UDANA OBRONA SANTA CRUZA

Leo Santa Cruz (26-0-1, 15 KO) pokonał przed momentem Cesara Sedę (25-2, 17 KO), broniąc tym samym po raz pierwszy tytuł mistrza świata kategorii super koguciej według federacji WBC.

Champion już na początku zyskał przewagę ciosami prostymi, akcentując pierwszą rundę ładną akcją lewy-prawy. W drugiej kontynuował swoje ataki i znów kilka razy dosięgnął głowy challengera, ale ten nieoczekiwanie powrócił bardzo udaną trzecią rundą. W czwartej Meksykanin zaczął składać ciosy w dłuższe kombinacje i nawet jeśli przestrzelił dwoma uderzeniami, to jakiś w serii zawsze wchodził. Pół minuty przed końcem piątego starcia trafił akcją prawy hak po dole-krótki prawy sierp. Seda padł na matę i choć bardziej było to spowodowane złym ustawieniem nóg niż siłą ciosu, to sędzia nie miał wyboru i musiał liczyć do ośmiu.

W kolejnych minutach wszystko się wyrównało, a boksujący z odwrotu pretendent kilka razy wciągnął Santa Cruza na skuteczną kontrę. Dopiero w dziewiątej odsłonie obrońca tytułu przypieczętował swoją przewagę potężnym prawym sierpowym. Seda ustał, jednak był lekko naruszony i przez moment znalazł się w tarapatach. Końcowe minuty to zażarte wymiany, wciąż natomiast z lekką przewagą Santa Cruza. Po ostatnim gongu sędziowie typowali jego przewagę w rozmiarach 116:111, 115:112 i 117:110.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Gogolius
Data: 15-12-2013 03:45:07 
U mnie 117;110, Santa Cruz lepszy w każdym elemencie, ale Seda nie dał się zjeść na sucho. Chciałbym, żeby taki Santa Cruz zawalczył z Rigo, jeden z nielicznych, który cokolwiek mógłby ugrać (w sensie ze 2-3 rundy).
 Autor komentarza: canuck
Data: 15-12-2013 03:46:04 
Dobra walka. Taka klasyczna Latynowska mlocka pomiedzy dwoma dobrymi bokserami. Santa Cruz wygral zasluzenia, ale byla to ciezka walka.
 Autor komentarza: karpiomaniak
Data: 15-12-2013 04:32:48 
haha... dobre ze 2-3 a w przypadku 4 rund uznanoby to za mega sensacje. A tak na poważnie parę razy Santa Cruz został skontrowany przez Sede lewym myślę że Rigo robiłby to bardziej konsekwentnie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.