LEBIEDIEW TRZECIĄ ROSYJSKĄ OPCJĄ 'DIABLO'

Nie jest żadną tajemnicą, że Krzysztof Włodarczyk (49-2-1, 35 KO) największe pieniądze może teraz zarobić w Rosji. Dotąd w grę wchodzili dla niego dwaj rywale - pałający żądzą rewanżu za czerwcową demolkę Rachim Czakijew (17-1, 13 KO) oraz Grigorij Drozd (37-1, 26 KO), który w październiku zdetronizował z tronu mistrza Europy Mateusza Masternaka. Jak się okazuje, obecnie za wschodnią granicą wyrósł trzeci poważny kandydat do starcia naszym mistrzem świata federacji WBC w wadze junior ciężkiej.

To Denis Lebiediew (25-2, 19 KO). Mocno bijący 34-latek wraz ze swoim obozem negocjuje z Donem Kingiem odnośnie rewanżu z Guillermo Jonesem (39-3-2, 31 KO), lecz jeśli strony nie dojdą do porozumienia, wówczas Rosjanie wezmą pod uwagę właśnie pojedynek z "Diablo".

Władze WBA dały Lebiediewowi i Jonesowi, a właściwie ich promotorom, czas do dziś do północy by dojść do porozumienia. A to może być trudne.

- Jeżeli Don King nie będzie chciał współpracować, wówczas poszukamy innych wyzwań. Jedną z opcji jest unifikacyjna walka z mistrzem federacji WBC, Krzysztofem Włodarczykiem. Jestem już nawet po słowie z promującym Polaka Andrzejem Wasilewskim. To na pewno dobry pomysł - nie ukrywa reprezentujący interesy Lebiediewa Władimir Hriunow.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Emperror
Data: 16-12-2013 09:12:33 
Diablo lepiej niech weżmie Drozda chociaż niewiadomo jak z Denisem po ostatniej walce ale jeśli ok to Krzysiek to przegra:(
 Autor komentarza: TomekSz
Data: 16-12-2013 09:23:26 
wojna! Krzysiek dałby rade :)
 Autor komentarza: bak
Data: 16-12-2013 09:25:49 
Przed walką z Czakijewem to Diablo był "drewniakiem", "Kłodarczykiem" walczącym zza podwójnej gardy a teraz po pokonaniu Czakijewa na orgu jest to najlepszy cruiser świata, największy puncher świata, przyszły niekwestionowany król wagi cruiser i czołówka, P4P, jedyny który swoim lewym cepem ma szanse ustrzelić Władka ;p Ja przyznam, że wygrana z Czakijewem na mnie zrobiła wrażenie i uświadomiła mi, że Włodarczyk zawsze ma szanse być ośmieszanym przez 10 rund ale pod koniec trafić zmęczonego rywala i wygrać, ale nadal nie uważam, że jest to najlepszy cruiser świata, poza ciosem i obroną nic nie ma i doprowadzenie do unifikacji byłoby osiągnięciem, ale skończyłoby się utratą pasa.
 Autor komentarza: kibicfg
Data: 16-12-2013 09:48:47 
Tylko ze mocny cios i dobra obrona to dwie najważniejsze cechy jakie powinien mieć mistrz świata. Może jeszcze serce do walki. To wszytko Diablo ma.
 Autor komentarza: maniekz
Data: 16-12-2013 10:25:04 
@bak Nie kumasz że na tym polega boks?

To dlatego walka trwa 12 rund a nie jedną.
Jeżeli potrafisz atakować 11 rund i w 12 nie umiesz się bronić, to zasługujesz na bycie mistrzem?

Diablo nie jest wielkim artystą ringowym, ale przez surowość i konsekwencje jest wstanie coś ugrać, póki mu wystarczy zdrowia.

Nie rozumiem myślenia i tworzenia skostniałych doktryn na temat zawodników.
RJJ był wielkim pięściarzem i chwała mu za to, ale dziś to jest ZERO.

Krzysiek Włodarczyk kiedyś też przegrywał i sędziowie mu pomagali, ale dziś jest mocny. Jeżeli to wystarcza, to dobrze dla niego.
Nie nazwałbym go wirtuozem, a bardziej twardym skurczybykiem który dąży do celu.

Uważam że ocena nie może być jednowymiarowa, bo tak jak ludzie się zmieniają tak samo zmienia się opinia o nich.
Jeżeli zmiana jest na lepsze, to tym lepiej dla wszystkich.

Nawet Patol może stanie się kiedyś normalny jak dostanie po głowie i zmieni się zamiast grać pod publiczkę.
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 16-12-2013 11:24:49 
Właśnie bak i jeszcze kilku innych nie mogą pojąć że silny i precyzyjny cios , kondycja i skuteczna obrona to podstawa w zawodowym boksie ...
A problemy kondycyjne rywali biorą się z ciosów Diablo a nie biegania po ringu.
bak
Zobacz sobie chłopaku statystyki to przekonasz się że już w rundzie poprzedzającej deski Czakijewa to Diablo wyprowadził więcej celnych ciosów , a Czakijew czterokrotnie częściej pruł powietrze.
Jak nie rozumiesz na czym polega boks to sobie włącz Cartoon Network i Flapjacka oglądaj.
 Autor komentarza: arpxp
Data: 16-12-2013 11:41:57 
Mi tam bez różnicy, którego z nich Krzysiek pokona.
 Autor komentarza: krystek78
Data: 16-12-2013 11:45:50 
Du diablo najwazniejsza psychika.technike ma i sile tez.tylko czesto go spina i stoi za podwojna garda.oby mial to juz za soba...
 Autor komentarza: bak
Data: 16-12-2013 11:48:38 
Tylko że jak Adamek walczył z Gołotą to było że "obija dziada, tchórza ringowego ze szklaną szczęką i idzie na łatwy zarobek do hw" a jak Diablo chce walczyć z Sosnowskim, który ledtwo chodzi to "Oooooo kolejne wielkie wyzwanie dla Krzyśka! Krzysiek walczy z najlepszą wersją Albercika, gdyż ten jest najbardziej doświadczony życiowo i ringowo, jest doświadczonym ciężkim, który walczył o najwyższe trofea- Mistrzostwo Europy i o pas WBC z Witalijem!". Widać, że kibice nienawidzą Adamka a uwielbiają Diablo stąd takie subiektywne oceny.
 Autor komentarza: AnanRukan
Data: 16-12-2013 11:58:54 
Śniło mi się że Szpilka wygrał w Jegginsem w 6 rundzie przez KO O.o
 Autor komentarza: kibicfg
Data: 16-12-2013 12:01:17 
Diablo był kiedyś strasznie niedoceniany a Adamek przeceniany byli tu tacy co mówili ze Witka obije. Teraz gdy w koncu zaczeto doceniac Diablo niektorym to przeszkadza. Oczywiscie ze walka z Sosna ze sportowego punktu widzenia jest malo atrakcyjna ale ile takich walk toczyl Adamek. Conajmniej kilka i podejrzewam ze wiecej niz Diablo. A jezeli Diablo chce isc do HW to minimum jedna latwa walka jest mu porzebna.
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 16-12-2013 12:37:41 
Moim zdaniem Denis walczy jak Czakijew tylko mocniej bije lepiej zeby nie walczył z tym mutantem bo moze byc wtopa
 Autor komentarza: glaude
Data: 16-12-2013 12:38:10 
Dopóki pięściarz ma siłę i szybkość uciekać w ringu- o tyle Diabeł jest dla niego niegroźny. Jemu pasują przeciwnicy statyczni i mało mobilni. Wtedy szybciej ich może dopaść i skończyć.

Gdy przeciwnik skutecznie ucieka, Krzysiek siłą rzeczy musi wyczekiwać aż padnie mu kondycha i wtedy przechodzi do głównego natarcia.

On nie jest jak Pavlik, że kumulacją zamęcza rywali, bo ani nie stosuje długich serii (BIJE GŁÓWNIE POJEDYNCZE CIOSY), ani nie zadaje tychże ciosów (zwłaszcza celnych) niesamowitych ilości.

Ale to jest jego najlepsza i najskuteczniejsza strategia. Taki Diablo jest najgroźniejszy. Z Rosjanami (wszystkimi trzema) Włodarczyk ma szansę zawsze wygrać przez KO/TKO, bo oni lubią się bić. Nawet Specnaz mimo dobrych nóg ma 'żyłkę' do wymian w półdystansie.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 16-12-2013 12:42:16 
Lebiediew jest najciekawszą opcją dla Krzyśka. Rewanż z Czakijewem jest ryzykowny i z sportowego punktu widzenia nie ma większego sensu. Rachim miał swoją szansę, wystrzelał się i poległ. Mistrzem nie był, więc rewanż mu się nie należy.
Co do potencjalnych szans Diablo z Lebiediew'em , to łatwo nie będzie i myślę, że nie byłby faworytem, ale szanse ma bardzo duże.
 Autor komentarza: CELko
Data: 16-12-2013 13:11:28 
Lebiediev-Włodarczyk to byłaby walka na długo zapamiętana przez kibiców, z Drozdem nie ma sensu gość na pewno obawiałby się siły Diablo.(przez co widowisko ucierpiałoby, a wynik punktowy pewnie i byłby dla Grigorija)
 Autor komentarza: bak
Data: 16-12-2013 13:19:42 
@glaude

Dokładnie, kumulacjami to rozbija Vitali, Froch, Pacquiao, którzy zadają dużo celnych ciosów i biją seriami a nie pojedyńczymi cepami czy lewymi prostymi odganiającymi muchy. Nie wiem skąd się wziął mit, że Diablo rozbijał punkt po punkcie Greena i Czakijewa- po prostu ci dwaj się zmęczyli i Diablo trafiał lucky punchem w wymordowanych kondycyjnie wystrzelonych rywali. Rozbił to owszem- starego Fragomeniego w najgorszej formie w karierze. Palaciosa, który nie jest wybitnym pięściarzem, ale ma kondycję i siłę jakoś nie mógł rozbić w 2 walkach.
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 16-12-2013 13:34:54 
Każdy ma swoją wizję podstaw boksu...

Cios i obrona Włodarczyka to dużo, ale czasem dużo... za mało.
Paradoksalnie - niejaki USS nie ma ani ciosu ani szczególnej obrony, więc dlaczego wygrał?

Ano dlatego, że Włodarczyk jest jednowymiarowy, przewidywalny i otrzymawszy poukładanego szybkiego zawodnika po prostu przegrywa. Paradoksalnie (znów) to Drozd jest najgorszą opcją. Szybki, inteligentny, unikający głupiej bijatyki...

Włodarczyka jest ostatnio za co szanować, ale nie można zagłaskać. Brak elastyczności stylu walki był i pozostanie jego największą słabością. Są bowiem zawodnicy, którzy nie pozwolą się porządnie trafić przez całą walkę, co przy ilości zadawanych przez Diablo ciosów wcale nie jest bardzo trudne. Z drugiej strony - nie ma takiej obrony, która nie pozwoliłaby sędziom punktować.
 Autor komentarza: Milan
Data: 16-12-2013 13:39:02 
ostatnio Czakijew był najgorsza opcja teraz Drozd lol
najgorsza opcja jest Specnaz bo to mistrz i udowodnił to w ringu , Drozd obił przecietnego Matsera i robi sie z niego nie waidomo jak dobrego boksera

dla mnie jako kibica boksu ewentualna starcie z Lebideivem jest absolutnie topowe jesli chodzi o wschodi kierunek , drugi wymarzony rywal to Huck
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 16-12-2013 14:39:27 
UrbanHorn
Cunningham w walkach z Diablo był w absolutnym prime , a Włodarczyk prezentował 70% tego co obecnie. Mimo tego nawet w rewanżowej , przegranej walce z Cunnem wypadł lepiej niż Adamek rok temu.
Ps.nie jest niczym dziwnym że zawodnicy gibcy i śliscy nie pasują stylowo Włodarczykowi . Ale tacy sami nie pasują np.Witalijowi Kliczko i wielu innym wybitnym pięściarzom.
 Autor komentarza: Artur1969
Data: 16-12-2013 14:53:05 
@krzysiek34

"Zobacz sobie chłopaku statystyki to przekonasz się że już w rundzie poprzedzającej deski Czakijewa to Diablo wyprowadził więcej celnych ciosów , a Czakijew czterokrotnie częściej pruł powietrze.
Jak nie rozumiesz na czym polega boks to sobie włącz Cartoon Network i Flapjacka oglądaj"

Absolutnie popieram w 100%
 Autor komentarza: Janusz1970
Data: 16-12-2013 15:07:30 
Krzysiek przełamie Lebiedieva , ja wam to mówie :)
 Autor komentarza: Janusz1970
Data: 16-12-2013 15:12:42 
Milan ma racje robicie z Drozda niewiadomo kogo , a obił tylko przeciętnego i przeraklamowanego strasznie na tym forum miłego chłopczyka Mastera.
 Autor komentarza: Trochim
Data: 16-12-2013 15:31:18 
Autor komentarza: Milan
Data: 16-12-2013 13:39:02
ostatnio Czakijew był najgorsza opcja teraz Drozd lol
najgorsza opcja jest Specnaz bo to mistrz i udowodnił to w ringu , Drozd obił przecietnego Matsera i robi sie z niego nie waidomo jak dobrego boksera

dla mnie jako kibica boksu ewentualna starcie z Lebideivem jest absolutnie topowe jesli chodzi o wschodi kierunek , drugi wymarzony rywal to Huck

Do walki z Huckiem niestety nigdy nie dojdzie... :((
 Autor komentarza: raf055
Data: 16-12-2013 16:08:46 
Jeżeli walka odbyłaby się,to byłaby to też walka o tytuł najbrzydszego boksera.Obydwaj urodniki jakich mało.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 16-12-2013 18:28:39 
Walka na pewno niezła dla kibiców. Co do szans to większą dałbym Denisowi, ale pod warunkiem, że nie ma urazu psychicznego po bombkach od Jonesa. Krzysiek jest na etapie super pewności siebie i psychicznie może być o niebo przed obecnym Lebedevem.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty Krzycho pod koniec walki przed czasem.
 Autor komentarza: marus10
Data: 16-12-2013 18:47:00 
Ta opcja jest chyba najpoważniejsza i najlepsza pod względem sportowym , no i nie oszukujmy sie pod względem finansowym również . Choć i jest to najniebezpieczniejsza opcja . Ale trzeba takie walki brać i dawac z siebie wszystko . Drozd niech da rewanż Masternakowi , chociaż nie wiem czy jest sens . Rahim , to też dobra opcja , ale jeżeli już Diablo go pokonał , to chyba czas na nowe wyzwania :D
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.