JAROSŁAW KOŁKOWSKI O ZMIANIE LICZBY KATEGORII WAGOWYCH W SEZONIE 2013/2014

W zeszłym sezonie drużyna Hussars Poland udanie zadebiutowała w lidze World Series of Boxing, której inicjatorem jest AIBA. Podopieczni trenera Huberta Migaczewa wyszli z fazy grupowej i w ćwierćfinale odpadli z mocną ekipą Dolce&Gabbana Italian Thunder. W sezonie 2013/2014 emocji z pewnością nie zabraknie - "Husaria" trafiła do grupy z drużynami Azerbaijan Baku Fires, Astana Arlans Kazakhstan, Mexico Guerreros, Boxing Russia Team oraz Domadores Cuba. Co więcej - pięściarze będą konkurowali aż w dziesięciu kategoriach wagowych!

Menadżer polskiego teamu - Jarosław Kołkowski - skomentował zmiany wprowadzone przez AIBA  w wywiadzie dla oficjalnej witryny rozgrywek. Zapraszamy do lektury.

- Zmiana przepisów dotycząca poszerzenie kategorii wagowych do dziesięciu została pozytywnie przyjęta przez zawodników i bokserskie media. Dlaczego?
JK:
Bokserzy i dziennikarze mają świadomość, że jest to szansa na wzrost popularności rozgrywek World Series of Boxing, dołączenie wielu utalentowanych pięściarzy do ligi i stworzenie solidnego filaru nowej ery boksu w AIBA. Pięć kategorii uniemożliwiało starty wielu zawodnikom i WSB było postrzegane jako ciekawa inicjatywa boksu "pół amatorskiego, pół zawodowego". Wprowadzenie dziesięciu kategorii wagowych to zmieni. Teraz WSB będzie spełniało rolę, dla której zostało zaprojektowane - będzie promować i rozwijać olimpijską odmianę boksu.

- Czy w grupie Hussars Poland są pięściarze, którzy skorzystają na tej zmianie?
JK:
 Na myśl przychodzi mi Mateusz Tryc oraz Dawid Michelus. Obaj nie konkurowali w swoich naturalnych kategoriach i negatywnie odbiło się to na ich dyspozycji w ringu podczas występów w poprzednim sezonie. Tryc konkurował w kategorii do 73 kilogramów, jednak zbijanie bardzo go osłabiało. Z drugiej strony był za mały, by konkurować w wyższej dywizji. Michelus próbował swoich sił w wadze do 61 kilogramów, gdzie musiał boksować z większymi pięściarzami na dystansie pięciu rund. Zmieniło się to, gdy zbił wagę do najniższej kategorii do 54 kilogramów. Tam niestety musiał się bardzo napracować, by zrobić limit. Teraz Dawid pokaże pełnię swoich umiejętności w swojej naturalnej wadze.

- Są również zawodnicy, którzy są niezadowoleni z nowych przepisów?
JK:
 Raczej nie... Może Sergiej Kuzmin, jednak jeszcze nie rozmawialiśmy z nim na ten temat. Zobaczymy.

 - Czy w którejś kategorii wagowej Hussars Poland ma problem z selekcją zawodników ze względu na to, że jest ich zbyt wielu lub zaledwie paru?
JK: 
Wątpię, by którykolwiek zespół miał zbyt wielu dobrych bokserów.  Zbyt mała liczba pięściarzy w którejść kategorii... Który zespół chciałby zdradzać swoje słabe punkty?

- Pana zdaniem - czy zmiana kategorii wagowych może wpłynąć na dynamikę niektórych drużyn ligi? Czy są jakieś zespoły, które zmiany dotkną szczególnie?
JK: 
Teoretycznie, może to być problem dla Argentyny i Meksyku. Te kraje nie mają wielu reprezentantów w najwyższych kategoriach. Trzeba jednak pamiętać, że w World Series of Boxing można dobierać również zagranicznych pięściarzy do drużyn i tak z pewnością wymienione zespoły postąpią.

 

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 12-09-2013 21:57:38 
grupa śmierci!
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 12-09-2013 23:24:59 
To chyba wypadało by porozmawiać z Kuzminem , z racji tego , że najczęściej dzięki niemu zdobywaliście punkty
 Autor komentarza: goldengloves
Data: 13-09-2013 00:13:42 
"Czy w którejś kategorii wagowej Hussars Poland ma problem z selekcją zawodników ze względu na to, że jest ich zbyt wielu lub zaledwie paru?
JK: Wątpię, by którykolwiek zespół miał zbyt wielu dobrych bokserów. Zbyt mała liczba pięściarzy w którejść kategorii... Który zespół chciałby zdradzać swoje słabe punkty?"

Nie wiem czy to jakaś tajemnica? Przecież to jest oczywiste, że w Polsce brakuje zawodników w niskich wagach. Kategoria 49kg - kto tam wystąpi? Jest tylko Jagodziński. Reszta jest za słaba fizycznie i nie ma najmniejszych szans na rywalizację w WSB. W kategorii 52 kg jest tylko Kozłowski. Nikt więcej się nie nadaje na WSB. w Kategorii 56kg jest już więcej zawodników. To znaczy, że w tych dwóch kategoriach jest na pewno problem z dobraniem nowych Husarzy. Jestem prawie pewny, że Husaria dobierze zawodnika zza granicy do kategorii 49 kg. A Wy co o tym sądzicie?
 Autor komentarza: goldengloves
Data: 13-09-2013 00:16:38 
Oczywiście wszyscy zawodnicy będą musieli chcieć wystartować w lidze. Teraz, jak Trener Migaczew nie jest trenerem Kadry Narodowej, to zawodnicy nie będą pewnie aż tak rwali się do współpracy z Panem Hubertem jak w zeszłym sezonie
 Autor komentarza: ekspert
Data: 13-09-2013 22:52:30 
Rozsądny Rzeczowy Głos... Warto było rozpropagować mecze Hussars jako mecze: np POLSKA -ROSJA POLSKA -KUBA...

Myślę,ze to niepowtarzalna okazja...nawet kosztem marketingowego "schowania"nazwy Hussars..

Hussars w ubiegłym sezonie dotarło do 8 mki najlepszych drużyn...zawodnicy (przeciez nie zarabia sie na boksie kokosów w POlsce- vide: dodatkowo 1000 USD za najepszą walke na Galach zawodowych w Polsce)

Zawodnicy zwiedzili kilka kontynentów, wzbogacilo doświadczenie itp


A pamietajmy Hussars to inicjatywa stricte prywatna...!!! I tym bardziej słowa uznania...choć miło byłoby gdyby takich prywantych inicjatyw było wiecej..Życzę mega polskiej konkurencji:)
 Autor komentarza: ekspert
Data: 13-09-2013 22:53:11 
sorry Warto byłoby.
 Autor komentarza: ekspert
Data: 13-09-2013 23:00:21 
Pierwsze 3 wyrazy rzecz jasna dotyczą wywiadu. Od słowa "Warto byłoby rozpropagować rozleklamowąc mecze Hussars jako mecze POLSKA ...to juz moj pkt widzenia." sorry za niejednoznacznosc..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.