POCHÓD ŚLEPCÓW

Właśnie byliśmy świadkami kolejnego popisu Floyda Mayweathera Jr. (45-0, 26 KO). Napisać, że "Money" zdeklasował Saula Alvareza (42-1-1, 30 KO), to jakby stwierdzić, że bolid Formuły 1 jest szybki. Trudno znaleźć właściwe określenie dla tego, co wydarzyło się w ciągu ostatniej godziny na ringu w MGM Grand w Las Vegas. Być może był to najdroższy publiczny sparing w historii boksu, za który profesor udzielający surowej lekcji młodemu adeptowi zainkasował ponad 40 milionów dolarów. Oczywiście "hejterzy" genialnego króla P4P stwierdzą, że walka była nudna, a obiekt ich zawiści nie popisał się, ale cóż można na to poradzić, skoro w ringu było za dużo ubijanego na zimno cynamonu, a zabrakło meksykańskiego chili?

Okazało się jednak, że grono "hejterów" Mayweathera jest znacznie bardziej wpływowe, niż można było przypuszczać. Zalicza się do niego nawet jeden z "sędziów" punktujących walkę, a właściwie sędzina - niejaka pani Cynthia J. Ross, która widziała w tym starciu... remis. W ten sposób przyczyniła się do utrwalenia krzywdzącego stereotypu odmawiającego kobietom znajomości boksu. A już poważnie - zgadzam się z tym, co na gorąco stwierdził w studiu Orange Sport komentujący walkę Janusz Pindera: ta pani powinna zostać pozbawiona licencji. Ktoś, kto puntkował w tej walce remis, nie ma pojęcia o boksie. Zresztą pozostali dwaj sędziowie też się nie popisali, dając "Canelo" po trzy i cztery zwycięskie rundy, podczas gdy on we wszystkich był jak dziecko we mgle. Można jednak przyjąć, że mocno na wyrost nagrodzili Meksykanina za jego desperackie, choć zupełnie bezskuteczne ataki. Jednak punkowanie remisu to skandal. Całe to grono przypominało bohaterów XVI-wiecznego obrazu Petera Bruegla "Ślepcy prowadzący ślepców". Tego typu sztuczki nie odbiorą jednak Mayweatherowi zasłużonej chwały. Floyda może pokonać jedynie... czas. Ale biorąc pod uwagę jego dzisiejszą dyspozycję muszę zmartwić "hejterów" - długo jeszcze na to poczekacie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Historyk sztuki, adiunkt na UAM w Poznaniu. Boks stał się jego pasją w latach 80. ubiegłego wieku, gdy Mike Tyson zmiatał z ringu kolejnych rywali, filmowy Rocky bił się w Moskwie z Ivanem Drago, a pięściarze z kadry prowadzonej przez Andrzeja Gmitruka przywieźli z Igrzysk Olimpijskich w Seulu cztery brązowe medale. Autor felietonów oraz opracowań historycznych poświęconych pięściarstwu, które poznał również w praktyce, 20 lat temu pod okiem trenera Grzegorza Swadowskiego.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Nixon
Data: 15-09-2013 08:17:45 
Jedynym którego może pokonać Floyda jest o dziwo LARA, ale jest on mało popularny i słabo PPV by się sprzedało. A dlaczego tak sądzę ?, bo styl robi walkę i myślę, że Floydowi ktoś taki jak Lara nie pasowałby
 Autor komentarza: wrzeluk
Data: 15-09-2013 08:17:58 
Bardzo dobra opinia na temat walki.

Jakby walka była bardziej wyrównana to by po prostu zwałowali Floyda.
 Autor komentarza: fadfaa
Data: 15-09-2013 08:18:00 
Sędziowanie tej pani było skandaliczne. W 100% zgadzam się z panem Pinderą.

Zapraszam do czytania i komentowania moich najnowszych na szybko wpisów

http://www.bokser.org/content/blog/2013/09/15/080840/index.jsp

http://www.bokser.org/content/blog/2013/09/15/072629/index.jsp
 Autor komentarza: arjon6
Data: 15-09-2013 08:20:03 
Dlaczego od razu "Hejterzy" Floyd ma bardzo dobrą technikę ale nie każdemu może podobać się jego styl walki, dla mnie jest po prostu nudny i zachowawczy.
 Autor komentarza: george474
Data: 15-09-2013 08:43:47 
Genialny refleks, praca nóg, niesamowite czucie walki, czyli za nim przeciwnik coś zrobi, Floyd już ma odpowiedź, oraz wynikająca z tego wszystkiego pewność siebie, powoduje, że obecnie tylko jakiś przypadek, pozwoli zdetronizować tego pięściarza. Można mieć oczywiście wątpliwości co do atrakcyjności walk Mayweathera, ale cel uświęca środki i mimo wszystko, nawet najwięksi oportuniści moneya, muszą uznać jego kunszt bokserski.
 Autor komentarza: nycthia
Data: 15-09-2013 09:06:09 
Autor artykułu niczym się nie różni od Hejterów, obrażając w swoim "gniocie" Alvareza i robiąc do niego wycieczki osobiste. Ubolewam, że taka osoba została dopuszczona do pisania na tak poważnym portalu. Proszę spojrzeć na jego artykuł na temat ostatniej walki Banksa:
http://www.bokser.org/content/2013/06/23/122424/
Niewątpliwie Pan Tomasz Ratajczak jest zwolennikiem teorii spiskowych, szczególnie teorii smoleńskiej. Można zauważyć, że wszystko to przekłada się na rzetelność jego artykułów. Czytając jego gnioty odnoszę wrażenie, że Pan Ratajczak oglądał inną walkę. Gdzie w 3 rundzie Mitchell leżał na deskach?? Nie widzę w ogóle geniuszu Floyda oraz jego wspaniałego popisu w tej walce. Oczywiście jest królem P4P, ale tylko dlatego, że Ameryka nie ma solidnego reprezentanta w wadze ciężkiej, więc musieli kogoś nadmuchać. Mogę powiedzieć, że Floyd jest wspaniały w defensywie, ale to i tak jest naciąganie. Niewątpliwie muszę się zgodzić z tym, że Floyd jest najlepszy na swoim podwórku (czytaj w swojej wadze i pokrewnych). Zgodzę się też z autorem, że punktowanie było skandaliczne. Ogólnie walka była nudna, jak styl walki Floyda. Gratuluje tym, którzy zapłacili 80$ za P4P, ale kto bogatemu zabroni.
 Autor komentarza: Demolition
Data: 15-09-2013 09:06:46 
Geniusz, w doslownym tego slowa znaczeniu.
 Autor komentarza: noclipek
Data: 15-09-2013 09:09:17 
@nycthia

Wyjdź i nie szerz herezji.
 Autor komentarza: William
Data: 15-09-2013 09:14:36 
Money pytany tuż po walce o ten werdykt jeszcze dość spokojnie odpowiadał ,nie oburzał się nie obrażał nikogo ,widać pomimo swojego burzliwego charakteru to inteligenty gość ,myślę że na siłę Oscar szuka pogromcy Floyda ,szkoda że robi to pod stołem niszcząc boks a nie szuka sportowych aspektów które mogły mu by dać sukces nad Floydem,nie wiem w tv to inaczej widać ale czy Floyd nie jest za szybki dla tych starych ślepców ? co oni punktowali ,ciosy Alvareza w liny po których Floyd sprawdzał czy któraś z nich nie została naruszona :) ? nie wiem ale zgadzam się z Wami dyskwalifikacja dożywotnia dla Pani ,dwaj Panowie zresztą też powinni się tłumaczyć chodz Oni pewnie się wybronią, mysle że teraz ludzie ze sztabu Floyda którzy nie są przecież głupcami będą dokładnie przyglądac się kolejnym sędziom .pozdrawiam
 Autor komentarza: gemba
Data: 15-09-2013 09:15:53 
ciekawe co powiedza ci ktorzy twierdzili ,ze cynamon wygra z geniuszem floydem ? niema piesciarza na floyda.canelo nie istnial w tej walce,nadawal sie jedynie do posypania pierogow .
 Autor komentarza: William
Data: 15-09-2013 09:20:33 
Autor komentarza: nycthia
Data: 15-09-2013 09:06:09

pamiętaj że to opinia własna ,Pan redaktor ma do takiej prawo ,a Ty masz prawo sie z tym nie zgodzić,ale Twoje argumenty mało przekonywujące ,zapytam retorycznie Czy to wina Floyda że jest taki dobry ?
 Autor komentarza: zin
Data: 15-09-2013 09:43:25 
walka

http://www.youtube.com/watch?v=AbVPtWTQHPI
 Autor komentarza: Sander
Data: 15-09-2013 09:51:28 
Panowie kiedy walki z tej gali mogą być na YT?
 Autor komentarza: maniekz
Data: 15-09-2013 09:54:04 
Tak jak pisałem przed walką że hejterzy krytykują Moneya, a po walce chwalą.

Canelo nie miał atutów, a jego pewność siebie była zasłoną dymną przed pustką. Bezradność z każdą rundą.

Można kogoś nie lubić, ale nie wielu na świecie było bokserów z tak dobrą defensywą.

Chłop jest pięściarzem, a nawet nie został rozbity.

Brak obecności Oscara był oczywisty, on wiedział że Canelo nic nie jest wstanie ugrać i nie zniósł by kolejnej porażki przed Floydem.
Za dużo gadania, za mało argumentów.
 Autor komentarza: PysznyT
Data: 15-09-2013 10:10:41 
Jak dla mnie, totalnej deklasacji nie było. Oczywiście Floyd wygrał i był dużo lepszy, ale Canelo starał się atakować i nie wyglądał w mojej opinii "jak dziecko we mgle". Punktowałem 118-110 :)
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 15-09-2013 10:20:36 
Floyd był niesamowicie szybki. On będzie się długo starzał, bo walczy rzadko i obrywa po głowie bardzo rzadko, a do tego również między walkami jest w formie, nie zapuszcza się, no i ma kasę, która pomaga mu stosować np. najlepszą dietę, najlepsze środki, najlepszych sparingpartnerów i do tego jest królem P4P, więc to on dyktuje warunki odnośnie umownych limitów wagowych czy doboru przeciwników.

Canelo miał w zasadzie tylko ogromną pewność siebie. niestety zgubą jest jego popularność wynikająca z jego rzadkiej urody. Niektórzy w USA i w Meksyku uważają go za kogoś wyjątkowego - meksykański James Dean. Canelo nie jest jednak nikim wyjątkowym. Jest po prostu bardzo dobrym bokserem. Poza tym był na ważeniu niesamowicie odchudzony. Waga ma znaczenie. Nikt nie może się z tym kłócić. Tak odchudzony organizm również wpływa nawet na formę młodych bokserów.

Według mnie jedyną osobą, która mogłaby pokonać Floyda jest Amir Khan, ale nie ten Amir Khan walczący z Dannym Garcią. Khan ma kosmicznie szybkie ręce, ma większy zasięg rąk i wzrost od Floyda, ale popełnia wiele błędów jak np. po ciosie stoi w miejscu i gubi się w obronie. Nie wiem czy można już Khana naprawić, przebudować jego styl. To robota dla bardzo dobrego trenera - może Robert Garcia.
 Autor komentarza: gorat
Data: 15-09-2013 10:31:13 
Apeluję o jedno. Nie skupiajmy się tylko na pani Ross. Cała trójka sędziów nadaje się do "odstrzału". Ona przesadziła najbardziej. Ale pozostała dwójka również widziała coś czego nie było. Zawiesić dożywotnio. Na amen.
 Autor komentarza: fadfaa
Data: 15-09-2013 10:39:31 
@Ghostbuster

Khan ma wątpliwej jakości szczękę i to byloby jego najwiekszym problemem w potencjalnej walce. Floyd nie jest jakims super puncherem, ale na odpornosc Amira to by wystarczylo moim zdaniem.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 15-09-2013 10:46:01 
fadfaa

rzeczywiście Khan ma słabą szczękę. On ma wiele wad w swoim stylu, ale ma naprawdę niesamowicie szybkie ręce i uderza ciosami prostymi, które jest trudno przewidzieć. Według mnie Khan miałby szansę zaskoczyć Floyda w początkowych rundach. Zresztą Floydowi byłoby trudno punktować zawodnika z szybszego, wyższego i z większym zasięgiem rąk. Problem Amira Khana polega na tym, że się nie rozwija. Jego kariera stoi w miejscu, a może się cofa. Brak tam konsekwencji w prowadzeniu. z jego talentem i świetnym trenerem mógłby coś osiągnąć. Obecny Khan nie miałby szans na zwycięstwo z Floydem, ale mógłby go zaskoczyć i być dosyć niewygodnym przeciwnikiem.
 Autor komentarza: TomyB
Data: 15-09-2013 10:50:54 
Brawo Pani Cynthia J. Ross.. licencjie to pani kupila chyba na targu u ruskich..!!! 114-114 na matematyke tez sie chyba nie chodzilo... jednak ze Floyda Mayweathera Jr. nie da sie zwalkowac, i zdeklasowal rudego w genialnym jak na krola przystalo stylu!! bo Krol jest tylko jeden !!
 Autor komentarza: TomyB
Data: 15-09-2013 10:51:48 
Brawo Pani Cynthia J. Ross.. licencjie to pani kupila chyba na targu u ruskich..!!! 114-114 na matematyke tez sie chyba nie chodzilo... jednak ze Floyda Mayweathera Jr. nie da sie zwalkowac, i zdeklasowal rudego w genialnym jak na krola przystalo stylu!! bo Krol jest tylko jeden !!
 Autor komentarza: Adamis
Data: 15-09-2013 10:57:13 
Karta punktowa bohaterki dzisiejszej gali:
http://www.boxingscene.com/uploads/69638/cjross.jpg
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 15-09-2013 10:58:54 
Proszę bez herezji z jakimiś Khanami czy innymi Larami... ;)

Lara niech Vanesa pokona, a Khan założy stalową miskę na szczękę.

Zobaczycie - kolejny przeciwnik to będzie Manny, to jest jedyna szansa, żeby zarobić kasę na kolejnym występie.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 15-09-2013 11:02:31 
A teraz wyobraźcie sobie kogoś, kto zacznie się za 5 lat interesować boksem, spojrzy na punktację na boxrecu i powie - 'wow, ten Canelo to był ale skurwiel, o mało co nie wyrwał Floydowi wygranej'. To jest przerażające trochę.
 Autor komentarza: maniekz
Data: 15-09-2013 11:08:49 
Są na świecie tacy sędziowie którzy widzą tylko jedną stronę podczas walki zaliczając jej wszystkie zadane ciosy jako trafione.

Polacy powinni być przyzwyczajeni do takich kart punktowych :P


Najlepszym sędzią był ringowy, który nie przeszkadzał, ale wszystko widział i cały czas skoncentrowany.Canelo nawet nie umie się po walce zachować. Przegrał wyraźnie, a wiochę dalej robi. Nikt mu przecież nie kazał walczyć i zbijać wagi.
Powinien grzecznie podziękować za wypłatę życia i wrócić do treningu.


Z racji różnic wagowych to raczej niemożliwe, ale chciałbym zobaczyć jak GGG radzi sobie z zawodnikiem szybszym od siebie. To było by bardzo ciekawe starcie z Moneyem.
 Autor komentarza: zin
Data: 15-09-2013 11:26:38 
Mam tylko nadzieję, że już nikt nie będzie pisał takich głupot, że Floyd jest przereklamowany, czy sztucznie wykreowany przez show bisnes. Floyd dotychczas pokonał 10 panujących mistrzów , a w sumie 19 mistrzów(czyli panujących i byłych) róznych kategorii.
 Autor komentarza: boxing
Data: 15-09-2013 11:31:39 
.


Całe szczęście, że poszedłem spać, ale teraz jak widzę to flaki z olejem ta walka, miały być cuda a wyszło jak zwykle te 114 do 114 ta baba dała tylko dlatego by się o tej walce cokolwiek powiedziało i by jakieś jeszcze zamieszanie po wywołać.

Są to typowe zagrywki dla marketingu drażniącego.

Moim zdaniem Ci co wykupili PPV rozumiane jako emocje normalnie wtopili kasę, zero finezji - tak jak ktoś powiedział sparing transmitowany przez TV.


.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 15-09-2013 11:32:34 
@maniekz

Akurat GGG bez problemu robi 160 funtów i często powtarza, że może zejść kategorię niżej. Przykro mi, ale Gołowkin pewnie skończyłby podobnie jak Canelo.
 Autor komentarza: NaCelowniku
Data: 15-09-2013 11:43:10 
"Czarnoskóry z białej fury" wygrał walkę do jednej bramki i tyle.
Punktacje sędziowskie dają jasno do zrozumienia że szykowany był wał. Gdyby Canelo dał choć odrobinę lepszą walkę to orzeczono by remis. Nikt chyba nie wątpi że przy walce wyrównanej, Floyd by to przegrał na kartach punktowych.

Spodziewałem się więcej po Alvarezie... choć może mniej po Floydzie :)
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 15-09-2013 12:06:02 
Canelo wyglądał w tej walce naprawdę źle pod względem dynamiki. Widać, że robienie wagi bardzo mocno go osłabiło. Nie twierdzę, że gdyby był lepiej dysponowany pod tym względem, to wygrałby z Floydem, aczkolwiek uważam, że w limicie 154 byłby w stanie pokazać się ze znacznie lepszej strony. Wbrew pozorom i obiegowej opinii, 2 funty to całkiem sporo. Co do werdyktu: szkoda, że tylko pani sędzina widziała remis, bo wpadłoby troszeczkę kaski :)
 Autor komentarza: NaCelowniku
Data: 15-09-2013 12:08:50 
Ja się nie odważyłem postawić na Saula.
Floyd powiedział że Alvarez mógłby być jego synem i właśnie tak to wyglądało.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 15-09-2013 12:16:18 
Dożywotnio pozbawiony licencji to powinien być Pindera, który do spółki z Saleta obrzydzili galę!

Rany, ale my mamy partaczy i palantów w roli komentatorów. Można tylko zazdrościć kibicom kolarstwa. Głupek Saleta zastanawiał się kilka sekund przed ogłoszeniem wyniku, czy którykolwiek sędzia dał choć jedną rundę Alvarezowi. Okazało się, że jeden dał 6, kolejny 4, a ostatni 3. Czyli sytuacja miała miejsce 13 razy. Pindera wyskoczył z dożywotnim pozbawianiem licencji dla kogoś, kto dał remis w walce, gdzie przegrany nie był ani razu na deskach, ani razu zamroczony, ani razu nie przyjął więcej niż 2 ciosów pod rząd, ani razu nie zwątpił w swoje szanse na zwycięstwo.

I teraz jeszcze jakiś Ratajczak kontynuuje tą lipę na Bokser.org próbując wybronić tych niechlubnych przedstawicieli polskiej bokserskiej żenady komentatorskiej. Inny głupek pisze o szykowanym szykowanym wałku na gali Showtime, z którą to grupą Mayweather ma podpisaną umowę na 6 walk i ponad 200 milionów dolarów. Nie wspomnę już o tym, że wystarczy kupić dwóch sędziów, żeby zrobić wałek. Ale już wiem, trzeci sędzia "do odstrzału", bo tak uznał komitet samozwańczych naganiaczy kultu niepokonanego Floyda w Polsce.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 15-09-2013 12:23:31 
Nie podoba mi się ze redakcja używa słowo hejter dla osób które maa inne zdanie niż większość i nie wielbią Floyda nie piszą same achy i ochy na jego temat!!!
 Autor komentarza: zin
Data: 15-09-2013 12:32:15 
beniaminGT , ty w ogóle oglądałes walkę , bo bredzisz jak pijany? ...Tu chodzi o to, że to była walka do jednej gęby, Alvarez został zdeklasowany, nie pokazał zupełnie nic, więc jak można był dać remis... nie wiem czy był szykowany wałek, ale tej sędzinie powinna być zabrana licencja !!!
 Autor komentarza: Lombard
Data: 15-09-2013 12:34:36 
Z chęcią zobacze statystyki tej walki, bo ciosy celne canelo coś mi sie wydaje ze mozna policzyc na jednej rece.
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 15-09-2013 12:40:20 
Mam pytanie do całej redakcji Bokser.org. Mianowicie, mieliśmy teraz przykład 1 sędziego (sędziny) spośród trzech, która wypunktowała absurdalnie walkę Floyd - Alvarez. Mamy już chyba ze 3 artykuły jak to strasznie wypacza się wyniki, jak to się nie powinno sędziów zwalniać, itd. A przecież ta jedna punktacja nie zadecydowała o wyniku walki, który pozostał sprawiedliwy.

I teraz przejście do sedna. Dlaczego po perfidnym oszustwie, jaki zaserwował team naszego Toma Qucik hands Cunninghamowi pisaliście o "kontrowersyjnym wyniku" ??? Tam cały wynik walki został przekręcony, oszukany. Dlaczego wtedy nie pisaliście o tym? Skąd ta hipokryzja?
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 15-09-2013 12:53:52 
Muszę przyznać, że przed walką raczej obawiałem się, czy w przypadku wyrównanej walki nie przekręcą Alvareza. Teraz jednak stwierdzam, że Golden Boy Promotion ma gigantyczne wpływy. Przecież mało brakowało a byłby wałek na Mayweatherze...
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 15-09-2013 12:55:35 
Hubosz - pisali, że wynik był kontrowersyjny, bo tak faktycznie było. Ale żadną miarą nie da się porównać tamtej, wyrównanej walki z dzisiejszą kompletną dominacją jednego zawodnika.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 15-09-2013 12:57:32 
Proszę o statystyki ciosów gdyby ktoś panowie znalazł.Z góry dziękuje.
 Autor komentarza: zin
Data: 15-09-2013 12:58:08 
WalterAlfa, przeczytaj komentarz wyżej beniaminGT jak broni sędziów, więc nie ma się co dziwić skąd sie biorą wałki :]
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 15-09-2013 13:00:05 
@WalterAlfa
Dla mnie (choć fachowcem nie jestem) ale i dla 99 % ekspertów na świecie walkę wyraźnie wygrał Cunningham. Kontrowersyjny wynik może być wtedy, kiedy 70 % twierdzi, że wygrał ten, a w werdykcie zwycięża drugi, ale nie wtedy kiedy mamy przykład typowego outboxingu.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 15-09-2013 13:02:33 
WalterAlfa - no właśnie nie mimo że punktacja była kompletnie z dupy to Floyd wygrał! i praktycznie NIC nie stracił durnym punktowaniu.

Cunn mimo że był wyraźnie lepszy według niezależnych ekspertów i statystyk został okradziony ze zwycięstwa tracą na tym bardzo dużo - (mógł dopchać się jeszcze do kliczków albo dostać lepszą kasę za Furrego)
 Autor komentarza: sufferwell1
Data: 15-09-2013 13:03:05 
@WARIATKRK

łap statystyki: http://pbs.twimg.com/media/BULqG2yCUAAWIH1.jpg
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 15-09-2013 13:03:23 
na durnym punktowaniu
 Autor komentarza: djpioter
Data: 15-09-2013 13:06:09 
Słowo sędzia się nie odmienia Panie Ratajczak.Zarówno kobieta jak i mężczyzna to siędzia.Poza tym sto procent racji.Pozdrawiam
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 15-09-2013 13:09:21 
sufferwell1
dzięki ale nie wiem co to za statystyka na takim kuponie
 Autor komentarza: sufferwell1
Data: 15-09-2013 13:12:00 
@WARIATKRK
Wziąłem je od konkurencji z komentarza. Widnieje na tej 'kartce' napis CompuBox, a jak wiadomo niekoniecznie jest to wiarygodne źródło informacji, także lepiej poczekać na oficjalne info.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 15-09-2013 13:12:13 
Powiem tak
Nie interesuje mnie zbytnio,ani Floyd,ani Alvaerez,tego ostatniego zreszta do dzisiejszego poranka nigdy nie widzialem w akcji
Oczywiscie trudno mi nie bylo zauwazyc calego tego zamieszania i nakrecania atmosfery przed walka obu panow.Ba powiem wiecej.Obejrzalem nawet jeden odcinek na Orang sport dokumentu o przygotowaniach do walki i przeczytalem sporo arytkulow i komentarzy

Jak juz wspomnialem wczesniej nie mialem pojecia jak walczy Canelo,a o Floydzie wiedzialem ze jest mistrzem defensywy.Biorac pod uwage olbrzymie pieniadze i intersy promotorow,stacji telewizyjnych,federacji itd.doszedlem do wniosku,ze moze w tej walce pasc remis.Co wymusi rewanze.Za jeszcze wieksze pieniadze,rekordy PPV itd.Dlatego na taki wynik postawilem wczoraj u buka
Walki nie mialem zamiaru ogladac.Ale przebudzilem sie nad ranem i chcialem spradzic na telefonie jaki byl wynik walki Garcia-Mattyshe zauwazylem,ze jeszcze nie bylo walki Floy-Canelo.Zeszedlem wiec do salonu,wlaczylem telewizor,majac nadzieje ze obejrze sobie koncowke walki.Moj pech polegal na tym,ze trafilem na poczatek jak Money wchodzil do ringu:(

Ogolnie walka byla bardzo slaba,wrecz zenujaco nudna.W wielu rundach padalo malo ciosow.Dlatego mogly byc punktowane w obie strony
Ten caly Canelo,nie mial energi,ani pomyslu na walke.On jest chyba swramerem,a probowal walczyc jak bokser.Co mu nie wyszlo.
Floyd zas,ktory dostosowuje sie do tego co robi jego rywal w tak makabryczny sposob,iz odnioslem wrazenie,ze gdyby Alvarez polozyl sie na ringu w celu uciecia sobie drzemki,to Money polozyl by sie obok niego...

Nie ma co robic zamieszania w okol punktacji.Oczywiscie 114-114 to przesada,bo nawet na sile ciezko bylo dac Canelo wiecej niz 2-3 rundy

Ps.Komenatrz Salebryty i Pindery poprostu slaby,wypaczajacy przebieg wydarzen i obraz "walki"
 Autor komentarza: Niko1
Data: 15-09-2013 13:13:17 
Ja powiem tylko tyle. Przed kazda zaplanowana walka Mayweathera, liczba osob ktorzy naprawde mysla, ze Money przegra ciagle sie zwieksza. Co sie dzieje z takimi ludzmi pozniej, po wlace, ze nagle jest cisza ? Chyba nie skakaja z mostow. Chcecie dac Floydowi GGG, to nie ma sensu, on jest dziurawy, wolny jak wół, trafiaja go zwykli bokserzy, a wyobrazacie sobie co zrobilby z nim Money ? Doskok - punch - odskok i tak w kulko, ciagle jakies kontry. Ludzie, nie ma sposobu ani boksera, ktory pokonalby Floyda, on ma to cos czego nie ma zaden bokser. Kazdy probuje wylapac jakies wady u FMJ, to nogi to cos tam, a Canelo wczoraj, gosc 23 lata i podskakuje na tych lapkach jak panienka, 0 pomyslu, 0 inteligencji, moze teraz w koncu De la hoyta zamknie jape kiedy jego rudy przegral.
Dzieki Floydowi i Garcii, troche kasy wpadlo.
 Autor komentarza: zin
Data: 15-09-2013 13:17:24 
ale to, jak Alvarez przestrzelił i uderzył w liny, a Floyd już był zupełnie gdzie indziej i patrzył czy coś się stało z liną bezcenne , hehe :D
 Autor komentarza: wszawypomiot
Data: 15-09-2013 13:19:43 
Podsumowując krótko walkę - wygrana Floyda po nudnej walce. Mam wrażenie, że Floyd zapomniał iż między nim a kibicami jest zależność. Kibice przychodzą obejrzeć genialnego boksera i oczekują spektakularnej walki. A tu nudy. Patrząc na Floyda mam wrażenie, że jego rozumowanie było takie: aha zadałem 8 jabów a on tylko 2 to poskaczę do końca rundy i runda będzie moja, wygrałem 7 rund a on może 2 to do końca poskaczę sobie i zadam parę jabów, muszę się oszczędzać bo mam jeszcze 4 walki w kontrakcie i zarobię kupę kasy a kibice i tak wszystko kupią.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 15-09-2013 13:20:23 
sufferwell1
CompuBox wbiłem na stronę ale nie widzę statystyk jeszcze...
 Autor komentarza: wszawypomiot
Data: 15-09-2013 13:24:13 
Jedno jest pewne z kimkolwiek Mayweather będzie walczył będzie nudno. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to osiłek, mało mobilny jak ostatni rywale. Niech zawalczy z Khanem, co z tego, że dziurawym o podejrzanej szczęce ale Amir to taki jeździec bez głowy i przynajmniej jest szybki.
 Autor komentarza: darekaa
Data: 15-09-2013 13:28:48 
Wszystkie ciosy:
Floyd Mayweather - 232/505 (46%)
Saul Alvarez - 117/525 (22%)
Ciosy proste:
Floyd Mayweather - 139/330 (42%)
Saul Alvarez - 44/294 (15%)
Ciosy mocne:
Floyd Mayweather - 93/175 (53%)
Saul Alvarez - 73/232 (31%)

Krótko:
Wielki dzień dla Mayweathera. Znakomite zwycięstwo, deklasacja młodego mistrza.
- wyrównanie rekordu Roya Jonsa. Pokonanie 19 mistrza świata.(łącznie byłych i aktualnych)
- pokonanie 10 aktualnego mistrza świata(11 jeśli licząc Corralesa który zrzekł się pasa IBF przed walką z Floydem)REKORD!!!!!
-pierwsza unifikacja

Floyd dzisiaj wskoczył kilka oczek wyżej w klasyfikacji P4P of All Time.
 Autor komentarza: noclipek
Data: 15-09-2013 13:35:55 
@beniaminGT

Dożywotnio, to ty powinieneś być zbanowany za głupotę bijącą z twojego komentarza.
 Autor komentarza: Deter
Data: 15-09-2013 13:41:41 
Nie ma co się oburzać na redakcję - wiele artykułów jest amatorskich, nierzetelnych, emocjonalnych. Ostatnie zdanie tekstu to przecież poziom gimnazjum. Wyobrażacie sobie, że w ogólnopolskich, szacownych gazetach sportowych padają jakieś dziecinne dygresje o hejterach?

Problem jest głębszy niż po prostu niekompetencje - obecnie mamy głupawą modę na luzactwo. To co w rzeczywistości jest brakiem kultury infantylnością, niewychowaniem... niestety nierzadko jest uważane za rozrywkowość, zabawność, za okaz młodzieńczego luzu.

Hubosz
Racja, racja :) Kontrowersyjnie to Adamek wygrał z jednorękim Chambersem, z USS to było po prostu złodziejstwo.
 Autor komentarza: KratoZ
Data: 15-09-2013 13:51:31 
@ Tomasz Ratajczak
Musze zmartwic "hejtrow"? Naprawde? Czego sie spodziewac po forumowiczach gdy zwycieza ich faworyt, a ci w stanie jakiejs ekstatycznej pomrocznosci, ciskaja inwektywami na pozostalych piszacych, skoro redaktor popelnia tekst w tej samej poetyce. Moze zamiast polaryzowac stanowiska poszczegolnych ludzi i zaogniac antagonizmy wzialbys sie do napisania jakies powazniejszej analizy? Albo nie, lepiej w ogole nic nie pisz.
Sedzina byla najzwyczajniej w swiecie narzedziem w reku promotora - jesli juz ktokolwiek powodowany niechecia, czy osobista uraza do Floyda przyczynil sie do tego werdyktu, to byl to Oscar wlasnie.
 Autor komentarza: Tokio
Data: 15-09-2013 13:55:47 
Kur....oszukali mnie, poszedłem spać o 7,30 rano
wczorajsza walka podobna do tej Adamka i Kliczki, dałem się uwieść wizji pokonania Maywethera i sądziłem, że Alvarez ma szansę jak nikt przednim,
co zrobił pieniążek wszyscy widzieli, do zera lub jednego, to była większa deklasacja niż Martinez Chavez, rudy może trafił kilka ciosów, Floyd to kompletny pięściarz, ten jego lewy to naprawdę poezja, szybkość rąk, poruszanie się na nogach, Floyd wyglądał jeszcze lepiej niż Adamek na tle Gołoty
umysł mówił Floyd, serce za Alvarezem
druga walka to takie same rozczarowanie, bo liczyłem na Lucasa,
to nie tak, że nie lubię pieniążka, ale chce aby ktoś mu solidnie wpierdolił, liczyłem, że to w niedalekiej przyszłości to zrobi właśnie Lucas, ale z czym do ludzi, skoro Garcia był od niego lepszy?
Garcia niech nie startuje do pieniążka, Danny to bardzo dobry pięściarz, ale pomiędzy nim a królem jest różnica klasy
dla mnie to w sumie Floyd może kończyć karierę, bo nie widzę rycerza, który spełni moje marzenie i pokona pieniążka, najlepiej przez nokaut
bo kto w tych wagach da mu radę, chyba trzeba wykarmić Rigona lub odchudzić Warda, a najlepiej zrobić wysłać Floyda na Kliczkę
jeśli ktoś miał największe szanse na pokonanie Floyda to ona ulotniła się wraz z upadkiem na matę w 6 rundzie i przejściem do showtime Floyda, mowa oczywiście o najlepszym Mannym, ale po tym co wczoraj zobaczyłem nawet on nie dałby rady
 Autor komentarza: Tokio
Data: 15-09-2013 14:04:09 
Gdy usłyszałem werdykt to nie kopara mi opadła, pomyślałem, że oszukają pieniążka
ps. Jeśli wczoraj wygrałby Canelo to można by ten werdykt nazwać największym skandalem w historii?
 Autor komentarza: Tokio
Data: 15-09-2013 14:04:09 
Gdy usłyszałem werdykt to nie kopara mi opadła, pomyślałem, że oszukają pieniążka
ps. Jeśli wczoraj wygrałby Canelo to można by ten werdykt nazwać największym skandalem w historii?
 Autor komentarza: stasiastes
Data: 15-09-2013 14:54:26 
boxing
beniaminGT

Macie racje z tym "drażniącym marketingiem", i że samemu trzeba być totalnym wałem, aby przypuszczać że szykował się wałek na Mayweatherze. Niestety, nawet ci którzy są "hejterami Floyda", mają nikłą świadomość tego, w jaki sposób ich nienawiść została zaprogramowana przez negatywny image gwiazdora. A przecież wystarczy sobie przypomnieć, że dobry film czy serial to taki, w którym występują ciekawe i wyraziste czarne charaktery, albo to w jaki sposób amerykańskie media wykorzystały 9/11. Podobnie jednak jak najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się kto i dlaczego przeprowadził atak na WTC, tak nie sposób wiedzieć do jakiego stopnia widowiska o tak wielką stawkę jak wcozrajsze (nie chodzi tylko o finanse) mogą być wyreżyserowane/ustawione.
 Autor komentarza: Deter
Data: 15-09-2013 15:06:39 
stasiastes
Kombinujesz i komplikujesz prostą rzecz :)
Jednym się kibicuje, innym nie. Jednych się lubi, innych nie. To co w piłce nożnej jest oczywiste, w boksie (zwłaszcza na forum) nie może przebić się do świadomości. Szukanie drugiego dna i snucie analiz psychologicznych, które mają wyjawić ukryte przyczyny to ślepa uliczka.

Jak ktoś nie lubi i nie kibicuje Adamkowi, to jest zakompleksionym, zawistnym nieudacznikiem, którym kieruje chytrość, zawiść, wredność, złośliwość i hejterowatość.
Jak ktoś nie kibicuje Realowi Madryt to... jest to normalne. Większość to rozumie, lecz kibicom bokserskim to zrozumienie już przychodzi niezwykle trudno.

Wyobrażacie sobie, że na forum sadowniczym ktoś pisze, że nie lubi jabłek a inni mówią, że jest hejterem?!
 Autor komentarza: stasiastes
Data: 15-09-2013 15:23:33 
Deter

Lubię boks ponieważ do pewnego stopnia nadal jest to walka dwóch silnych i szybkich wojowników, z których każdy ma teoretycznie szanse na zwycięstwo. Uwierz mi, że naprawdę chciałbym móc wierzyć, że wszystko jest tam tak uczciwe, czyste i proste, i zawsze sprawiedliwie wygrywa ten kto jest lepszy, chyba że bardzo "źli sędziowie" go przekręcą ...
Znacznie gorzej jest pod tym względem w innych dziedzinach życia, w polityce, biznesie, showbiznesie. Niektórzy na przykład wierzą, że mamy demokracje i posiadamy wpływ na wybór tego kto rządzi. W rzeczywistości ten wybór wydaje się straszliwie ograniczony, i tak naprawdę musimy wybierać pomiędzy "wielką lewatywą" i "kanapką z kupą", jak to zostało trafnie ujęte w metaforyczny sposób przez twórców "South Parku".
Nie wiem jak niektórym, ale mi się wczoraj z lekka zebrało na wymioty, kiedy prezenter w studiu powiedział, że Mayweather jest "najuczciwszym ze wszystkich bokserów" (przez to że otwarcie deklaruje iż chodzi mu tylko o pieniądze), a sam Mayweather w materiale reportażowym z przygotowań gorąco zapewniał amerykańskich kibiców, że każdy z nich ciężką pracą może osiągnąć tyle samo co on.
 Autor komentarza: Deter
Data: 15-09-2013 15:40:42 
stasiastes
To, że ludzie wierzą, że mamy demokrację to jeszcze pikuś - ludzie wierzą w to, że demokracja jest dobra! Nie przejdzie im przez głowę, że w gospodarce wolnorynkowej rząd jest niepotrzebny bo każdy jest kowalem własnego losu.

Oczywiście wybór nie jest ograniczony bo są wybory i oczywiście za kształt obecnej Polski odpowiadają sami Polacy, którzy sobie takich rządzących wybrali. Nie ma co się jednak dziwić, skoro ludzie nie widzą, że PO i PiS to jeden i ten sam miękki socjalizm. Ludzie nie widzą, że Solidarność to kolejni przefarbowani socjaliści, którzy nie mają dosłownie zielonego pojęcia o gospodarce.

Mniejsza o to. Wyleczyć ludzi z socjalizmu i postmodernizmu łatwo nie sposób.

PS
Ale kurka wodna :)
Ja tylko napisałem, żadna nienawiść i żadne programowanie nie miało miejsca. Niektórzy nie lubią Matweathera tak samo jak nie lubią Barcelony. Po prostu.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 16-09-2013 19:07:03 
andrewsky

Ogolnie walka byla bardzo slaba,wrecz zenujaco nudna

nudna???? ja tam widzialem kunszt bokserski
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.