PORAŻKA KOWALCZYKA NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA

Niestety dziś z Mistrzostwami Świata seniorów w boksie, odbywającymi się w Ałmatach w Kazachstanie pożegnał się kolejny reprezentant Polski. Michał Kowalczyk (75 kg) i tak zrealizował plan maksimum, gdyż mając na koncie ledwie kilka międzynarodowych startów, wygrał swoją pierwszą walkę w światowym czempionacie. Niestety w drugim pojedynku, zakończonym parę godzin temu, trafił na przeszkodę nie do przejścia, tegorocznego wicemistrza Europy z Mińska i brązowego medalistę mistrzostw świata z 2011 roku, rumuńskiego pięściarza Bogdana Juratoniego.

Doświadczony rywal nie dał Kowalczykowi najmniejszych szans, wygrywając z nim zdecydowanie na punkty wszystkie rundy, momentami wręcz deklasując naszego reprezentanta. Warto jednak podkreślić, że obu zawodników pod względem doświadczenia na ringach międzynarodowych dzieli prawdziwa przepaść. W tej sytuacji, po nieoczekiwanej wczorajszej porażce Dawida Michelusa już w pierwszej walce i spodziewanym niepowodzeniu Mateusza Tryca w konfrontacji z Joe Wardem, ostatnim pięściarzem, który będzie bronił honoru naszych barw jest Ireneusz Zakrzewski (69 kg), który jutro w walce o ćwierćfinał zmierzy się z mocno bijącym Gabrielem Maestre z Wenezueli, ćwierćfinalistą olimpijskim z Londynu (uległ tam późniejszemu mistrzowi Serikowi Sapijewowi). Trzymajmy więc kciuki za Zakrzewskiego, gdyż jego porażka oznaczać będzie powrót naszej reprezentacji bez medalu, na który w mistrzostwach świata czekamy już dziesięć lat...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: TooL
Data: 21-10-2013 21:23:21 
ma ktos link do 'drabinek' z tych mistrzostw? próbowałem sam odnalezc na stronie aiba,ale zginałem w gaszczu bezsensownych informacji tej strony. z góry dzieki.
 Autor komentarza: hawran
Data: 21-10-2013 21:29:38 
www.pzb.com.pl tu masz wszytko
 Autor komentarza: hawran
Data: 21-10-2013 21:31:09 
http://pzb.com.pl/artykul/po-losowaniu-mistrzostw-%C5%9Bwiata-senior%C3%B3-kazachstanie
 Autor komentarza: TooL
Data: 21-10-2013 21:39:49 
dzieki wielkie
 Autor komentarza: JK77
Data: 21-10-2013 21:55:02 
Do redakcji:
Panowie zmieńcie fotki, bo cały czas "promujecie" boks olimpijski w kaskach...
 Autor komentarza: Kronk
Data: 21-10-2013 23:49:35 
Nie chcę być złym prorokiem ale byłem przekonany że nie zdobędziemy żadnego medalu. Szanuję tych chłopaków i życzę im dobrze ale w amatorce jesteśmy trzecim światem. Zostałem pamiętam za tą opinię zaatakowany i ktoś sądził że na pewno Michelu zdobędzie brąz chociaż. Michelus nasza nadzieja już niestety odpadł po dobrej walce trzeba przyznać.
Trzeba coś zrobić musi coś się ruszyć ratujmy amatorski boks bo nie jesteśmy nawet cieniem cienia dawnej potęgi.
 Autor komentarza: Olaf92
Data: 21-10-2013 23:49:41 
Na stronie aiba.org jest od groma fotografii wysokiej jakości więc polecam skorzystać. Walka Irka Zakrzewskiego jutro o godzinie 16stej zapraszam. Tu ją oglądniecie! http://kazsport.kaztrk.kz/ru/online http://en.glaz.tv/online-tv/kazsport
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.