JABŁOŃSKI PO WYGRANYM TURNIEJU W ROSJI

Kapitan Hussars Poland Tomasz Jabłoński (75 kg) wygrał turniej „Amber Gloves” w Kaliningradzie.

- W pierwszej walce pokonałem jednogłośnie na punkty zawodnika gospodarzy. Mimo że bardzo dużo moich ciosów dochodziło celu, nie udało mi się zwyciężyć przed czasem. Rywal miał bardzo odporną głowę - powiedział Tomasz Jabłoński.

W finale pięściarz z trójmiasta, startujący w Rosji w barwach Sako Gdańsk, miał się spotkać z Litwinem. - Niestety młodzieżowy mistrz tego kraju Filipowicz nie stawił się w ringu, a powodem była kontuzja - dodał.

Oprócz Tomasza Jabłońskiego, który pełnił rolę również trenera Sako, w Kalinigradzie wystąpiło jeszcze czterech zawodników tego klubu.

- Porażki ponieśli Filip Wachała, Kamil Al-Termini i Łukasz Zyguła. Bardzo brzydko zakończyła się z kolei walka z udziałem Adilla Asłanowa (w poprzednim sezonie w barwach Husarii w WSB). Prezentował się rewelacyjnie, nie dopuszczał praktycznie w ogóle do siebie mocnego Litwina. Po ostatnim gongu byliśmy pewni zwycięstwa na punkty, lecz wtedy sędzia zaczął mieszać z kartami punktowymi i wreszcie spytał... prezesa miejscowego okręgu o wynik. Prezes wskazał na Litwina. Po rozmowach z sędziami dowiedzieliśmy się, że to Adil wygrał stosunkiem głosów 2-1. Powodem całej sytuacji było prawdopodobnie gruzińskiego pochodzenie Adila. To było bardzo niesportowe zachowanie - ocenił Tomasz Jabłoński, który był zniesmaczony mieszaniem sportu z politycznymi konfliktami.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ned
Data: 21-10-2013 21:57:43 
Gratulacje!
 Autor komentarza: ARAS1234
Data: 24-10-2013 11:08:10 
http://www.youtube.com/watch?v=Ml67SHunXEo - walka wspomnianego powyżej Adilla. Sorry za udostępnianie linka ale po prostu myślę że na prawdę warto zobaczyć cyrk przy wyniku... i takie rzeczy niszczą boks od amatorstwa po największe walki zawodowe. Przykładów jest na pęczki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.