MAJEWSKI: WIEM, ŻE MUSZĘ WYGRAĆ BEZDYSKUSYJNIE

Rozmawiamy z Przemysławem Majewskim (21-1, 13 KO), który 7 września w Frederikshavn w Danii zmierzy się z Patrickiem Nielsenem (19-0, 9 KO). Stawką tego pojedynku będzie pas WBA Inter-Continental wagi średniej.

- Co się stało z Twoją poprzednią walką, którą miałeś stoczyć z Marco Antonio Rubio?
Przemysław Majewski
: Po prostu Federacja WBC zdecydowała, że Marco musi walczyć z bokserem z wyższej pozycji w rankingu. Ja jestem numer dziewięć i jeszcze siedmiu zawodników przede mną ma pierwszeństwo do walki z nim. Są bardziej znani ode mnie, a ja jeszcze muszę wywalczyć sobie mocną pozycję i nazwisko w bokserskim świecie.

- Co wiesz o Patricku Nielsenie?
PM
: Jest dotychczas niepokonanym, leworęczny zawodnikiem. Ma pas WBA inter-continental, który będę mu się starał odebrać. Jest wysoko w rankingach , ma zaledwie 22 lata i na pewno jest solidnym bokserem o dobrze zapowiadającej się karierze.

- Jedziesz walczyć na jego terytorium, nie boisz się?
PM
: Nie, jest to dla mnie tylko jeszcze większe wyzwanie i motywacja. Wiem, że tam muszę bezdyskusyjnie zwyciężyć by przywieźć ten pas do domu.

- Jak przygotowujesz się do starcia z mańkutem?
PM
: Jak wiadomo jest to przeciwnik leworęczny, więc zarówno trening bokserski jak i sparingi będziemy przeprowadzać pod tego typu zawodnika. Będzie może trudniej z doborem leworęcznych sparingpartnerów, ale już jesteśmy umówieni na treningi z niepokonanym, dosyć wysokim zawodnikiem, który doskonale będzie imitował Nielsena. Ma aż 186 centymetrów wzrostu.

- Dobrze zapłacą Ci za tę walkę?
PM
: Wiele razy mówiłem, że ile by nie było, to i tak jest zawsze za mało. A tak na serio to jestem zawodnikiem, który już puka do drzwi, za jakimi jest czołówka wagi średniej w boksie. Oczywiście jeszcze tak dużych pieniędzy jak otrzymują najlepsi zawodnicy nie dostanę, ale mało też nie jest. Bardzo się cieszę, że mój promotor Mariusz Kołodziej jest świetnym biznesmenem i twardo negocjuje warunki finansowe. Nie da mnie skrzywdzić i sam pomaga zawsze ile tylko może.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.