CHISORA WRÓCI W LUTYM, WARREN CHCE JEGO REWANŻU Z FURYM

- Uszkodziłem sobie kciuk - zdradził Dereck Chisora (19-4, 13 KO), który wczoraj późnym wieczorem pokonał Ondreja Palę (32-4, 22 KO). Aktualny mistrz Europy wszechwag zapowiedział, iż kolejny pojedynek stoczy mimo wszystko już w lutym.

- Zraniłem ten palec prawej ręki, ale nie połamałem, tak więc teraz życzę wszystkim udanych świąt i widzimy się znów w lutym - dodał "Del Boy". Z kolei promujący go Frank Warren chce teraz doprowadzić Chisorę do rewanżu za pierwszą porażkę, jakiej doznał przegrywając na punkty z Tysonem Fury (21-0, 15 KO) dwa i pół roku temu.

- Opinia publiczna chciałaby obejrzeć tę walkę. Co prawda Tyson wygrał za pierwszym razem, jednak od tego czasu obaj zanotowali następne wartościowe zwycięstwa - skomentował swój pomysł sławny promotor.

Autor komentarza: rocky86
Data: 01-12-2013 15:50:09
Bardzo ciekawa opcja dla Chisory, w tej formie poradzilby by sobie z Furym. Swoja droga uwazam, ze sie slabo zaprezentowal. Wciaz zbiera wszystko na twarz, a Pala to zwykly sredniaczek, wiec to na przyszlosc zbyt dobrze nie rokuje. Poza tym Chisora byl w tej walcze naruszony, mozliwe, ze traci ta swoja odpornosc, zbieranie poteznych bomb od Vita, Heleniusa, Fury'ego i Haye'a zrobilo swoje.
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 01-12-2013 16:15:42
Już w druiej walce Chisiora po mocnym ciosie biega po ringi są trzy opcje:
1. Albo stwierdził ze nawet jego z mocną głową można znokautować i po mocnym cisoie lepiej unikac walki.
2.Lub też spadła mu odpornośc na ciosy po TKO od Haye.
3. Albo psycha wysiadła
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 01-12-2013 17:10:21
Fury bedzie w szpitalu psychiatryczNym bo sie zalamie po odmowie Haymakera
 Autor komentarza: przemekw33
Data: 01-12-2013 17:23:12
tak soja drogę patrzę na boxrec z kim Dereck mógłby zawalczyć a tu na * miejcu po walce z bumem widnieje Tarver dobre. Wyprzedził nawet Stiverna który by go rozjechał
 Autor komentarza: maniekz
Data: 01-12-2013 17:27:56
Chisora jest już rozbity i Fury wygra to drugi raz.

Jedyna opcja jest taka że Chisora znów wygra po tym jak zrobi wiatrak i sędzia przerwie.

Chisora jest dobrą opcją dla Adamka.
 Autor komentarza: horhe88
Data: 01-12-2013 17:44:19
To co wczoraj się stało w walce Chisora Pala to skandal. Sędzia nie miał prawa w tym momencie zakończyc walki z werdyktem TKO dla Chisory. TKO= niezdolny do kontynuowania walki tak więc w jaki sposób sędzia ocenił że Pala jest niezdolny do kontynuowania walki?
1. Spojrzał mu w oczy i ocenił że jest na tyle zamroczony że nie nadaje się do walki? Nie nie spojrzał mu w oczy bo Pala w momencie przerwania walki stał tyłem do sędziego więc sędzia nie widział w jakim jest stanie Pala. Więc stan Pali nie mógł byc podstawą do przerwania pojedynku, bo nie został należycie oceniony, tym bardziej że nawet chiwlę po ciosie który otrzymał w tył głowy nie zdradzał żadnych oznak niezdolności do kontynuowania walki, stał rozmawiał z sędzią itd.
2.Czyżby sędzia uznał że Pala się intencjonalnie odwrócił co oznacza "poddanie"? Przecież Pala się nie odwracał tylko szedł od początku do końca akcji, na wprost siebie, to Chisora wymknął się spod lin zaszedł Palę od tyłu/boku i dlatego Pala znalazł się tyłem do Chisory. Sytuacja analogiczna z Adamek Grant z 12 gdzie Grant wpadł na liny i znalazł się tyłem do Adamka. Wg. tej teorii w tym momencie wlaka powinna zostac przerwana z werdyktem TKO dla Adamka. Sytuacja 7:42s
Bzdura, sędzia tak jak w przypadku Adamek Grant nie miał podstaw do przerwyania tej walki z werdyktem TKO tak samo nie miał podstaw do przerywania walki Pala Chisora. Bo zarówno ani Grant ani Pala nie odwrócili się tyłem do przeciwnika tym bardziej nie było to intencjonalne.
3.Sędzia uznał TKO (niezdolny do kontynuowania walki) dopiero PO CIOSIE CHISORY W TYŁ GŁOWY, czyli PO faulu. Jeżeli zawodnik jest niezdolny do kontynuowania po faulu to zawodnik faulujący powinien zostac zdyskwalifikowany, tak jak został zdyskwalifikowany Rockygiani w I walce z Michalczewskim po ciosie poniżej pasa. Tym bardziej że tam to Michalczewski swoją aktorską grą udawał że jest niezdolny do kontynuowania pojedynku, natomiast wczoraj Pala nic nie udawał tylko jego niezdolnośc do kontynuowania pojedynku była oceną sędziego. Więc nie TKO tylko DQ na korzyśc Pali. Brytyjskie ringi to cyrk do kwadratu.
 Autor komentarza: otke
Data: 01-12-2013 18:41:38
Walka się skończyła po lewym sierpowym, a nie prawym w potylicę. Pala leżał na narożniku i nie wiedział gdzie jest. sędzia spóźnił się z interwencją i tyle można mu zarzucić.
Data: 01-12-2013 18:54:06
Tak horhe88

mylisz się otke ma racje Pala w tym narozniku nie wiedział juz o co chodzi
Data: 01-12-2013 19:16:38
Sędzia nie przerwał po lewym sierpowym chociaż miał na to wystarczająco czasu tylko po prawym w potylicę, to są fakty a z faktami się nie dyskutuje. Jeżeli uznał że należy zakończyc walkę z powodu niezdolnści do kontynuowania pojedynku przez Palę (bezpodstawnie ponieważ nie widział twarzy Pali i nie był w stanie w tym momencie dokona prawidłowej oceny stanu Pali) to powinien ogłosic zwycięstwo przez dyskwalifikację Czecha ponieważ wg oceny sędziego Pala nie był zdolny do kontynuowania pojedynku dopiero po ciosie w potylicę a nie przed ciosem (przerwał walkę dopiero po ciosie w Potylicę a nie przed nim), czyli Pala był niezdolny do kontynuowania pojedynku PO FAULU. To oznacza dyskwalifikację faulującego i zwycięstwo drugiego zawodnika czyli Paly.
 Autor komentarza: Milan
Data: 01-12-2013 20:13:27
Sędzia trochę zawalił to fakt, Pala powinnien być liczony na stojąco po tym jak pokazał plecy w narożniku , co nie zmienia faktu ze długo ta walka by nie potrwala
 Autor komentarza: Kryzys
Data: 01-12-2013 20:13:47
horhe88
Jeśli sytuację w walce Granta z Adamkiem za taką samą jak tutaj, to nie mam więcej pytań. Pala nawet nie próbował odwrócić się z powrotem, on już praktycznie leżał.http://youtu.be/F5FYy96yTXc?t=12m30s tu zauważysz, że Pala po tym jak wpadł w narożnik przytula się do niego i już nie chce więcej i to przed ciosem w tył głowy. Oberwał kilka ciosów czystych i odechciało mu się walczyć. Jeśli zawodnik nie wie gdzie się znajduje i wpada na narożnik to musisz chyba zauważyć, że dzieję się coś z nim złego.
Data: 01-12-2013 20:32:46
"Jeśli sytuację w walce Granta z Adamkiem za taką samą jak tutaj, to nie mam więcej pytań."

Bo tu nie ma o co pytac. Zarówno Grant/Pala szli na wprost siebie, a Adamek/Chisora wymknęli się spod lin i z rozpędu Grant/Pala wpadli na liny/narożnik. Czyli nie było tu odwaracania się plecami do przeciwnika co mogłoby byc przczyną uznania tego jako TKO.

Pala nie był zamroczony co było widac jak odwrócił się do sędziego gdy ten już pozdrowił publicznośc, normalny trzeźwy wzrok a przecież tam był jeszcze cios w tył głowy. Sędzia nie miał podstaw żeby stwierdzic że Pala jest niezdolny do kontynuowania walki bo nie widział twarzy Pali i to że popełnił błąd wida było po reakcji Pali który ułamek sekundy po zatrzymaniu walki odwrócił się do sędziego i spojrzał na niego z niedowierzaniem

" już nie chce więcej i to przed ciosem w tył głowy."

Pala nie miał czasu na to żeby się odwrócic, bo za chwilę otrzymał kolejny cios w tył głowy, po drugie nawet jakby chciał to nie powinien się w tej sytuacji odwraca, tylko poczeka aż sędzia wyda komendę stop i mu to umożliwi, bo tak powinien zrobi sędzia.

"Oberwał kilka ciosów czystych i odechciało mu się walczyć."

Nie było żadnych podstaw żeby dokonac takiej oceny tego nie było widac w momencie w którym walka została przerwana, a reakcja Paly zaraz po przerwaniu tej walki dodatkowo przeczy tej teorii.

"Jeśli zawodnik nie wie gdzie się znajduje"

Skąd ci to przyszło do głowy, Pala jeszcze po oberwaniu ciosu w tył głowy za ułamek sekundy obrócił się do sędziego i wzrokiem zupełnie trzeźwym ze zdziwieniem spojrzał się na niego z wyrazem twarzy "co robisz pedale?".

"wpada na narożnik to musisz chyba zauważyć,"

On wpadł w narożnik tak jak wpadł Grant w liny a to nie oznaka niezdolności do kontynuowania pojedynku.
 Autor komentarza: milek762
Data: 01-12-2013 21:05:46
Zgodze się z rockym 86 odnośnie odporności Chisory
przyjmowanie na twarz cieżkich ciosów hellniusa ,Vita i Heya zrobił swoję , czas pokaże czy mam rację .

Pala to zwykły osiłek bez techniki średniak żadnym zagrożeniem nie był
dla Chisory.

co rewanżu z furym myśle że ponownie Tyson by go wypunktował śmiem twierdzić że bardziej wyrazniej niż w 2011 roku
Data: 01-12-2013 22:46:05
horhe
Gościu nawet nie miał podniesionych rąk, żeby się bronić. Tylko opuścił je na linach i czekał na nie wiadomo co. Mówisz, że on szedł tylko do przodu, a nie zauważysz, że wszedł sam na liny, kto tak robi nie będąc zamroczonym. Zresztą nawet jeśli nie był zamroczony to zdecydowanie dał takie wrażenie i ja będąc na miejscu sędziego też zatrzymałbym walkę i założę się, że zdecydowana większość profesjonalnych sędziów także.