GAMACHE DOCENIA KLASĘ MAJEWSKIEGO

Już w sobotę 7 września na ringu w Frederikshavn Patrick Nielsen (19-0, 9 KO) przystąpi do obrony interkontynentalnego pasa federacji WBA wagi średniej, mając za rywala naszego Przemka Majewskiego (21-1, 13 KO). Dla obu ewentualne zwycięstwo będzie przepustką do jeszcze większych walk, być może nawet o mistrzostwo świata, gdyż obaj są wysoko notowani w rankingach.

W narożniku Duńczyka stoi niezły niegdyś pięściarz - Joey Gamache. Docenia on klasę Polaka zamieszkałego na stałe w USA, przestrzegając publicznie swojego podopiecznego przed lekceważeniem "The Machine".

- Majewski jest w pierwszej dziesiątce świata. Do tego jest silny, wytrzymały i doświadczony, a wszystko okrasza imponujący rekord. Jest dobrze znany w północno-wschodniej części USA, gdyż regularnie występował w Atlantic City, a to już samo w sobie jest jakimś sukcesem. Spędził także sporo czasu w Filadelfii, świetnym miejscu dla bokserów. Tak więc nie mam wątpliwości, że dla Patricka to będzie absolutnie najtrudniejszy test w jego dotychczasowej karierze - nie ukrywa amerykański trener.

- Polak wydobędzie z mojego chłopaka to, co w nim najlepsze. Potrzebujemy więc by Patrick pokazał wszystko co ma. Przydomek Majewskiego nie wziął się przecież z niczego. Ksywka "Maszyna" świadczy o tym, w jaki sposób rozgrywa swoje pojedynki. Wyprowadza całą masę ciosów, szczególnie gdy jest blisko swojego przeciwnika. Lubi wywierać presję i przełamywać rywali - scharakteryzował poczynania Majewskiego opiekun Nielsena.

- Patrick znajduje się jednak w najlepszej formie swojej kariery. Ma sporo talentu do tej dyscypliny i praktycznie z każdym dniem jest coraz lepszy. Za nami udane sparingi z pewnym Anglikiem. Jestem zadowolony z jego postawy, szczególnie lewego prostego i postawy w defensywie - dodał Gamache.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ned
Data: 23-08-2013 09:46:32 
KO/TKO na Majewskim.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 23-08-2013 09:52:21 
Majewski ma już 33 lata i ta walka jest dla niego bardzo ważna. Jeśli wygra, nie tylko poprawi pozycję w rankingach, ale w ogóle zaistnieje na rynku europejskim, gdzie jest nieznany. Jeśli przegra, to chyba zostaje mu już tylko droga journeymana. Nielsen jest młody, silny, ale to żaden klasowy bokser. Majewskiego stać na zwycięstwo, ale musi wygrać bardzo wyraźnie, żeby go nie zwałowali.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.