka ignorancja co do reszty świata. Wielu osobom z tego forum można coś zarzucić ( mi oczywiście tak samo:) ale jedno jest dla mnie pewne- wiele z tych osób interesuje się boksem w szerszym zakresie. Oczywiście, że USA to jakiegoś rodzaju mekka bosku, jednak skąd się biorą Ci bokserzy walczacy u was na stałe? W większości z reszty świata...
 Autor komentarza: Niko1
Data: 21-01-2014 23:03:03 
A skad sie biora ludzie mieszkajacy tam na stale ? Tez z reszty swiata.
Na kazdym forum jest taki Cop, to nie wyjatek. Ci ludzie sa na styl ronda, wszystko kreci sie wokół nich. Mysle, ze realnie niczym sie nie wyrozniaja, a raczej sa mistrzami klawiatury, z delikatnymi problemami software :D Mi pasuja tacy ludzie, wiele wnosza na forum. Lubie tez Dr. Housa, mysle, ze Cop tez go lubi :D
 Autor komentarza: meh
Data: 22-01-2014 00:37:52 
Niko1
Ale ja nie powiedziałem, że ktoś mi tu nie pasuje:) "Wciąłem" się trochę w dyskusje o copie miedzy wami, bo dawno go nie było, a już od dłuższego czasu chciałem poruszyć temat mentalności Amerykanów, bo temat o mentalności Polaków jest tu poruszany na okrągło:) Zresztą trzeba naprawdę bardzo mi podpasć, żeby mi ktoś nie pasował. Podoba mi się to, że forum "żyje". Niezależnie jaki jest tego powód, ale ważne żeby tak się działo, żeby ta strona się utrzymała. Jedno z większych poruszeń jakie pamiętam, to chyba walka Gołoty z Adamkiem ok.5 lat temu. Wtedy to tu się działo... Dobrze, że znów jest o czym dyskutować.
 Autor komentarza: Miro
Data: 22-01-2014 09:01:54 
Meh
mi się wydaje,iż to wynika z tego,iż przez kilkadziesiąt lat po II wojnie światowej USA przechwyciło od Wielkiej Brytanii pałeczkę pierwszego mocarstwa świata. I przez te kilkadziesiąt lat Ameryka postrzegała świat na - My i reszta świata.I w dalszym ciągu jest czy się to reszcie świata podoba czy nie, pierwszym mocarstwem militarnym-atomowym . Pamiętam jak dyskutowałem z moją kuzynką mieszkającą w USA od 1967r/wcześniej mieszkała w Anglii/ przed zagrożeniem ze strony Iranu i ewentualną wojną USA/Nato/ -Iran ,to kuzynka ciągle podkreślała " Jak damy im łupnia" .A więc jest z pochodzenia, narodowości Polką/ Jej rodzice to Polacy/ ale mieszkając tyle lat w Ameryce wsiąkła na trwałe w Amerykę i czuje się być może już bardziej Amerykanką niż Polką ? Nie mówię , iż to źle ,bo Ameryka stała się dla Niej,męża też Polaka, dzieci drugą ojczyzną w której to mogli się kształcić, zdobywać pozycję społeczną, materialną itd.Dzieci/czworo/ świetnie mówią po polsku, kuzynka działa w klubie polonijnym w miejscu zamieszkania.Rodzina w Polsce też miała materialne korzyści ze strony kuzynki. Pamiętam paczki przysyłane w stanie wojennym, które wzbogacały naszą kuchnię domową i Mama była Jej za to bardzo wdzięczna. Tak więc ta megalomania Amerykanów i też Polaków mieszkających już na stałe wiele lat w USA wynika zapewne z tej mocarstwowości Ameryki.Z czasem Ameryka będzie musiała się pogodzić z wyrastającą konkurencją- pozycją Chin w świecie, ale pewnie jeszcze długo będzie ciągle nr 1 militarnym .Pamiętam rozmowę przeprowadzoną w czasie wojny z Irakiem z Irakijczykami mieszkającymi w USA. Wszyscy podkreślali jaka to zła jest Ameryka ,ale nikt z rozmówców nie chciałby wyjechać z USA i zamieszkać z powrotem w swojej pierwszej ojczyźnie.Tak więc poziom życia ekonomicznego w USA powoduje,iż na trwałe Polacy i obywatele innych narodów wrastają w swoją drugą ojczyznę.
 Autor komentarza: Niko1
Data: 22-01-2014 11:21:01 
meh, nie chodziło mi o to czy Ci ktoś pasuje, tylko trochę poparlem Twoja wypowiedź i dodalem cos od siebie. Pisales o bokserach, ja o reszcie świata. Amerykanie, tak właśnie nazywamy ludzi, którzy tak naprawdę nimi sie sa. Pochodzenie maja zupełnie inne. W czasie wojny i po jak i do teraz, emigruje tam mnóstwo ludzi z różnych krajów, USA to wielki mix spolecznosciowy. W samym londynie używanych jest ponad 100 różnych języków. USA to taki wielki Londyn. Ale wszyscy sa Amerykanami.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.